eek Gratis tapodje bij nieuwe muziek Krant Ode aan de Trab in de Kunsthal moet weten ov§^heksen Tango van Otros Tiempros en Maria José Ortiz Concert Van den Berg in Bethelkerk ant idé a weeeNeR Huis-aan-huisMedi, Genadeloze Micha Wertheim Zuidplein Televisiemelodieën met Musical Souvenir Dit 40 man tellende orkest, on der leiding van Rien den Hartog, doet hun naam eer aan door u te overladen met prachtige muzi kale herinneringen en tijdens het Zondagochtendconcert van 22 maart staan herkenningsme lodieën van films en televisiep rogramma's centraal. Het is op vallend hoe herken- ningsmelodieën Dé Agenda toch altijd ergens in ons achter hoofd blijven hangen en Musi cal Souvenir haalt het graag alle maal weer even boven. Tekst kwijt? Geen probleem! Die wor den namelijk geprojecteerd, zo dat iedereen - die dat wil - lek ker kan meezingen. Meegenie ten? Zorg dan dat u die kaartjes snel in huis heeft! De foyer van de Doelen opent haar deuren vanaf 9.45 uur. Het concert be gint om 11.00 uur, de Grote Zaal is open vanaf 10.30 uur. Kaarten zijn te koop via de Doelen (010- 2171717) en het regiokantoor van Wegener Huis-aan-huisMe- dia aan de Fransenstraat in Vlaardingeri. STriCat Spinifex Orchestra staan in De Doelen. DOOR ELS NEIJtS ROTTERDAM- Eens afwijken van de begane muzikale paden? Pik dan één of meer concerten mee van de eerste Rotterdamse Muziek Biënnale. Frank van Berkel (contrabas, basgitaar en composi- i tie) speelt zelf niet maar heeft zich voor deze speciale gelegen heid volledig op de or ganisatie gestort. "Af gezakt of gepromo veerd", lacht hij. Om vervolgens los te barsten over zoveel bijzonders. "Voor jazz met sfeer moet je in Staal zijn, voor jong en experimenteel bij WORM en voor het Kronos Kwartet in De Doelen. Houd je behalve van muziek ook van koken en eten, moet je naar Kookpunt. "Daar ga je iets geks meemaken. In de keuken wordt muzikaal gegoocheld met potten en pannen. Zelfs met messen! Het Rosa Ensem ble dat daar muziek gaat ma ken, geeft zelfs voorstellingen/concerten in winkelcentra. Kookpunt is maar klein, er kunnen maar zo'n 40 man in maar er zijn meerdere mogelijkheden per dag. Wel even reserveren."Eén van de absolute highlights van het fes tival wordt het Kronos Kwartet. Van Berkel:"Kronos is het eerste strijkkwartet dat ooit muziek van Jimmy Hendrix speelde. En daarna funk, punk, je kunt het zo gek niet bedenken. Dat wordt dé apotheose, de klap op de vuurpijl waar alle stromin gen samen komen." Een ander opvallend fenomeen is Amon FCTO: PR REDS0UND Fobin.11 Een muzikant uit Groot Brittannië die de gekste geluid jes opneemt en daar composi ties van maakt. Zoals het geschuifel(?) van een mier. Heel minimal. Dat zal zelfs deephouse liefhebbers deugd doen." Prozaïsch detail tenslotte: bij de ongeveer twin tig lunchconcerten hoort een gratis broodje! De le editie van Redsound Rotterdam, de nieu we muziekbiënnale - vol lef en originaliteit - vindt plaats op 13, 14 en 15 maart. Voor info: red- soundrotterdam.nl SCHIEDAM - Het concert van WestvestSO staat zondag in het teken van tango. Op het podium staat orkest Otros Tiempos met als speciale gast de Argentijnse zangeres Maria José Ortiz. Tangomuziek ontstond in de arme wijken van Buenos Aires eind 19e eeuw, waar Europese immigranten hun ellendige om standigheden beklaagden met muziek, die een mengeling was van muziek uit hun geboortelanden en inheemse Zuid-Ameri kaanse klanken. In deze tangomuziek liggen passie en melan cholie, verdriet en vreugde heel dicht bij elkaar. Otros Tiempos, één van Nederlands meest gerenommeerde tango ensembles, speelt een belangrijke rol in de opleving van de tango in Neder land. Dit orkest biedt een programma met traditionele Argen tijnse tango's, milonga's en walsen in oude en nieuwe arrange menten. Aanvang 15 uur in de Westvest90-kerk. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn onder andere verkrijgbaar bij de VW - Het zijn gewone vrouwen met ge- wo'ne banen en gewone huizen. Ze vliegen niet op bezemstelen en hebben geen wratten op hun neuzen. Heksen zijn net als jij en ik. Maar er is één verschil, ze ha ten kinderen...' Wil jij weten wat je moet doen om een heks te her- Kennen en wat je moet laten om niet gepakt te worden door deze enge vrouwen? Kom dan kijken naar 20 leerlingen van Jeugd-f theaterschool De Teerstoof die 1 jou alle weetjes en feiten over m Heksen kunnen vertellen. De première van de voorstelling ham,* Heksen vindt plaats op 21 maart. Wê Kaarten kosten 7 euro, kinderen tot 12 jaar 5 euro. Reserveren bij de VW, tel 010 47 33 000. Meer r - info op: De voorstelling Heksen is gebaseerd op het gelijknamige boek www.deteerstoof.nl van Roald Dahl. Etna PR MAASSLUIS - De organist Jan J. van den Berg geeft zaterdag 14 maart een con cert in de Bethelkerk aan de Wagenstraat 9 in Maas sluis, Van den Berg is zeer te spreken o-ver de kwali teit van het orgel, dat in 1968 is gebouwd door de firma J. de Oide en speelt er graag op. Drt jaar wordt Jan van den Berg 80 jaar maar hij geeft nog vele concer ten. Het programma staat in het teken van de Lijdens- tijd. Aanvang 20.15 uur, toegang 6 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 27