Nieuwbouw huren WONEN voor hetzelfde geld woont u vrijstaand.. Koop nieuwbouw met keurmerk Vrijstaande kwwivij/a Zierikzee Vrije bouwkavels Controleer Nefit HR-ketel Lijfrente hypotheek Verhuiswens nog overeind Leeftijddiscriminatie? Beetje optimistischer Menuet, Schiedam-Noord dé Weekkrant IdPFl U ziet uzelf wel vrijstaand wonen, maar uw hypotheek niet? Dan zou u eens een stukje verder moeten kijken. Voor het zelfde geld woont u in een prachtige laanvilla in een lommerrijke buitenwijk van monumentenstad Zierikzee. Een rustige buurt in een groene omgeving, met alle voorzieningen van de binnenstad binnen handbereik. Laat u verrassen door de kavels (tot 1.000 m2) met vrijstaande villa's. Of kiest u voor een vrije bouwkavel vanaf 199.900 v.o.n. en gaat u eindelijk uw droomvilla ontwerpen? Welke laan u ook kiest, u krijgt altijd een persoonlijk advies. *Kiararw4 vanaf €199.900,- Intodagen: 21 februari Rotterdam, 28 februari Schuddebeurs (Zeeland) De bouw van de tweede fase is gestart. Kom voor de projectpresentatie en advies naar de informatiedagen: 21 februari 2009 in het Zalmhuis, Schaardijk 396 te Rotterdam; 28 februari 2009 in Hostellerie, Donkereweg 35 te Schuddebeurs (nabij Zierikzee), van 11.00 tot 15.00 uur. Kijk voor een routebeschrijving op de website. Nieuwe StadsbladALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 23 Het is voor kopers van nieuw bouwwoningen in deze econo misch onzekere tijd van essen tieel belang dat zij alleen een huis kopen met een garantie te gen de gevolgen van een even tueel faillissement van de aan nemer. Het faillissement van bouwbedrijf Van Hoogevest in Amersfoort toont de noodzaak daartoe nog eens aan. Als gevolg van de kredietcrisis is het aantal faillissementen van bouwbedrijven sterk toegeno men. Een certificaat van GIW of Stiwoga geeft de garantie dat een woning zonder extra kosten wordt afgebouwd als de bouwer failliet gaat. Notarissen moeten vóór de overdracht van de grond controleren of het waar- borgcertificaat daadwerkelijk .verstrekt is aan de koper. In verkoopbrochures en het koopcontract van nieuwbouw woningen wordt vaak vermeld dat de woning onder GIW- of Stiwogagarantie zal worden ge bouwd. Deze vermelding alleen geeft de koper echter nog geen enkele zekerheid. De koper kan pas aanspraak maken op de ga- rantie als hij het waarborgcerti- ficaat in zijn bezit heeft. De ko per moet het waarborgcertifi- caat ontvangen hebben vóór overdracht van de grond bij de notaris, omdat hij vanaf dat mo ment financiële risico's gaat lo pen. Als het waarborgcertificaat bij de overdracht niet aanwezig is, adviseert Vereniging Eigen Huis om de leveringsakte niet te tekenen. Een toezegging dat het wel goed komt of dat het certifi caat later wordt nagezonden is onvoldoende en biedt geen en kele garantie. Wie een Nefit HR-ketel heeft, kan in de problemen komen. Nefit is 3 februari een actie ge start om HR-ketels van het type Nefit TopLine HR 45 of Topline AquaPower HRC 45/CW6 te la ten inspecteren. Door een fout in de samenstel ling van het materiaal bestaat bij een beperkte serie van deze types risico op oververhitting van de brander. Er is risico voor smeltschade en in zeer uitzon derlijke gevallen zou zelfs brand kunnen ontstaan. Wie een van de genoemde HR- ketels bezit, moet contact opne men met een installateur of met Nefit; telefonisch via 0800 - 544 33 44 of via e-mail (consu- ment@nefit.nl). Er zijn meer hypotheekvarian ten, dan kerktorens wordt wel eens gezegd. Dat maakt het er voor de consument niet gemak kelijker op. Een van die varian ten is de lijfrentehypotheek. Het is een hypotheekvorm die be staat uit een lening die tijdens de looptijd niet wordt afgelost, maar waarvoor alleen rente wordt betaald, gecombineerd met een levensverzekering. De huiseigenaar bouwt via een le vensverzekering een vermogen op. De levensverzekering keert niet in één keer uit, zoals bij spaar- en levenhypotheken, maar periodiek. Hiermee kan (een deel van) de rente en even tueel aflossingen worden be taald. Uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis blijkt dat 13% van de Ne derlanders 'zeker' van plan is om in de komende twee jaar te ver huizen. Nog eens eenderde (33%) van de bevolking geeft aan dit misschien van plan te zijn. Ondanks de crisis blijft de verhuisge- neigdheid van Nederlanders op hetzelfde peil. Het heeft er alle schijn van dat het gevoel 'nu even niet' nu de overhand heeft, maar dat de verhuiswens op zich niet is aangetast. Er doen berichten de ronde dat banken jonge aanvragers tot 24 jaar geen volwaardige hypotheken willen geven. Volgens minister Wouter Bos (Financiën) kan de leeftijd van een starter op de wo ningmarkt geen afwijzingsgrond zijn voor een hypotheekaan- vraag. Hij voelt er echter niets voor om banken te dwingen meer of hogere hypotheken te verstrekken. Volgens de Nederlandse Ver eniging van Banken (NVB) hebben banken hun criteria sinds het begin van de financiële crisis niet aangepast, maar hanteren ze de bestaande criteria wel strenger. Bij vermoeden van leeftijddiscri minatie kan de consument zich melden bij het Klachteninstituut financiële dienstverlening (Kifid), telefoonnummer: 070-333 8 999. De Eigen Huis Marktindicator - de meetlat voor het consumenten- vertrouwén op de woningmarkt - toont aan dat de consument in januari ietsje meer vertrouwen in de huizenmarkt heeft getoond (stijging van twee punten). In december noteerde de Marktindica tor nog een historisch dieptepunt. Met waarde van 67 blijft de stemming onder consumenten echter negatief. Pas bij een waarde gelijk aan 100 kan van een 'neutrale' stemming worden gesproken. Dat duurt wel even, want ruim driekwart (77%) van de consumen ten denkt dat de crisis nog heel 2009 voelbaar zal blijven. 9 comfortabele driekamerappartementen in een complex met lift Slechts 3 woningen per etage (begane grond 2 stuks) Gunstig gelegen in Schiedam-Noord nabij winkels, openbaarvervoer en uitvalswegen Vrij liggende balkons met uitzicht op de Laan van Bol'es Woonoppervlakte 90 - 100 m2 Bouwjaar 2009 Netto huurprijzen tussen 635,- en €660,-, exclusief servicekosten Te huur vanaf maart 2009 Voor deze woningen is geen huurtoeslag mogelijk. Informatie: Woonplus Schiedam, telefoon (010) 204 51 00 of via vrijeverhuur@woonplus.nl Valeriusstraat 3-5 Wilt u zich inschrijven? Kijk dan op 3122 am Schiedam www.woonstadschiedam.nl T. (oio) 204 51 00 Delta Makelaardij 0111 417808 Bijdevaate Makelaardij 0111 453400 Multiplex Makelaarsdiensten 0111 647293 www.deuanen.nl DE LANEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 23