Momenten die blijven i I i J Drie riksen Op en neer naar Rotterdam de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 december 2008 - Pagina 49 EPf Veertig jaar jongens van sport Gerard Verver (links) en Peter Spek zijn na veertig jaar nog steeds niet uitgeschreven. DOOR OER VAN VEEN Schiedam - Al meer dan veertig jaar schrijven zij sportverslagen- en verhalen in deze en andere kranten. Gerard Verver schreef zijn eerste stukkie in september 1965. Drie jaar later pakte ook Peter Spek de pen op. Nu zijn ze niet meer weg te denken in de wereld van de regionale sport. Beiden zijn altijd dol geweest op sport. De kleine Gerard bijvoor beeld speelde al op jonge leef tijd krantje. "Ik plakte op zon dagmiddag de voetbaluitslagen voor het raam van mijn slaapka mer." Het zat er dus al vroeg in. Stukkies schrijven, dat wilde hij. Journalist zijn. Hij werd gepolst door de heer vd Boom een agent van Nieuwe Dagblad. "Die man wilde meer sport in de krant", herinnert Verver zich. "Ik, die toen krantenbezorger was, wilde dat wel. Ben direct gaan schrijven. Overigens is dat eerste verhaal nooit geplaatst." Daar kwam snel verandering in. Verver ging aan de slag voor de huis-aan-huis-krant De Haven loods. Drie jaar later moest hij een stuk schrijven over Peter Spek, de atleet van Fortuna. Verver zat met een gebroken been dus moest het onderwerp naar de journalist toekomen. Het interview maakte indruk op Gerard Verver kluste ook wel eens wat bij voor Het Rotterdams Parool. In zijn begin periode werd hem door de sportredactie verzocht een klein kolommetje te maken over een wedstrijd van 'De Musschen' in Rotterdam-Zuid. Hij volgde de wedstrijd, ging naar huis en tikte het stukkie. Daarna weer terug naar Rotter dam om de kopij bij de redactie in te leveren om daarna met drie rijksdaalders in zijn zak huiswaarts te keren. De volgende dag keek Verver in de krant en zag dat de redactie zijn hele stuk veranderd had. De eerste opdracht van Peter spek was het volgen van de Olym pische Spelen in Mexico. Nee, hij mocht er niet naar toe.dus werd het kastje kijken voor de krant. Spek. "Toen dacht ik 'dat wil ik eindelijk ben ik bij de Nieuwe ook.' Ik schreef al stukjes voor Vlaardingse Courant terechtge- de atletiekvereniging, dus een komen. Voor het Vrije Volk heb beetje ervaring had ik wel. Uit- ik tien jaar het Vlaardingse voet bal gevolgd en voor Voetbal In ternational beoordeelde ik de verrichtingen van SW en Fortu na Vlaardingen voor de rubriek VI ziet sterretjes'." Ook werkten de twee ook nog eens ieder tien jaar voor de sportrubriek van Omroep Vlaardingen. Na een aantal fusies van de huis-aan-huis- kranten kwa men beiden terecht bij Groot Vlaardingen en Het Nieuwe Stadsblad. Peter Spek schreef op dinsdag de wedstrijdversla gen. Gerard Verver de achter gronden op donderdag. Toen de dinsdagkrant verdween werd het werk tussen beiden ver deeld. Nog altijd oefenen ze hun vak met liefde uit. "Ik wil ieder een laten meeproeven van de regionale sport"laat Verver we ten. "Ook ruzies schuw ik niet. De mensen die in sport geïnte resseerd zijn moeten weten wat er achter de schermen gebeurt. Maar je kunt niet alles opschrij ven, soms moet je iemand tegen zichzelf in bescherming ne men." Peter Spek ontpopt zich de laat ste jaren meer en meer als pro motor van de sport in het alge meen en die van sport voor mensen met een beperking in het bijzonder. "Sport verbetert het welzijn van de mens", weet hij. Na 40 jaar zijn de jongens van de sport nog steeds niet uit geschreven dus volgende week weer Gerard Verver en Peter Spek in deze krant. Schiedam - "Nou heb je één ding nog niet gevraagd", zegt Peter Spek. Hij kijkt een beetje streng, wetend dat hij zo'n fout nooit zou maken. "Ik zou willen weten wat de diepste indruk op ons gemaakt heeft.", bevestigt hij dringend de grote noodzaak van de vraagstelling. Zonder af te wachten steekt Spek direct van wal. De teloorgang van FC Vlaardin gen in 1981 is het moment dat de diepste indruk op mij maak te. Toen de club om zeep was geholpen kwamen de suppor ters met tranen in hun ogen langs bij ons kantoor op de Hoogstraat. Die mensen leef den voor de club. Hun wereld stortte volledig in." Het indruk wekkendste moment van Ger ard Verver heeft eigenlijk maar zijdelings met sport te maken. "Ik was bij honkbalvereniging Holy en ik zag in een put op het terrein een aantal jonge eend jes. Die waren er waarschijnlijk ingevallen. Niemand kon er bijhet liep dus slecht af. Gerard Verver (links) en Peter Spek kennen ook indrukwekkende momenten in hun carrière.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 49