Volkswagen Golf Plus zuiniger Seat Ibiza Ecomotive auto'smotoren Veel mensen Golf trouw Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Skoda Octavia RS+ concept Honda Insight Hybrid Suzuki motoren 2009 De zuinigste Seat Ibiza, Ecomotive genaamd, verschijnt in februari als vijfdeurs voor 19.595 euro en twee maanden later als SC vanaf 19.395 euro. Peugeot 308 met A-label Mini naar Berlijn Maybach Landauiet Auto De vijfdeurs Golf Plus is korter op de markt dan de vijfde generatie Volkswagen Golf hatchback en daarom kan het volumineuze mo del nog wel een paar jaar mee. Maar Volkswagen heeft de uitstra ling van het model wel aangepast aan de nieuwste Golf en dat bete kent dat vooral het front een aan tal wijzigingen heeft ondergaan. De vorm van de koplampen en de grille zijn aan de huidige tijd aan gepast. Ook de indeling van de bumper is nieuw en lijkt op die van de Golf VI. Dagrijverlichting is standaard gewor den. De achterlichten met LED-tech- niek zijn donkerrood van kleur en nieu we wielen en de vlakke dakreling maken verkoop. het opgefriste beeld compleet. Belangrijk is dat de TDI-cüesel- motoren voortaan allemaal com mon rail inspuiting hebben en daardoor niet alleen stiller, maar vooral ook zuiniger zijn. Daar naast kan de koper kiezen uit vijf benzinemotoren van 80 tot 160 pk. De meest efficiënte Golf Plus is de 1.4 TSI (122 pk) gekoppeld aan de zeventraps DSG-versnel- lingsbak die een C02-uitstoot heeft van 146 g/km. In maart volgend jaar gaat de vernieuwde Golf Plus in de Enkele duizenden trouwe rijders van de Volkswa gen Golf reageerden op de oproep van importeur Pon. Degene die het langs on afgebroken in dit model rijdt, krijgt namelijk een exemplaar van de splin ternieuwe Golf cadeau. De Golf bestaat sinds 1974 en er blijken maar liefst 341 mensen in ons land die al vanaf dat jaar in het middenklasse mo del rijden. Deze maand maakt Pon bekend wie de winnaar is. Uiteraard hoeft de winnaar niet sinds 1974 in dezelfde Golf te rijden. Half volgend jaar lanceert Skoda weer een sportieve RS- versie van de vernieuwde Oc tavia. Op de motorshow in het Duit se Essen was daarvan al een voorproefje te zien in de vorm van de RS+ Concept. De keuze uit een potente benzine- en dieselmotor blijft. De concept is duidelijk herkenbaar aan de donkere wielen en de felrode sportstoelen. Komend voorjaar lanceert Honda de nieuwe Insight, een vijfdeurs hybride auto die on der de Civic Hybrid in het pro gramma komt. De auto heeft de bekende 1,3 liter motor en daarnaast uiteraard een elek tromotor die kan ondersteu nen. Op de Amerikaanse markt zal de Insight zo'n '3.000 dollar goedkoper zijn dan de Civic. Debuut op de Detroit Auto show. Het modeljaar 2009 is voor Su zuki motorfietsen begonnen met niet minder dan acht nieu we modellen. Zo heeft de stoere Gladius, een naked bike, een in troductieprijs van 6.990 euro en wordt de Burgman 400 ABS mo torscooter voor 7.790 euro aan geboden in de zogenaamde Z- Edition. De Intruder M1500 start bij 11.990 euro en de snelle GSX-R1000 heeft een prijskaart je van 16.490 euro. Met een C02-uitstoot van auto aan kan voldoen. Toch 20% bij zakelijk gebruik. In ties zijn keurig met 177 98 g/km valt de Seat Ibiza mag deze zuinige diesel re- het vooronder ligt de 1.4 li- km/u als top en een sprintje Ecomotive net niet in de kenen op een A-label met bij- ter driecilinder TDl-motor in 12,9 seconden. Stan- meest zuinige categorie, behorende subsidie en vanaf goed voor 80 pk en een kop- daard is een onderhoudsvrij waar eigenlijk geen serieuze 1 januari een bijtelling van pel van 195 Nm. De presta- roetfilter. Kleine aanpassingen zorgen ervoor dat de Peugeot 308 1.6 HDiF vijfdeurs met een vermogen van 110 pk van een B- naar een A-label is gegaan. De C02- uitstoot is namelijk teruggebracht van 125 naar 120 g/km door een vijfbak te monteren in plaats van een zesbak en het reservewiel te verwisselen voor een bandenreparatieset De prijs van de auto wordt met 700 euro verlaagd. Niet alle 500 exemplaren van de elektrische Mini gaan in de Amerikaanse staat Californië rijden, er zullen er 50 naar Berlijn komen. Mini gaat de elek trische auto in een praktijkproef inzetten om meer ervaring op te doen bij normaal gebruik door klan ten. De elektrische Mini heeft een 204 pk sterke elektromotor, die zorgt voor uitstekende prestaties. De Miljonair Fair heeft een van de meest exclu sieve open auto's naar Nederland gebracht, de Maybach Landauiet. De achterpassagiers kun nen van een rit onder de sterrenhemel genieten, terwijl de chauffeur netjes afgeschermd achter het stuur z'n werk doet. De separatieruit kan on doorzichtig worden gemaakt en de champagne staat al in de koeler.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 43