eek Maassluise schil NCRV (37 Krant Nieuwe expositie in Tavenu rdé a Theater De ups en downs van een puber in de film Angus Wt Bluetiek-in is terug in de Baja Beach club Nieuwjaars concert Harpe Davids WGGGNGR Huis-aan-huisMedia Een hap snapvoorstelling voor de lekkere trek in de Schouwburg Hemelse klanken in 't Huis te Poort SCHIEDAM - Op vrijdag 23 ja nuari zal de Oud-Katholieke kerk 't Huis te Poort in Schie- dam het podium zijn voor En semble Trigon. Bij het licht van meerdere kaarsen zullen vijf vrouwen het programma Ver- bliit v lieue susterkyn ten geho re brengen. Voor de organisatie is het de uitdaging de beste mu sici uit te nodigen, en te zorgen voor informele concerteh waar bij zowel bezoekers als artiesten zich prettig voelen. De vrouwen zullen van zich laten horen met muziek uit 15e-eeuwse conven ten. Trigon, opgericht door Margot Kalse in 1998, staat voor levendige, authentieke uitvoe ring van middeleeuwse muziek. Hoe die muziek vroeger heeft geklonken, kan niemand we ten. Alles wat we nu weten over de muziek is te vinden in tracta- ten die er destijds over geschre ven zijn. Kaarten zijn 15 euro in de voorverkoop en 17,50 euro aan de zaal. Voor meer info kunt u bellen naar Ad van der Kouwe, 0651172100 of kijken op www.huistepoort.nl Het NCRV programma Dokument zal een ander beeld van de schilder Henk Fortuin moeten laten z MAASSLUIS - Het NCRVtv-pro- gramma Dokument zal maan dag 19 janauri gaan over de fa milie en vrienden van de Maas sluise schilder Henk Fortuin. Voor het programma, getiteld 'De nalatenschap van oom Hein', is programmamaker Frans Bromet in 2007 een aantal maal in Maassluis. Dat gebeurt nadat kunstschilder Henk Eor- tuin op' 90-jarige leeftijd is over: leden. Bromet filmt en inter viewt Fortuins familie en vrien den vooral tijdens het leegrui men van zijn woning/atelier. Ook is hij er bij als de schilderij en worden getaxeerd, als er te keningen worden uitgezocht die in het boek 'Henk Fortuin, kunstschilder' moeten komen en als Fortuin postuum wordt geëerd met hetboek en de ten toonstellingen in het gemeente museum maassluis en gallery RitsArt. Henk Fortuin had geen vrouw en kinderen en leefde een teruggetrokken bestaan. Uit het programma blijkt dat een hoop familieleden hem veertig jaar niet hebben gezien en ei genlijk vrij weinig van hem we ten. Door het opruimen van de spullen ontstaat een onthullend beeld van de excentrieke oom. Toch zijn er ook mensen die een ander beeld van Fortuin heb ben. Bijvoorbeeld de Vlaarding- se Bertie Drop, een heel goede vriendin van Henk Fortuin. Ter wijl familieleden ietwat afstan delijk praten over hun 'oom Hein' praten, laat Drop merken dat Fortuin meer was dan een in zichzelf -gekeerde kluizenaar. Tijdens Bluetiek-In zullen de DJ's proberen de tijden van wel eer te doen herleven. foto: pr ROTTERDAM - In de jaren 80 en 90 was Bluetiek-In één van de bekendste discotheken van Nederland. Voor iedereen die daar fantastische nachten heeft beleefd gaat Baja Beach Club op vrij dag 23 januari terug in de tijd met Bluetiek-In 2000. Iedereen van 26 jaar en ouder kan op de originele locatie terecht voor de lekkerste 80's 90's hits. Op de avond draaien DJ Bo Bellö ■i (BNN Platenpaleis), Orlando (Challenge), Mixmaster J (Swing- beatz), Superior (New Jack Swing), Ron FunkyTown (Bell-Ami rollerskate), Frank Bundel (Bluetiek-In, Imperium) en nog een oud DJ van Bluetiek-In die momenteel een DJ grootheid is in een geheel andere stijl. De Baja Beach Club is te vinden op de Karei Doormanstraat 10-12. Het feest begint om 22.30 uur en zal zo rond 5.00 uur zijn afgelopen. De entree is 15 euro aan de deur en 12 euro bij de vooiVerkoop. Kaarten zijn te koop bij wwwibaja.nl, www.êasytfeket,nlj VAA7R0^dturiStQEe&(Vejyet. VLAARDINGEN - In de exposi tieruimte 'Tavenu' is een nieu we expositie te vinden van de in Vlaardingen woonachtige schil deressen Marga Tammes en Gerry van der Heijden. Beide schilderessen hebben geruime tijd les gegeven in creatieve vak ken en hebben dezelfde interes se in portret en model. Daar naast heeft Van der Heijden een voorliefde voor landschappen en bloemen/planten. De mate rialen die gebruikt worden, zijn acryl- en olieverf. Tot en met 1 februari is de 'Tavenu' geopend op de volgende dagen: Dinsdag, woensdag en donderdag van 15.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Beidé kunstenaars zijn tijdens Tammes en De aflevering 'De halatenschap van oom Hein' van NCRVs Do kument wordt op maandag 19 januari om 22.50 uur uitgezon den op Nederland 2. Het boek 'Henk Fortuin, kunstschilder' is voor 18,50 euro verkrijgbaar op verschillende adressen. In Maassluis bij Boekhandel Het Keizerrijk, Gemeentemuseum Maassluis en Gallery RitsArt, in Schiedam bij Boekhandel J.S. van Leeuwen. Het boek is ook te bestellen via www.versont- werp.nl/henkfortuin. Schiedam - Op zaterdag 17 januari 2009 zal voor de 7e keer een nieuwjaarscon cert door muziekvereniging "Harpe Davids"-Schiedam georganiseerd worden. Het nieuwjaarsconcert zal plaatsvinden in de Dorps kerk, Noordeinde 10, Schie- dam-Kethel. Het concert begint om 15.00 uur en is rond 16.15 uur afgelopen. De toegang is gratis. De gratis toegangskaarten zijn te bestellen via de website www.harpedavids.nl, of tel. 010-4491591.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 27