eek in de arena Kleurrijke kunst in 't Walvis Krant Bluetiek-ln is back in Baja Beachclub op 23 januari Kunst in de kelder: To the Future and Back fdé Disco Kinderen Winterviering in de heemtuin Muzikale en reislustige Opa's Hoed in Theater Zuidplein WeGeNeR Huis-aan-huisMedia Op zaterdag 21 februari 2009 geven meesterpianist en -orga nist Jan Vayne en Martin Mans een concert in de Groote Kerk, Kerkplein 2, in Maassluis. Het nieuwe programma bevat een combinatie van beroemde klas sieke en populaire werken zo als: Avé Maria van Gounod, Marche Militaire van Schubert, Funiculi, Funicula van Luigi Denza, My heart will go on, the ma's van Lloyd-webber en Luna van Safina. De vierhandige wer ken die Mans en Vayne op vleu gel spelen zijn twee virtuoze dansen namelijk een Spaanse en een Hongaarse. Er wordt tij dens het programma gelegen heid geboden om verzoeken in te dienen waarvan Vayne een arrangement maakt. Het con cert begint om 20.00 uur. Reser veren is aan te bevelen. Dit is mogelijk via www.martin- mans.nl of op de reserveerlijn: 06-52281279. Aan de deur kos ten de kaarten 17,50 euro en voor kinderen t/m 11 jaar 7,50 euro. Freestylers in actie. ROTTERDAM - Voetbal kunstenaars kunnen al hun trucs uit de kast halen op 24 januari. Dan wordt het eer ste Nederlands kampioen schap Freestyle voetbal ge houden in het Topsport centrum in Rotterdam. Freestyle voetbal is veel meer dan een hobby; het is een vorm van sport die razendsnel aan 'populariteit wint. Het verhaal begon ooit bij het fenomeen Maradona, toen hij eens als warming-up, op muziek van de hit 'Life is Life', een ongekende show van voettrucs ten toon spreidde. Dit bracht wereldwijd bij vele jongeren een onbe dwingbare drang naar boven om ook trucs te gaan doen en te verzinnen. De Rotterdammer Souflane Touzani staat intussen wereldwijd bekend als één van de beste - zo niet de allerbeste - Freestyle voetballer. Touzani is daarom gevraagd om, met nog drie deskundige mensen, als ju rylid op te treden. Tijdens de Freestyle competitie zullen acht spelers zich met elkaar meten. Deze acht zullen zich door mid del van een selectie en voorron des moeten kwalificeren voor het toernooi. Op de 24ste ne men zij het tegen elkaar op via een 'knock Out battle'. De win naar wordt bepaald op basis van vijf stemmen, waarvan één stem van het publiek en vier van 'de juryleden. De uiteindelijke, Nederlands kampioen wint een, aantal stadion optredens, onder meer samen met Soufiane Tou zani, en een geldprijs van 250 euro. Naast veel voetbal kan men ook, onder leiding van host Tommy, genieten van optre dens van de rappers Sjaak en Darryl met onder meer hun hit Eeyeyoo. Met dit evenement dat van 12.00 tot 21.00 uur plaatsvindt, wil Soccershow- down de hedendaagse 'urban voetbal scène' een uniek plat form aanbieden. Meer informa tie is te vinden op http://de- baastoemooi.hyves.nl. De werken van Moerman bezitten allen een iets wat futuris tisch tintje. foto: pr VLAARDINGEN - Kunst in de kelder presenteert met To the Fu ture and Back een overzichtsexpositie van hef werk van de Vlaardingse kunstenaar Wim Moerman. In zijn schilderijen laat Moerman veelal sterke vrouwen zien in combinatie met ver schillende thema's en technieken. Het kleurgebruik speelt een grote rol. Fel en contrasterend waardoor het van het doek af lijkt te springen. Verschillende ideën, geïnspireerd door Grafitti, strips of films, worden samengevoegd in één concept en op doek uitgewerkt. Een verhaal gevangen in één afbeelding. To the Future geeft aan dat het Wim vooral om de toekomst gaat, ook kijkt hij met een overzichtsexpositie ook een beetje terug. De expositie'duurt van 24 januari tot en met 7 maart en wordt op zaterdag 24 januari om 15:00 uur geopend door illustrator en docent Peter Britsia. Voor info kunt u terecht op www.kunstin- dekelder.com of belt u naar 0105923407 0620421392. SCHIEDAM - In kunstwinkel 't Walvis vind van 25 januari tot en met 22 februari een expositie plaats van Surinaams/Antilli- aans kunstenaar André van Fri- derici. Op de expositie zullen meerdere schilderijen en teke ningen van de kunstenaar ten toon worden gesteld. Het werk van Friderici draagt het stempel driedimensionaal. De meest eenvoudige verklaring is het ge bruik van ruimte, de verbeel ding van diepte in het platte vlak. Verder wordt het werk van Friderici veelal gekenmerkt door het gebruik van een meer voud aan kleuren. De opening zal worden verricht door Twee de Kamerlidvoor de SP, Harry van Bommel. Dit allen zal plaatsvinden op zondag 25 ja nuari om 15.00 uur. De werken van de kunstenaar worden gekenmerkt door hun veelkleurige karakter. foto: PR Op zondag 25 januari valt er genoeg te beleven in de heemtuin in het Beatrix- park. Van 14.00 tot 15.30 uur zijn er verschillende ac tiviteiten: vogels tellen, voer maken voor vogels, speuren naar de eerste groene knopjes en opwar men met een kop erwten soep. Zo kan iedereen, jong en oud, ontdekken dat de heemtuin óók in de winter boeiend is. Alle activiteiten zijn gratis en de aanvang is om 14.00 uur bij het heem tuinhuisje.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 45