4x20 Stoiyproof Veertig jaar liedjes van Lenny Kuhr www.fmxfever.nl Zorgeloos genieten in het Zillertal Sfiiuexó Purper is weer terug All inclusive, hotel Neuwirt, Tirol, vanaf 225,- p.p. Vier premières in één voorstelling Scapino Ballet Try Out Scapino Ballet dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 11 februari 2009 - Pagina 31 TICKETS: KASSA VAN AHOY, 0900 2352469 (€o,45p/m) Purper is weer van de partij met een uitzinnig amuse ment, close harmony en ge raffineerde humor. Het suc ces van Purper 101 dat door de plotselinge dood van Jos Brink zo'n moeilijke start had, was zo overwel digend dat Frans Mulder, Erik Brey, Rop Verheijen en Marco Braam besloten dat daar een vervolg op moest komen. Dit maal met een gastoptreden van Gerrie van der Klei. Purper sinds 1980 is vrijdag 13 februari 2009, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Reserveren kan via www.theateraandeschie.nl. Hartelijk welkom in een van de mooiste regio's van Oostenrijk! Het plaatsje Zeil am Ziller ligt in hartje Tirol en is daardoor een ideaal uitgangspunt voor uitstapjes. In de vakantie periodes is het Zillertal een echt kinderparadijs, maar buiten de vakanties is het ook een heerlijke plek om met z'n tweetjes te bezoe ken. Er is bijzonder veel te doen. Wat dacht u bijvoor beeld van een boottochtje over de Achensee? Of tuft u met een stoomtreintje door het Zillertal? Ook ze ker doen: een bezoek aan de Krimmler-watervallen, het openluchtzwembad in Zeil am Ziller en shoppen in het gezellige Insbruck. Uw verblijf -U verblijft in een twee-, drie- of vierpersoonska- mer in het gezellige hotel Neuwirt. Dit eenvoudige, maar nette familiehotel ligt in het centrum van Zeil am Informatie Reserveringen Ziller. www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900-365 65 65 Inbegrepen: (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw 7x overnachting met ont- ANWB-reisbureau met zoek boekcode 20307. Mijn Man is typisch een Youp-stuk Na het succes van Hexen heeft Youp van 't Hek op nieuw een stuk geschreven voor de actrices Wivineke van Groningen en Debby Petter. Mijn Man, een ty pisch Youp-stuk is donder dag 12 februari om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Mijn Man is het tweede stuk dat Youp van 't Hek, na het succes van Hexen, voor deze twee heeft geschreven. Het toneelstuk gaat over twee vrouwen die praten over hun man en laten we zeggen dat hij er niet vanaf komt als een voorbeeldige held. Maar dat is logisch. Ze kennen hun echtgenoten allebei te lang, dus te goed. En daar kan je redelijk bitter en cynisch van worden. Mijn Man is een ty pisch Youp-stuk. Veel grap pen, snelle dialogen, maar ook een enorm mededogen. Zowel met de beide vrouwen als hun mannen. En troost u dames: het gaat niet over uw man, ook niet over alle man nen, uitsluitend over hun man. Als dat niet oplucht? Kaarten reserveren kan via de theaterkassa (010) 2 467 467, geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 - 16.00 uur, of via de website www.theateraande- schie.nl. Met 4x20 Storyproof presen teert Scapino Ballet Rotterdam premières van vier abstracte verhalenvertellers. Het afwisse lende programma heeft één verbindend element elk dans stuk duurt exact 20 minuten. De try out van deze voorstelling is vrijdag 20 februari te zien in Theater aan de Schie. Om het publiek zo goed moge lijk te informeren biedt het theater ook dit seizoen weer een inleiding aan. Een inleiding door danscriticus Martin Bij kerk of een interview met één van de choreografen of dansers. Met vier totaal verschillende choreografieën van de vaste choreografen Marco Goecke en Georg Reischl, het intrigerende duo uit de 'Israëlische