Kubistische Nissan Cube auto's moto ren Porsche Panamera Lamborghini Spyder Vernieuwde Ford Mustang Lange Volvo S80 Citroën Cl: vijf voor drie! Infiniti G37 Cabrio Concept RX Volvo S60 Nieuwe Lexus Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Al jaren kondigt Porsche aan met een sedanmodel op de markt te komen. Na vele teaserfoto's, spionagebeelden en artistimpressions, nu de echte auto. Eind volgend jaar voegt Nissan een bijzonder, nieuw model aan haar gamma toe, de Cube. In Ja pan en de Verenigde Staten is de nieuwe Cube al de derde genera tie. De naam zegt eigenlijk al me teen wat er van de vormgeving verwacht mag worden: hoekig en vierkant. Andere kenmerken, die van de be staan de Cube worden overgenomen, zijn de sterk afgeronde raamsponnin- gen, de rechtopstaande voorruit en de asymmetrische achteruit. De Cube is een markante verschijning van nog geen vier meter lengte met toch een forse wielbasis waardoor de wielen helemaal op de hoeken van de carros serie staan. Uiteraard past bij een dergelijk model een aantal bijzondere carrosseriekleuren. Ook laat de Cube zich gemakkelijk aankleden en daar op speelt Nissan in met een flinke reeks hebbedingetjes in allerhande kleuren, zodat iedere koper zijn of haar Cube naar eigen hand kan zet ten. Functionaliteit viert hoogtij bij de Cube, die ondanks zijn bescheiden afmetingen bijzonder ruim van bin- nen is. Nissan heeft voor de Europese markt twee motoren gereed staan. Dat is een 1.5 liter benzinemotor en een 1.6 liter diesel. Speciaal voor de Chinese markt heeft Volvo een verlengde versie van de S80 ontwikkeld. Deze S80L heeft 14 cm meer lengte tussen voor- en achterwie: len en die winst komt volledig ten goede aan de ruimte op de achterbank. Volvo gaat dit model in China zelf produceren, zoals nu al het geval is met de S40. Weinig nieuws van de Amerikaanse merken op de Autoshow in Los Angeles, maar Ford gooit er wel een flinke facelift van de Mustang tegenaan. Voor al voor- en achteraanzicht zijn gewijzigd, terwijl in het interieur een kwaliteitsverbetering heeft plaats gevonden. Het motorenaanbod is gelijk gebleven met de 4 liter V6 (213 pk) en de 4,6 liter V8 die nu 320 paarden voortbrengt. Nog voordat Infiniti vaste voet op Nederlandse bodem zet is het modellenprogramma al weer uitgebreid met een vijfde loot, de G37 Cabrio. De auto is voorzien van een driedelig va- riodak. Als basis dient de G37 coupé waarvan de rest van de carrosserie, interieur en tech niek zijn overgenomen. De ste reo-installatie houdt rekening met open of gesloten rijden. Lamborghini heeft van de Gallardo LP560-4 een Spyder-versie gelanceerd waarvan de compacte softtop in slechts 20 seconden opent of sluit. In het vooronder ligt de bekende 5.2 liter V10-motor goed voor 560 pk. De E-gear versnellingsbak schakelt sneller en weegt minder dan bij de gesloten versie. En volledig onbelangrijk voor de kopers: de motor heeft een C02-uitstoot van 351 g/km. Volvo lanceert de nieuwe S60 in januari als concept op de auto tentoonstelling in Detroit. Het model wordt nog meer als nu het geval is een vierdeurs coupé. De ontwerpers hebben hun inspira tiebron gevonden in de Zweedse kustwateren en rotspartijen, ge tuige de kristallen middencon sole. Op het productiemodel moeten we nog even die, dat is voor voorjaar 2010 voorzien. In Los Angeles heeft Lexus de derde generatie van de RX ge lanceerd, de grote SUV van het Japanse premiummerk. Qua concept is er eigenlijk niets nieuws onder de zon en ook het modellenprogramrha is vrijwel identiek gebleven. De klant kan half volgend jaar kie zen uit de RX350 met V6 ben zinemotor en de RX450h hy bride versie. Wie nog dit jaar een nieuwe Citroën Cl koopt, krijgt er van het Franse merk zonder meerprijs twee extra deuren bij. Een vijfdeurs voor de prijs van de driedeurs dus! Dat betekent een voordeel van 350 euro. De Cl levert sowieso veel voordelen op. De zuinige, kleine auto valt in de meest gunstige ca tegorie van wegenbelas ting, bijtelling en BPIVI. De vanafprijs van de Ci troën Cl bedraagt 8.290 euro en datzelfde wordt nu ook gevraagd voor de vijfdeurs. De 4,97 meter lange vier deurs moet Porsche gaan ver tegenwoordigen in een volle dig nieuw segment van snelle limousines. De auto heeft qua uiterlijk natuurlijk alle Por- sche-kenmerken en kan in eerste instantie worden geko zen met de bekende zes- en achtcilinder motoren. Daar naast komt er ook een snelle diesel en een hybride versie. Vierwielaandrijving is stan daard op de topversie en op tioneel op alle andere uitvoe ringen. Verder is er een ver snellingsbakkeuze uit een handgeschakelde zesbak en een zeventraps PDK, een ge robotiseerde zevenbak met dubbele koppeling. De nieuwe Porsche Panamera is vanaf volgend jaar eind zomer ver krijgbaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 51