J maatje hel '/<mx OPEN DAG VAN DE ZORG ZATERDAG 21 MAART woon engelen Het invullen van vrije tijd kost geld en dat ontbreekt Sterke partijvooizitster V P V Doe wat voor een ander op Make a Difference Day van 11.00 uur tot 15.00 uur ocö+ieii de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18'maart 2ÖÖÖ 1 Pagina* 5 SCHIEDAM - Vrijdag is het Make a Difference Day. Ook in Schiedam worden de han den uit de mouwen gesto ken. Directeur Bob Venhui zen van Woonplus maakt met vrijwilligers en bezoe kers een rondje langs de ont moetingscentra. Hij is niet de enige. Andre ten Dam van de firma Radder draait buffet- dienst. Vestigingsmanager Joost Mayer bezorgt een war me maaltijd en een Rabo- bankmedewerker zal meehel pen bij het buffet. SCHIEDAM - Dienie de Waal en Jacqueline Adelaar zijn de projectleiders van het jongeren Mentoraat in Schiedam Oost. Naast het koppelen van jonge ren aan een mentor zetten zij de jeugd ook aan het werk als orga nisator van verschillende activi teiten. Zo is er iedere week een meidenclub, een computer middag en een disco die door de jongeren zelf wordt georga niseerd. Het is zaak om de jon geren bezig te houden, vinden de projectleiders. Omdat het steeds voller wordt in de stad worden de jongeren vaak aangewezen als veroorza kervan overlast. "Iedereen heeft een stalen ross voor de deur dus kan er nauwelijks meer op straat worden gespeeld en veel jongeren bij elkaar op een 'hangplek' kunnen irritaties in de buurt veroorzaken." Moeten we dan de jongeren uit het straatbeeld verbannen? "Dat is zeker niet de bedoeling", aldus Jacqueline, "maar we willen ze wel wat om handen geven. Om je vrije tijd te vullen met een sport of een cursus heb je geld nodig en soms is dat er gewoon niet. Je kunt deze groep aan hun lot over laten maar je kunt ze ook instrumenten geven om zelf iets te organiseren, dingen voor elkaar te krijgen. Wij ma ken ze wegwijs. Ze steken er wat van op en hopelijk ontdekken ze hoe ze hun vrije tijd anders kunnen indelen." Er wordt vaak een beroep gedaan op begeleiding bij het maken van huiswerk. werkbegeleiding, bijvoorbeeld, of het zelf organiseren van acti viteiten voor leeftijdgenoten. "De zwaardere aanvragen stu ren we door naar de bevoegde instanties." Het tweetal hoopt dat het succes van hun project het mogelijk zal maken om ook in andere wijken een Mentoraat op te richtten. "Het is heel nut tig om juist aan het prille begin van eventuele van de proble men in te grijpen. Zo voorkom je ontsporing en daar is ieder een bij gebaat." SCHIEDAM - De Brandersstad staat een jaar lang in het teken van Sterke Vrouwen. Voor de PvdA aanleiding om binnen ei gen gelederen te zoeken naar ij- zervreetsters. Op woensdag 25 maart komt partijvoorzitter Lil- lianne Ploumen naar zaal Beat rix aan de Lange Kerkstraat om kennis te maken met Schiedam en haar inwoners. Ploumen heeft in haar studententijd in Oost gewoond. Een ieder is wel kom van 20 uur tot 21.30. Betalen voor valse aangifte SCHIEDAM - Een 20-jarige vrouw uit Schiedam moet de kosten van een politieonder zoek betalen omdat ze valse aangifte deed van bedrei ging.. De vrouw deed in de cember aangifte omdat ze via MSM bedreigd zou wor den. De dreigementen zou den te maken hebben met een zedenzaak waarvan de vrouw eerder aangifte had gedaan. Uit onderzoek van het dataverkeer van de com puter bleek dat de vrouw de dreigementen zelf had ver stuurd. Tegen de vrouw is proces verbaal opgemaakt. Bovendien gaat de politie de kosten van het onderzoek öp haar verhalen. Verder is geen bewijs gevonden dat het ze dendelict heeft plaatsgevon den. Scooterdieven aangehouden SCHIEDAM - Een 22-jarige Schiedammer is aangehou den voor diefstal van een scooter. Samen met een 21- jarige man zonder vast woon- of verblijfplaats, nam hij een scooter weg op het Newtonplein. Gealarmeerde agenten hielden de mannen aan op de Pascalstraat en de Hogenbanweg. De scooter werd in beslag genomen als mede diverse gereedschap pen. Een van de dieven ver zette zich tijdens zijn arres tatie en moest met geweld in bedwang worden gehouden. Meer politieberichten op www.nieuwestadsblad.nl je eigen wereld op deweekkrant.nl Frankelandgroep Informatie voor werkzoekenden, leerlingen, vrijwilligers en overige belangstellenden. Frankeland centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn SttidüinastraatlB 311? CS Schiedam Jacobs Gasthuis centrum voor verzorgd wonen Schiewaegh centrum voor wonen, zorg en welzijn Nied*veBaml8an759 3119 AT Schiedam II Harg-Spaland centrum voor zorg en wonen Willem Andriessenlaan 2 3122 JT Schiedam i Vaartland service- en zorgcentrum Voor meer O t>evA+ vav\ Var+e WeNccw informaa kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Barendrecht Van 't Hoffstraat 8 T 010 482 52 71 Rotterdam Industrieweg 1 T 010 262 07 33 Spijkenisse lepenlaan 19-41 T 0181 62 32 00 Vestiging Rotterdam iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Koopavonden: Spijkenjsse: donderdag tot 21.00 uur. Barendrecht en Rotterdam: vrijdag tót 21,00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 5