licht in het park 10% w Gooi kerstballetje op! Kersttip! Slechts één foto bewaard van Vakantielichtfestijn Kerstactiel KONTANTE KORTING Van der Vlerk irado Openbaar vervoer voor 65+ is 'onverkoopbaar' 25 jarig jubileum GRATIS*: mam CADEAU CHEQUE t.w.v. 15% op ons gehele assortiment sexbioscDDp de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 december 2008 - Pagina 5 ga ik donderdag de beelden as sembleren in het mortuarium." De samenwerking ontstond na dat de kunstenaar voor enkele nabestaanden paraffine beel den maakte. Kinderen van twee basisscholen hebben speciaal voor het lichtfeest dierenlam- pions gemaakt. Klokslag kwart voor acht wor- Rond de feestdagen verandert de dienstverlening van IRADO als volgt: Minicontainers In plaats van donderdag 25 december en vrijdag 26 december legen we uw minicontainer (restafval of gft) op zaterdag 27 december. In plaats van donderdag 1 januari nieuwjaarsdag legen we uw minicontainer restafval op zaterdag 3 januari. In plaats van donderdag 1 januari Nieuwjaarsdag legen we uw minicontainer gft op woensdag 31 december. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u de minicontainer om 07.30 uur gereed te zetten. Huisvuilzakken In plaats van donderdag 25 december en vrijdag 26 december zamelen we uw huisvuilzak in op zaterdag 27 december. In plaats van donderdag 1 januari zamelen wc uw huisvuilzak in op zaterdag 3 januari. Afvalbrengstation Op le Kerstdag donderdag 25 december én 2e Kerstdag vrijdag 26 december is het Afvalbrengstation gesloten. Ook op Nieuwjaarsdag donderdag 1 januari is het Afvalbrengstation gesloten. Ondergrondse containers Vanwege Kerst legen we ondergrondse containers op woensdag 24 december en zaterdag 27 december. IRADO zet alle middelen in om de verwachte overlast te beperken. U kunt ons helpen door pas zaterdag 27 december uw afval in de container te deponeren. NV IRADO Fokkerstraat 550 3125 BE Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl Compleet naar wens SCHIEDAM - De PvdA kan het moeilijk verkroppen dat 65plussers uit Schiedam nog steeds niet gratis mogen rei zen met het openbaar ver voer. Zeker nu hun Rotter damse leeftijdsgenoten wel kosteloos de bus, tram en metro nemen. De partij ver wacht dat wethouders Haan en Siljee in januari uitonder- handelt zijn met de RET en met een voorstel komen. Als koppen met spijkers worden geslagen is gratis ov voor 65+ in maart een feit. SCHIEDAM - Er bestaat maar één foto van het Vakantielicht festijn in het Julianapark uit 1959. "Dat is een foto van een vrachtwagen waarop de plastic dieren staan", weet kunstenaar Aris de Bakker, "Ze zijn destijds aangevoerd vanuit Engeland." Het lichtfeest van 20 de cember moet deze oude tijden doen herleven. Sa men met wijkbewoners Su- zette Ronteltap, Bernard Boode, Rob Dijkstra en cul tuurscout Ineke Hagen is De Bakker verantwoordelijk voor het programma van het Kleine Dieren festijn in het Julianapark. De basisscholen De Kring en AMG Schmidt plakten en knipten daarnaast onder leiding van de kunstena res Yvon Koopman zo'n 150 dierenlampionnen bij elkaar. Om 17.00 uur vertrekt de lam- pionnenoptocht vanaf wijkcen trum De Erker richting Juliana park Het evenement duurt tot 20 uur. Wie bang is dat zijn avondeten erbij in zal schieten: De Erker verzorgt de catering en tussen 18.00 en 19.00 uur wordt er o.a. soep, brood en choco lademelk en glühwein geser veerd. Er worden ook kerstlie deren gezongen door Kruithuis en Cor de Lange mag op deze avond 'met vuur spelen.' Voor het complete programma van 20 december en hoogtepunten van de cultuurborrels: www.cultuur-julianapark.nl Nassim, Gijs en Selin van basisschool De Kring hebben hun lampionnen al klaar. Het wordt zater dag beestachtig leuk in het Julianapark foto: whm den de drijvende dieren van Aris de Bakker ook aan de bui tenkant aangestoken. Aris: "Daarna branden ze helemaal op. Lekker opgeruimd." SCHIEDAM - Wie wil weten wat 2009 in petto heeft, kan te rade bij de eigen kerstboom. Dat is tenminste de gedachte achter paranormale kerstconsult dat vrijdag wordt gehouden in Wijkcentrum Oost. Neem ver siering mee uif je eigen boom en Mariane van Peelen doet helderziende waarnemingen. Kost wel 7,50 euro en van te vo ren opgeven bij 06-135 29 209. Dat is wat je noemt een kerst balletje opgooien! Brand in hennepkwekerij SCHIEDAM - De politie heeft zondagavond een 48- jarige Schiedammer aange houden na een brand in een hennepkwekerij aan het Noordvest. De brand ont stond in een garagebox on der een woning waar, naar later bleek, een hennepkwe kerij was met 400 planten en 434 hennepstekken. De elek triciteit bleek illegaal te zijn afgetapt. Man mishandeld bij station SCHIEDAM - Een 33-jarige man raakte zaterdagavond gewond nadat hij door drie mannen werd mishandeld nabij station Schiedam-Cen trum. De politie onderzoekt de zaak. De man uit Amster dam liep vanaf het Stations plein in de richting van de Singel. Vervolgens werd hij door drie mannen geslagen en geschopt. Hierop rende hij terug het station in. Het slachtoffer liep letsel op aan zijn hoofd, handen, benen en rug. Ambulanceperso neel bracht hem naar een ziekenhuis. De politie is op zoek naar getuigen, onder andere de man die een lang harige hond uitliet, waarover het slachtoffer heen stapte. Tevens werd de mishande ling gezien door twee man nen en een vrouw die in de buurt stonden. Neem con tact op met 0900-8844. Rommelmarkt SCHIEDAM - In wijkcen trum Dreesplein wordt za terdag van 10 tot 15 uur een rommelmarkt gehouden. Wijzigingen vanwege FEESTDAGEN: Dr. H.Q.C. Klomp en echtgenote danken u heel hartelijk voor de vele leuke reacties n.a.v. ons 19 december t/m 3 januari We share your passion Berkenwoudestraat 6, Rotterdam 010-4928500 Platinastraat 47, Zoetermeer 079-3680200 19% kassakorting en bovendien bij besteding van €200,- Gore-tex winterhandschoenen t.w.v. €69,- of MQP veiligheidsvest t.w.v. €49,- of De komende Feestmaand verrassen wij U met een extra aantrekkelijk aanbod. Tot en met eind december ontvangt u bij een'aankoop direkt 10% kontante korting, of naar keuze een cadeaucheque t.w.v. 15%, te verrekenen bij een volgende besteding. Gemakkelijk parkeren en 1e uur gratis in de A.B.C. parkeergarage op 2 minuten loopafstand van onze zaak. Broersvest 68-70 3112 DG Schiedam www.vandervlerkjuweliers.nl www.ennheekshap.nl be Erotheek rotterdamsedijk 411/413 Schiedam tel:010-4270424

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5