eek Hete zomer en eeojiartbewaakster Krant Over de dieren en de wereld 1 9 fdé Wereldverhalen door Calister en Sambo in Theater Zuidplein Lakei Hannes geeft altijd helcfoede voorbeeld Van der Vlugt vertelt over nieuw boek WGGONGR Huis-aan-huisMedia Scapino presenteert vier premières van exact 20 minuten in Storyproof Jan Siebelink praat over bekeringen SCHIEDAM - Jan Siebelink is vrijdag 27 februari te gast in 't Huis te Poort aan de Dam in Schiedam. Hij geeft een lezing en wordt geïnterviewd'door godsdienstsocioloog Harry Stroeken over het onderwerp 'bekeringen', het thema in zijn succesvolle roman Knielen op een bed violen. Jan Siebelink groeide op in een streng-gods- Dé Agenda dienstig christelijk gezin. Hij werd leraar Nederlands en Frans en studeerde in zijn vrije tijd Franse taal- en letterkunde. Naast zijn leraarsbaan begon hij te schrijven en bracht een in drukwekkend aantal romans en verhalen voort. In 't Huis te Poort gaat de aandacht uit naar de bestseller Knielen op een bed violen. Daarin vertelt Siebelink over de godsdienstige kring waar zijn vader toe behoorde en hoe hij daar zelf bij betrokken werd. De lezing begint om 20.15 uur. Kaarten a 7,50 euro zijn verkrijgbaar bij Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, Schiedam en aan de zaal. Ella van Rijn verraste vriend en vijand met haar tweede roman De Hartbewaakster. SCHIEDAM - Een dubbelin- terview bij Zondagmiddag Literair. Op 22 februari zijn Wanda Reisel en Elle van Rijn te gast in bibliotheek Noord in Schiedam. Een ge vestigd auteur versus aan stormend schrijftalent Wanda Reisel komt van Cu rasao en groeide op in dokters gezin. Ze begint aan een studie geschiedenis maar na het lezen van een aankondiging 'Inpolde ring en bedijking van de Alblas- serwaard in de 17e eeuw" kiest ze voor de Theaterschool. In 1986 debuteert ze als proza schrijver met Jacobi's Tocht. Er volgen verschillende romans waarvan Baby Storm en Witte Geliefde bij een groot publiek waardering vonden. In haar laatste roman Die Zomer keert ze terug naar de jaren zeventig. Voor de 17-jarige Dana Davids on bonkt het leven op de deur. Ze is klaar om de wereld te ont dekken maar huivert nog om haar maagdelijkheid op te ge ven. Ella van Rijn maakte vooral naam als actrice maar timmert ook als auteur stevig aan de weg. Met haar tweede roman Hartbewaakster verraste ze vriend en vijand. De roman houdt het midden tussen een psychologische roman en een doktersroman maar dwingt tot doorlezen. Het verhaal gaat over Anna, die op de IC van een ziekenhuis werkt. Ze wint de lo terij maar kan haar lot niet meer De lakei en de prinses is een leuke voorstelling voor kinderen van 4 jaar en ouder. foto: pr SCHIEDAM - De dag begint slecht voor lakei Hannes. Het prins je is zoek. Zal hij haar nog terug vinden? De voorstelling De lakei en de prinses is geschikt voor 4+ en zondag te zien in Jeugd theater De Teerstoof. Hannes is een zorgzame, maar wel een beetje klungelige lakei. Hij zorgt al jaren voor de prinses, die op jonge leeftijd bij hem kwam wonen. Hij voedt haar proper en fatsoenlijk op. Hij leert haar netjes te spreken en goed te zijn voor anderen. Maar van daag gaat alles mis. Raaf, die altijd andere vogels pest, komt langs! Als dan ook de prinses nog spoorloos is, dan weet de lakei het niet meer. Het publiek schiet Hannes de lakei te hulp en leert Raaf een lesje. Maar,.... vinden ze de Prinses nog temg? Vooraf aan de voorstelling kunnen de kinderen deelnemen aan een workshop dans! Reserveren hiervoor kan bij de VW Schie dam, kosten 3 euro. Aanvang: 14.30 uur. Toegang 4,50 euro. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam houdt twee workshops voor kinderen rond de tentoonstelling 'Constant. In het Atelier'. Constant hield van dieren, hij heeft altijd honden gehad en zelfs een aapje. In de workshop Zoek de dieren gaan kinderen van 6 t/m 12 jaar op zoek naar dieren in de schilde rijen en hoe ze eruit zien. In 't Atelier mogen de kinderen hun eigen dier schilderen. De workshop wordt gegeven op 25 februari en 11 maart. Voor kin deren tussen de 8 en 12 jaar is er de wokshop De ideale Wereld. Constant dacht veel na over wat in de wereld gebeurt en dat is te zien in zijn schilderijen. De wokshop wordt gegeven op 18 februari en 15 maart. Opgeven via Iris Vink (010) 246 36 66. Workshops voor kinderen in het Stedelijk Museum van Schie dam. FOTO: PR terugvinden. Daarmee komt een einde aan haar kleurloze bestaan. Kaarten Zondagmiddag Literair, 22 fe bruari in bibliotheek Noord aan het Bachplein in Schiedam. Aanvang 14 uur en entree 10 eu ro. Kaarten zijn te koop bij Schiedamse boekhandels Van Leeuwen aan de Broersvest, Post Scriptum in 't Hof van Spa- land en bij bibliotheek Water- SCHIEDAM Thrillerschrijf ster Sïmone van der Vlugt is zaterdag om 16 uur te gast bij boekhandel Post Scriptum in 't Hof van Spa land in Schiedam. Ze zal vertellen over haar onlangs verschenen boek 'Herfst lied', aansluitend zal ze haar boeken signeren, in 'Herfstlied" draait het om journaliste, Nadine, die be trokken raakt bij de moord op een vrouw. Het slacht offer blijkt steeds meer overeenkomsten te hebben met haar lfrjarige dochter.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 31