KIJK m De perfecte bril 799,- Bomen voor de bijl bij aanleg fietspad IKUINST^HillTT GOUDPRIJS! 100 kilometer 30 uur Lachen om hondencapriolen natuurlijk bij: RECORD rjfT Verkoop het nu Ik wil uw goud Potma Edelmetaal BRILMODE R#B BOON I Nieuwe Stadsblad de Weekkrant iten maar IWWIJENBERG 0 Oxfam Novib Trailwalker Scootmobielen vanaf Vast en opvouwbaar Savornin Lohmanplein 3 2566 AA Den Haag 070-3256505 www.waaijenberg.com Braaf SCHIEDAM - De gemeente Schiedam ziet geen mogelijk heid om bomen te sparen bij de aanleg van het fiets- en ruiter pad ten noorden van Sveadal. Dat zegt het college van b en w op vragen van Groenlinks. Het fiets- en ruiterpad is be doeld als extra toegangsweg naar het Midden-Delflandge- bied. Voor dp aanleg moeten 170 bomen sneuvelen. De Ver eniging Tegen Milieubederf heeft tegen de vergunning be zwaar gemaakt. Ook Groen links is ter plekke gaan kijken en kwam tot de conclusie dat een overmaat van bomen voor de bijl gaan. Bovendien vindt de partij de herplantplicht van 130 bomen te mager. Volgens de ge meente is het niet mogelijk om extra bomen te sparen. Reden is dat de bomen dicht op elkaar staan en er langs de route extra ruimte moet worden gemaakt om het fietspad op te hogen. Al ternatieve routes kosten even veel of zelfs meer bomen, schrijft het college. De compen satie van groen vindt plaats in het gebied in Mideen-Delfland. Op verzoek van Groenlinks wil het college kijken naar extra aanplant in Spaland en Sve- aparken, als daar geschikte lo caties voor zijn. Vaak liggen ka bels en leidingen in de weg, waarschuwt het college op voorhand. ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 11 maart 2009 - Pagina 3 Vrijkaartjes voor Boek&Bal SCHIEDAM - Op zaterdag 21 maart vindt in Schiedam Boek&Bal Waterweg plaats! Met grote namen als Kees van Kooten, Wilfried de Jong en Koos van Zomeren be looft het een spetterende li teraire knaller te worden! Daar moet je dus zeker bij zijn. Het Nieuwe Stadsblad geeft vrijkaartjes weg. Wat moet je doen? Stel je voor dat hét boek over Schiedam wordt geschreven. Wij willen weten welke titel dit boek dan zou moeten krijgen? Leg in maximaal 100 woorden uit waarom je deze titel hebt bedacht. De 3 meest creatieve en aanspre kende inzendingen worden uitgekozen en krijgen ieder twee vrijkaarten voor het Boek&Bal op 21 maart! Stuur je inzending naar e- mail: redactie.ns@whm.we- gener.nl De leukste inzendingen wor den gepubliceerd in het Nieuwe Stadsblad. Alle in zendingen zijn ook te lezen op www.nieuwestadsblad.nl Q je eigen wereld op deweekkrant.nl Dieren Blijdorp in infrarood SCHIEDAM - Fotograaf Nor- bert Boeren heeft honder den infrarood foto's ge maakt van de dieren in dier gaarde Blijdorp. Een selectie is momenteel te zien in de bibliotheken Stadserf en Noord te Schiedam. De spe ciale fototechniek geeft een soms vervreemdend en mysterieus beeld van de die ren. Hierdoor krijgt u een heel ander beeld van de be kende dieren uit Diergaarde Blijdorp. De expositie is te zien in bibliotheek Stadserf en bibliotheek Noord van 11 maart tot 14 april 2009 tij dens de openingstijden van de bibliotheken. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het inloop concert in de Grote Kerk wordt zaterdag verzorgd door het Schiedamse Vrou wenkoor Femmes Vocales o.l.v. Anneke van Es, met pianobegeleiding door Cees- Willem van Vliet. Op het pro gramma staan werken van Brahms, Elgar en Gilbert Sullivan. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Ontdek je zesde zintuig SCHIEDAM - Spirituele ver eniging Harmonia houdt maandag een oefenavond. Bezoekers kunnen zelf ont dekken hoe het gesteld is met hun eigen zesde zintuig. Er wordt geoefend op een ontspannen manier, erva ring is niet vereist. Aanvang 19.45 in het Wijkcentrum Dreesplein. Toegang 6 euro. Koninginnemarkt in Julianapark SCHIEDAM - Na het succes van vorig jaar, viert SWS Welzijn ook dit jaar Koning innedag in het Julianapark. Het is nu al mogelijk een kraam te huren op de rom melmarkt. Dit kan bij de ba lie van Wijkcentrum De Er ker. De kosten voor particu lieren zijn 15 euro per kraam, bedrijven betalen 50 euro. Veel mensen in Schiedam bezitten een hond en niet voor niets is één van.de Toptien-ergernissen de honden poep. Volgens hondentrainer/laborant Hans Verel kun je honden leren waar zij mogen poepen en bovendien kun je de baasjes leren datje de poep kunt opruimen, mocht de hond toch een ongelukje heb ben. Hans is ervan overtuigd dat een hondenschool een maat schappelijk nut dient. "We zitten met z'n allen erg dicht op el kaar en het is heel vervelend, ook voor anderen, als honden voortdurend blaffen, tegen je opspringen of zich gewoon mis dragen en dan komt de hondenschool om de hoek kijken." De hondenschool blijkt voor de buurt ook een vorm van amuse ment "De mensen in de flats aan de overkant en voorbijgangers staan vaak te kijken. Ze lachen zich rot om de capriolen van de honden. Het is een leuke afleiding." zijn brief door de gemeente als en of het iets op zal leveren blijft officiële klacht zal worden be- de vraag. "Maar je weet het handeld. Of dit goed of slecht nooit," klinkt het hoopvol uit nieuws is weet hij eigenlijk niet zijn mond. Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl ^^^^^^Ijbasisfjingoud) U ontvangt direct de hoogste contantprijs voor C sieraden, heel of 1 kapot, munten, 3 goudharen, x tandengoud, zilver, guldens, rijksdaalders, bestek, brood manden, diamant, briljant en horloges: Carrier, Rolex, Breitling, Omega enz. Papestraat 28 - Den Haag Tel. 070-3636666 Di. t/m za. 11.00 - 17.00 uur www.potma-edelmetaal.nl Verkoop en onderhoud alle merken brommobielen (ook evt. bij u aan huis) Canta: - Rijden op weg en fietspad - Parkeren op de stoep - Volledig rijbewijsvrij - Erkend hulpmiddel - Volledig aanpasbaar Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (OIO) 470 17 30 www.briinioderobboojri.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 3