JWbk effeweg.nl Speciaal voor lezers van deze krant effeweg.nl P i! „€219.- €399.- anvr Meer info Brochure aanvragen Boeken www.effeweg.nl of bel 0529 -46 96 67 DE ZONNEBLOEM www.ics.nl dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 4 februari 2009 - Pagina 19 Irado gaat nat strooien SCHIEDAM - Terwijl zo'n beetje heel West Euroa aan het glibberen was, bleef in deze regio de voorspelde sneeuwval uit Koning win ter kan echter ieder mo ment de kop opsteken. In dat geval moet natuurlijk gestrooid worden. Irado maakt dit jaar voor het eerst gebruik van de natte strooi- methode, waarbij de strooi wagens voor de gladheid al de weg op kunnen. In voorgaande jaren strooide IRADO met droog zout op het moment dat de wegen al glad waren. Dit winterseizoen ge bruikt IRADO een mengsel van zout en zoutwater (pekel). Het voordeel hiervan is dat het mengsel blijft kleven aan het wegdek. Hierdoor kan IRADO, ook dankzij de informatie van Meteoconsult, al strooien vóór dat het glad wordt. Bij een lang durige vorstperiode blijft IRA DO uiteraard wel gewoon door strooien. Voor de methode nat strooien is al het strooimaterieel van IRADO vernieuwd. Drie grote en vier kleine strooivoer- tuigen zijn uitgerust met een nieuwe strooiopbouw. De strooiwagens zijn tevens voor zien van een Winterlogic sys teem. Hiermee kan het strooi- team de strooiroute via GPS en de hoeveelheid benodigde strooizout en 'strooibreedte' in voeren. Met dit technische snufje kunnen de strooiteams efficiënter strooien en dat is-ook goed voor het milieu. Soms zie ik wel eens voorwerpen waar ik in mijn fantasie heel andere dingen bij verzin, dan waar ze eigenlijk voor gemaakt zijn. Iets wat helemaal niet kan of mag, maar wat het perfect zou doen in een cartoon of slapstick. Of een sprookjesuitvinding die het leven een stukje makkelijker maakt. Hoppakee, in één handomdraai alle proble men opgelost. Stel je voor, je trekt eraan, het begint te kolken en de haven spoelt zomaar schoon. (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) ledereen welkom in Beethovenflat SCHIEDAM - Samen bijklet sen onder hef genot van een kopje koffie, leuke nieuwe mensen ontmoeten of een potje biljarten met een bor reltje erbij. In het Ontmoe tingscentrum van de Van Beethovenflat kan het alle maal. Op 1 januari 2009 heeft dit centrum onder lei ding van Seniorenwelzijn haar deuren geopend. Lid zijn van bewonersveréniging Van Beethoven is niet meer nodig, want iedereen is wel kom. Iedere werkdag geo pend van 9.00 tot 16.00 üur. De toegang is gratis. Nieuw adres terminale zorg SCHIEDAM - De Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) is verhuisd van Vlaar- dingen naar de Juliana van Stolbergstraat 6 in Schie dam. De organisatie biedt aandacht en ondersteuning aan mensen in de laatste le vensfase. De vrijwilligers ko men zowel bij particulieren als in verzorgingstehuizen om mantelzorgers te onder steunen. Voor vragen of aan melden als vrijwilliger, bel met coördinator L. Engelage, tel. 06-51175006. Helderziende leest foto's SCHIEDAM - Helderziende Linda Lagerwey komt via fo to's in contact met overlede nen. Maandag is ze te gast bij Harmonia. Bezoekers mo gen foto's meenemen. Aan vang 19.45 in het Wijkcen trum Dreesplein. Toegang 6 euro. supervoordelige busreizen Boek voor vertrek op 13 maart en profiteer van 50 kinderkorting! 4 dagen Parijs en Disneyland Resort supervoordelige busreizen Vertrek: o.a.13 maart, 10 april, 1,21,29 mei Hoogtepunten: kom en ontdek de magische Wereld van Disneyland Resort® Paris. Geniet van de vele attracties, shows en parades. Combineer uw bezoek aan Disneyland Resort® Paris met een bezoek aan Parijs en bekijk alle bezienswaardigheden van deze schitterende stad. Inclusief: - 3 hotelovernachtingen - 3 maal ontbijt - 2 dagen entree Disneyland Resort® Paris voor beide parken - Vervoer per Tourist Class touringcar J0 dagen Weimes Vertrek: o.a. 20 maart, 25 april, 15 mei Hoogtepunten: Parijs, museum over Jeanne d'Arc, Caen, Le Mémorial de Caen, bezoek aan een ciderproducent, Lisieux, Musée du Débarquement, Omaha Beach, Utah Beach, Pointe du Hoc, Honfleur, La MerveiHe, Notre-Dame. Inclusief: - 7 hotelovernachtingen - 7 maal ontbijtbuffet - 7 maal diner - Vervoer per ComfortClass touringcar Vertrek: o.a. 16,23,30 maart, 6,20,27 april Hoogtepunten: stadstour Berlijn, Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie, Gedachtniskirche, Unter den Linden, Reichstag, boottocht rivier Spree, Slubice, Neuzelle, boottocht Spreewald. Inclusief: - 4 hotelovernachtingen - 4 maal ontbijtbuffet - 4 maal dinerbuffet - Vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Luxemburg Vertrek: o.a. 23 maart, 27 april, 11 mei Hoogtepunten: oorlogsmuseum Mardasson, Vianden, Belvédère, Feodale Burcht, stadswandeling Luxemburg stad o.l.v.een Nederlandstalige gids, natuurtocht Müllerdal en het dal van de Witte en Zwarte Ernz, Grevenmacher, Trier. Inclusief: - 4 hotelovernachtingen - 4 maal ontbijt - 4 maal diner - Stadswandeling Luxemburg stad o.l.v.een - Nederlandstalige gids - Vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: o.a. 20 maart, 3,25 april Hoogtepunten: stadswandelingen Rome, Napels, Pompei en Florence o.l.v. een gids, Forum Romanum, Colosseum, Engelenburcht, Vaticaanstad, Archeologisch museum, bloe- meneiland Capri, Panoramatocht langs de Amalfikust, Vesuvius, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Inclusief: - 9 hotelovernachtingen - 9 maal ontbijt - 9 maal diner - Stadswandeling Rome, Napels, Pompei' en Florence o.l.v. een gids - Vervoer per Comfort Class touringcar Effeweg .nl, Postbus 23,7710 AA Nieuwleusen. look groepsreizen mogelijk) Prijzen zijn vanaf, per persoon en excl, reserveringskosten, overige verzorging, entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. scr Feliciteer de Zonnebloem! Doneer op giro 145 of word vrijwilliger. Nationale vereniging AL 60 JAAR GOED VOOR ELKAAR Ambassadeur j/m zoekt support Blijf niet langs de zijlijn staan. Bank: 70.70.70.406 -Jk. V nternational Child Suppoi

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 19