Schiedam Schiedam is een mooie uitdaging centrum Gezelligheid troef Mode voor de zelfbewuste vrouw rMïrHflflTïïn Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 april 2009 - Pagina 32 Column Koopzondag in binnenstad Colofon Juist die eigen identiteit is de kracht van Schiedam Winkelen bij Bijou Brigitte Een nieuw elan Je moet maar durveneen nieuw elan in de stad? Ja, als je het maar wilt zien! De finan ciële inspanningen van de ge meente liegen er niet om: Tien miljoen euro voor de binnen stad. Het Fonds Schiedam - Vlaardingen e.o. legt er ook nog eens zo'n imposant be drag bij. En dat in een tijd dat overal de buikriem moet wor den aangehaald. Projectontwikkelaars spelen hier graag op in en zo wordt het effect van het vliegwiel be haald. Nu wij - de winkeliers en de consumenten nog. Kom achter het aanrecht én de toonbank vandaan en help mee om de initiatieven voor de binnenstad te laten slagen. Als het ooit een kans van sla gen heeft gehad is het NU! Maar je moet wel méé doen. We bereiken niets als de on dernemers langs de zijlijn blij ven staan kijken hoe het af loopt. De tijd van toekijkende stuurlui is voorbij. De Gemeente heeft een actie ve stuurman aangesteld. Mar co Westland gaat ons helpen de plannen te laten slagen. Door het nieuwe Onderne mersfonds kan een professio nele parttime Centrumma nager worden aangesteld en kunnen ambitieuze plannen worden gerealiseerd. We zijn een molenstad - en we gaan bewijzen dat de mo lens het beste draaien met een sterke tegenwind. Hans de Jongh Secretaris van de Stichting Centrummanagement Komende zondag is het weer koopzondag in de binnenstad van Schiedam. Voor het pu bliek een uitgelezen gelegen heid om door de historische binnenstad te slenteren en gezellig te shoppen. Een mu- seumbezoek is ook zeer de moeite waard want 4 en 5 april is het museumweekein- de. Het thema van dit jaar is 'verleiding'. Deze zondag start ook de curiosamarkt op het Broersveld. Dit wordt mu zikaal luister bij gezet door de Westcoast Jazzband Binnenstadmanager Marco Wesdand wil het Dordtse succesverhaal hl de Brandersstad herhalen. FOTO: ROEL DUKSTRA De nieuwe Programma nager Binnenstad, Marco Westland, steekt zijn en thousiasme niet onder stoe len of banken. Hij is mede verantwoordelijk voor het succesverhaal in Dordrecht en wil dat 'kunstje' nog eens herhalen. "Ik vind Schie dam een geweldige uitda ging". "Dit is een stad met veel poten tie die nog maar ten dele wordt benut. Schiedam was lange tijd een belangrijke winkelplaats maar tijden veranderen. In het begin valt dat niet zo op, maar het is nu wel zichtbaar. Gelukkig wordt er al goed gereageerd met 'Werk aan de winkel' en de aan pak van de historische bebou wing. Ik zie al fantastisch veel kansen ontstaan en mensen wensen me veel succes. Som migen zeggen ook: 'Ach, het was niks, het is niks en het gaat ook niks worden....'. Maar dat riepen ze jaren geleden ook te gen mij in Dordrecht en inmid dels is het tegendeel bewezen. Dat wil ik in Schiedam ook be reiken!" Westland wil niet de vergelij king maken met grote broer Rotterdam of wat verder weg: Delft en Den Haag. "Want", zegt hij, "Schiedam is uniek. De stad heeft van zichzelf zoveel meer. Juist die eigen identiteit is de kracht van Schiedam. Ik begrijp heel goed dat de 'ziel' van Schie dam - ik beschouw de stad vaak als een persoon - wat bescha digd is. Maar ik vertrouw erop dat het geloof in het eigen kun nen helemaal terug komt, want het gaat goed komen met de binnenstad, het heeft alleen wat tijd nodig. Schiedam