eek u 'I feel good' in 't Packhuys Klassiek in Jenevermuseum Krant De koning die alles heeft, maar toch verdrietig is 'Cohen' als eerbetoon aan de 73 jarige zanger Graffiti workshop in Holy rdé i Theater Theater WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Het OT theater laat de wereld van kleine mensen zien in De grote wereld ie De gehele groep "Cohen" die zich voor bereiden op een op treden. FOTO: PR VLAARDINGEN - Als eerbetoon aan zanger/dichter Leonard Cohen, treed het'8 koppige gezelschap "Cohen" zondag'21 de cember op in café Loenz. Cohen is in verschillende opzichten een grote naam in de Nederlandse muziekgeschiedenis. De dichter die ging zingen heeft een blijvende invloed gehad op meerdere generaties muzikanten. Ondanks zijn 73 jaar is de car rière van de zanger nog zeker niet ten einde. Onlangs was hij weer "live" te zien in een uitverkocht Ahoy. "Cohen" is een ge zelschap van 8 muzikanten die, als eerbetoon aan Leonard Co- hen, zijn liedjes live uitvoeren. De liedjes worden op hun eigen manier gespeeld; soms dicht bij het origineel, soms op geheel eigen wijze. In het repertoire van de band bevinden zich onge veer 20 liedjes uit het gehele oeuvre van de zanger. Het optreden begint om 15.30 en zal zo rond 17.30 afgelopen zijn. De entree is 4 euro. Voor meer info kunt u terecht op www.loenz.nl. SCHIEDAM- Tenor Alberto da Moreno presenteert op zondag 21 december voor de derde maal een klassiek programma in het jenevermuseum. Op deze dag staat het programma in het teken van één van de bekendste liederencyclus in de muziekge schiedenis: Die Winterreise van Franz Schubert. Nederlandse muziek uit dezelfde periode wordt er tegenover geplaatst en een reisje naar het winterse (muziek)verleden van Schie dam komt ook aan bod. Kun stenaar Harr Wiegman geeft een beeldende vertolking van het geheel. Voor de entree geld de normale prijs, Het concert is gratis. Tijden: 14.00 tot 17.30 uur. Kijk op de website www.je- nevermuseum.nl voor meer in fo over de dag. Tenor Alberto da Moreno zal komende zondag voor de derde maal een klassiek programma presenteren in het Jenevermuse- lim. FOTO: PR Rondrit door stad met de kerstman SCHIEDAM - De kerstman rijdt zondagmiddag 21 december met de sprookjeskoets door de binnenstad van Schiedam. Be zoekers mogen een rondje mee rijden. Er is nog plaats voor de rondrit om 14 en 15 uur. Opst applaats is het Land van Belofte. De sprookjeskoets is een initia tief van ZOS-Radio. Hende Kunstkerst SCHIEDAM - Stichting Kunst- werkt houdt zaterdag 20 en zon dag 21 december voor de 10e maal Kunstkerst. Op "kunst kerst" worden verschillende werken van kunstenaars van Kunstwerkt tentoongesteld. Tij dens de tentoonstelling is er de mogelijkheid om in gesprek te gaan met de kunstenaars. "Kunstkerst" vind plaats in Pand Paulus aan de korte haven ■125. De ofticiële opening vind plaats op vrijdag 19 december om 19.30. Op zaterdag en zon dag is de tentoonstelling van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Vlnr.: lef Tuhurima (1972-74), Willem de Wilt (1977-1983), Ben Trooster (1982-1987), eigenaar Gilbert de Wildt en Ben Vuyk (o.a. Don Quichotte). lekker T-rampps en Curtis May- field draaien tot sluitingstijd en dan als een haas naar Elckerlyc. Ging je nog even verder." Wil lem de Wilt valt bij: "Je moet niet vergeten dat 't Packhuys, en in Maassluis Downtown, tot de oudste discotheken van Neder land behoorden. Ook daarom stond de dansvloer iedere week continu vol." De vaste num mers uit die tijd bestonden uit: de Top 40. De nummers waar je lekker op kon dansen. Een half uurtje Nederlands en Rock Roll. Wat Reggae, Disco Import en als laatste tot 05.00 Easy Lis tening. "Konden de mensen nog even kletsen en afkoelen," aldus De Wilt. Ben Trooster: "Ik draaide in de jaren '80. Beetje wisselende periode. Veel 'Thril ler' van Michael Jackson. Maar ook New Wave (Duran Duran, Simpleminds) en Punk. Ook de opkomst van de machinale dnuns. Die waren strakker en dus beter te mixen.Hij mijmert even en besluit: "Hoewel de muziek niet dezelfde was kun je wel stellen dat: Tedere tijd zijn eigen charme heeft." Niet hele maal in het rijtje passend bij de andere drie heren is Ben Vuyk: "Ik heb nooit gedraaid in 't Packhuys. Was continu bij col lega's aan het werk. In binnen- en buitenland. Bv. Moefgaga in Lloret de Mar. Ik draaide meer Jazzy en de zogeheten Antwer pen sound. Dat zegt genoeg." Discotheek 't Packhuys, Konin gin Wilhelminahaven ZZ 3. Vrij dag 19 december, vanaf 23.00 uur. VLAARDINGEN - Vlak voor Kerstmis aanbreekt beginnen mensen vaak terug te verlangen naar vervlogen tijden. Zo ook 't Packhuys. Daarom organiseert 't Packhuys op vrijdag 19 de cember een avond compleet in de stijl van de jaren '70 en '80. Op de avond draaien verschil lende DJ's uit deze periode. Na men? Willem de Wilt, Jef Tuhu rima, Ben Trooster en Ben Vuyk. "Het waren mooie tij den," aldus een nauwelijks ou der geworden Jef Tuhurima," VLAARDINGEN - Stichting Flip organiseert zaterdag 20 december een graffiti workshop in jongerencen trum Europe. Het doel ach ter de workshop is om jon geren uit alle hoeken van de samenleving samen te brengen. Tijdens de dag krijgen de jongeren de kans om zelf een graffiti doek te maken. Deelname is gratis en het eigen doek kan voor 15 euro worden meegeno men. Voor meer info kunt u bellen met Jamai Chaltiui 06-42229995.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39