school' Ivgi/Greben en dé ontdekking van het afgelopen jaar: Chris- tophe Garcia. Choreografen uit verschillende generaties, culturen en stijlen en een groep dansers die wordt geprezen om zijn technische capaciteiten en schijnbaar moeiteloze beheersing van uit eenlopende stijlen: dat is het verhaal van 4x20 Storyproof, de nieuwste voorstelling in de 4x20-serie van Scapino die een podium biedt aan talentvolle choreografen binnen en buiten het gezelschap. Marco Goecke brengt sensatie in de na(jonale en internationale danswereld met zijn eigenzinnige chore ografieën die de toeschouwer diep van binnen raken. Georg Reischl neemt met zijn li- chaamspoëzie en golvend be wegingsritme het publiek mee in een tijdloze wereld. De inter nationaal veelgevraagde chore ografen Ivgi/Greben verwerken hun indrukken van de wereld in dansstukken met een interna tionale dansstijl. Christophe Garcia won in korte tijd vijf in ternationale choreografieprij- zen en maakte vorig jaar bij Sca pino zijn debuut. De allereerste voorstelling 4x20 Storyproof van Scapino Ballet Rotterdam is vrijdag 20 februari 2009, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Voorafgaand aan de voorstelling is er een gratis interview om 19.30 uur. foto: pr In 1967 wint Lenny Kuhr het Cabaret der Onbekenden. Dit is het begin van een unieke carriè re in de muziek. Nu, meer dan twintig albums en vele honder den liedjes later, kijkt ze voor het eerst achterom en verwon dert ze zich over de schatten die daar liggen. Tijdens haar nieuwe voorstel ling Veertig jaar verliefd op za terdag 14 februari, Valentijns dag, laat ze de mooiste en meest kenmerkende liedjes horen uit haar 40 jarige carrière. Lenny's gedrevenheid als tekstschrijver en componist, haar eigenwijs heid en nieuwsgierigheid heb ben geleid tot een rijk en geva rieerd oeuvre. Haar liedjes gaan over dingen die iedereen her kent: klein en licht geluk, klein kinderen, de wens naar vrede en berusting in verandering. Ze schrijft haar teksten grotendeels zelf, wat haar muziek heel eigen en intiem maakt. Voor het jubi leumalbum koos Lenny de veertig mooiste en de meest kenmerkende nummers uit haar 40 jarige carrière. Van de Troubadour tot het recent ge componeerde Slaaplied voor Sam. Die 40 nummers heeft ze opnieuw opgenomen, live met haar huidige band. Ze noemt het een muzikale autobiografie. En uit dit repertoire heeft ze haar jubileumprogramma sa mengesteld; een muzikale reis door haar leven. Aanvang 20.15 in Theater aan de Schie. Reserveren kan via de kassa (010) 2 467 467, geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 - 16.00 uur, of via de website www.theateraande- schie.nl. Lenny Kuhr is op Valentijnsdag in Theater aan de Schie met de mooiste liedjes van de afgelopen 40 jaar. foto: govert de roos bijtbuffet, dagelijks lunch- Prijzen p.p. Niet inbegre- pakket (m.u.v. aankomst en vertrekdag), dagelijks driegangemenu en salade buffet, lx Tiroler speciali teitenbuffet, dagelijks drankjes tijdens het avondeten (bier, tafelwijn en softdrinks), dagelijks drankjes (limonade, cola, water en sap) van 10 tot 21 uur, gratis deelname aan door de plaatstelijke VW georganiseerde activitei ten, zoals een lamatour, nordic walking o.l.v. erva ren trainer, kruidenwan deling met ervaren gids, Kneipp-wandeling. Periode prijzen 23/05-12/06 €245 13/06-19/06 €225 20/06-10/07 €245 11/07-14/08 €275 15/08-18/09 €245 19/09-25/09 €225 26/09-09/10 €245 pen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Kinderkorting: 0 t/m 12 jaar 100%, 13 t/m 15 jaar 50% (max. 2 kinderen, bij 2 vol- betalenden op de kamer). Aankomst is uitsluitend mogelijk op zondag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 31