Wonen in de haven Grote opruiming bij LinkerLisse! Kardol Verstraten Gemeente verruimt starterslening Nieuw record voor Jenevermuseum Dekbedovertrekken van nu 2 halen en 1 betalen!' nieuw jaars- actie Nieuwe plannen voor ontwikkeling Wilhelminahaven naar Amsterdam Vanaf nu ook diverse showmodelle in de uitverkoop! LinkerLisse 4F dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 8 SCHIEDAM - Wonen en re creëren in de Wilhelmina- haven. Het is van de opties in het onderzoek naar het industriegebied, ten zuiden van de wijk West Door de revitalisering van Vijf sluizen en de ontwikkelingsvisie Nieuw Mathenesse komt ook het Rivierfront van Schiedam meer in de belangstelling. De gemeente wil onderzoeken wel ke betekenis het Wïlhelminaha- vengebied in de toekomst moet krijgen en maakt daarom een start met het opstellen van een ontwikkelingsvisie. De komende maanden worden in samenwerking met Ballast Nedam Ontwikkelingsmaat schappij drie opties onder zocht. De eerste optie is het handhaven van het gebied voor economische functies. De twee de optie voorziet in een nieuw stedelijk gebied met een mix van diverse functies waaronder ook wonen en recreëren. De derde optie is een tussenweg tussen de eerste twee opties. Bij het onderzoek wordt het belang van het gehele rivierfront voor de stad en de omliggende regio meegenomen. Bij de ontwikke ling van de plannen worden be langhebbenden in en buiten het gebied betrokken. Inmid dels is een begin gemaakt met gesprekken met de zittende be drijven in het gebied over hun toekomstplannen. Er zal samen met de bedrijven vereniging een reguliere nieuwsbrief worden opgezet en er zullen voorlichtingsbijeen komsten worden gehouden om alle ondernemers in het gebied nadrukkelijk bij het proces te betrekken. Naar verwachting zullen de eer ste resultaten in het voorjaar van 2009 worden gepresenteerd voor discussie en besluitvor ming. Wietkwekerij opgerold SCHIEDAM - De politie heeft vrijdag een hennep kwekerij opgerold in een wo ning aan de 's-Gravelandse- weg. Verspreid door de wo ning lagen hennepbladeren te drogen. Naar de eigenaren wordt een onderzoek inge steld. Helderziende met waskaarten SCHIEDAM - Corrie Dupuis doet helderziende waarne mingen aan de hand van waskaarten, die ze zelf maakt. Maandag 19 januari is ze te gast op de vereni gingsavond van Harmonia. Aanvang 19.45 uur in wijk centrum Dreesplein. De toe gang bedraagt 6 euro. Tips en trucs SCHIEDAM - Norbert Boe ren geeft donderdag een workshop digitale fotografie in bibliotheek Stadserf. Heeft u een digitale camera gekregen met de feestdagen, maar weet u zich geen raad met de vele functies van de camera? Neem uw camera mee en ontdek alle mogelijk heden. Deelname 2,50 voor leden, niet-leden 5 euro. De workshop start op 19.30 uur. Collectanten SCHIEDAM - De Hoofdcol lecte is op zoek naar de Schiedammers voor de geza menlijke collecte van de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychische Ge zondheid van 2 tot en. met 7 februari. Opgeven bij N. Ah- mic, tel. 010-475 26 40. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam gaat de voorwaarden voor een starterslening verrui men. De maatregel is volgens wethouder Yorick haan een eer ste stap om de crisis op de wo ningmarkt het hoofd te bieden. Starters kunnen sinds juli 2007 gebruik maken van een laag- rentende lening als aanvulling op de eerste hypotheek De eer ste 3 jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig, dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflos sing kan betalen. Het aantal aanvragen is gering omdat de maximale koopprijs van 175.000 euro gelijk is aan de grens om koopsubsidie aan te SCHIEDAM - Het Jenevermu seum heeft in 2008 een re cordaantal van 2.400 bezoe kers getrokken. Dit resultaat was vooral het gevolg van twee succesvolle tentoonstel lingen, "De Wijze en de Dwaas" en "Zweet en jenever" die door de bezoekers een waardering kregen van 7,4 en een 8. De bezoekersaantallen van het Jenevermuseum zitten al vijfjaar in de lift. Bezochten in 2003 nog 15.700 mensen het museum, in 2006 ontving het vragen. Die subsidie hoeft niet te worden terugbetaald en is dus aantrekkelijker. De ge meente gaat de grens van de Starterslening nu optrekken tot 265.000 (de huidige NHG- grens). Dit besluit geldt Voor al le aanvragen die zijn ingediend vanaf 16 december 2008. Volgens wethouder Yorick Haan worden koopstarters hier mee geholpen en stimuleert het de doorstroming op de woning markt. Het is volgens Haan een eerste stap. Om de crisis het hoofd te bieden vraagt hij ook van banken en ontwikkelaars om te doen wat binnen hun ver mogen ligt. Deze maand gaat de wethouder om tafel met betrok ken partijen om afspraken te maken. voor het eerst meer dan 20.000 bezoekers en vorig jaar dus 24.300. Het streefcijfer van 25.000 bezoekers komt daarmee binnen bereik. In een reactie zegt Guido Beauchez, directeur van het Jenevermuseum: "Wij zijn zeer verheugd dat jaar na jaar meer mensen de weg naar ons museum weten te vinden. Dat is ook niet verwonderlijk want we zijn een van de leuk ste musea van het land. Zeker tju we weer zelf jeneverstoken in de eigen branderij." SCHIEDAM - De meiden uit Noord werden afgelopen weekend door SWS Jong getrakteerd op een weekendje Amsterdam. Bepakt en bezakt, alsof ze nooit meer terug zouden komen, vertrokken de meiden met de vrouwelijke jongerenwerkers naar een chic hotel. Na het inchecken en optutten werd direct het Amsterdamse nachtleven verkend. De eindconclusie: "Geslaagd maar de jongens vielen een beetje tegen." rara: pr KARDOL VERSTRATEN Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. hülsta n vormgevers van slaapkwaliteit H ebsoslee" auping Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, telefoon 0252 4145 41 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 ie etage, Watermanweg 117B, telefoon 010 220 14 44

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 16