heeft een prachtige historische binnen stad met een veelzijdig winkel aanbod. Dat sluit aan met wat de hedendaagse consumenten willen: Naast al die leuke kleine winkeltjes ook grote winkels." Westland spreekt positief over het aanbod van de binnenstad. "Het is een winkelgebied met een gezellige uitstraling en een ruime sortering. Waar te genie ten valt op een historisch terras je. Met evenementen waar ook Schiedammers uit de andere wijken naartoe komen, zoals onlangs nog Boek&Bal Water weg." Die cyclus moet weer op gang komen, benadrukt West land. "Dat lukt niet als je 'alleen maar' de openbare ruimte op knapt en ook niet als je een aan tal couleur locale winkeltjes toe voegt want dat is nog te weinig. Ook niet als je alleen maar een nieuwe garage toevoegt. Het lukt alleen als je al die dingen samen integraal doet! We zetten er allemaal onze schouders er onder. Zo is Dordrecht ook uit het dal gekomen." Lia Nijeweerd werkt al twee jaar met veel plezier bij Bijou Brigit te. Ze .geniet elke dag weer van het gezellige contact met de mensen. 'We krijgen dagelijks veel vaste klanten dus je gaat de mensen een beetje kennen. Op marktdagen hebben wij het al tijd extra druk, er is hier ook zo veel moois te zien.' Anita Posno houdt ook wel van een beetje 'bling bling'. De Schiedamse woont sinds kort in Vlaardingen maar bezoekt de winkel heel vaak samen met haar moeder. 'Mijn voorkeur gaat vooral uit naar oorbellen en vandaag hebben we heel mooie gevonden!' Design opende onlangs de deuren aan de Hoogstraat. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst en foto's: Klaaske Geerst (tenzij anders vermeld) Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huisMedia Bij Café de Unie kan ook lekker gegeten worden. Café de Unie aan de Gerrit Ver- boonstraat 23 is een ouderwets gezellige gelegenheid. Zowel binnen als op het uitnodigende terras is het goed toeven. Het historische pand wordt al in 1660 genoemd in de stadsar chieven en sinds 1860 is hier een caé gevestigd. Onlangs her opende Café de Unie de deuren na een korte renovatie. "We zijn ook een gezellig eetcafé", zegt eigenaar Frans Leemakers. "Ons 'Biefstuk Pannetje' is ra zend populair. Reserveren kan wel, maar hoeft niet." Leema kers organiseert in samenwer king met de gemeente jaarlijks ook grote feestelijke attracties op Koninginnedag en tijdens de Branderfeesten rond 'hun' plein. Café de Unie is open op maandag en dinsdag van 11.00 tot 24.00 uur, donderdag van 11.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag 11.00 tot 02.00 uur en zondags van 13.00 tot 22.00 uur. Op de vrije woensdag is Café de Unie beschikbaar voor besloten feesten en partijen. 'Het wordt een heel mooi mo dejaar,' zegt Yvonne van Dijk in haar onlangs geopende winkel 'Design' aan de Hoogstraat 26. 'Design' heeft schitterende kle ding voor de modebewuste vrouw die naast het gezin ook een baan heeft en wellicht nog andere activiteiten onder neemt. "Wij bieden een exclu sieve basic garderobe die bij meerdere gelegenheden te ge bruiken en goed met elkaar te combineren is.' De smaakvol ingerichte modezaak toont overzichtelijk de op kleur geë taleerde kleding waaraan mer- klabels hangen van ondermeer IKKS Mare O 'Polo, Turnover, Corel, Josephine Co. Ook bij passende accessoires zijn ruim vertegenwoordigd bij Design. Overigens wordt 2009 volgens Yvonne van Dijk 'een echte jur- kenzomer'. 'Met heel veel shawls en mooie accessoires, veel grijs met wit en aardetin- ten, gecombineerd met felle kleuren. Maar ook modieuze strakke broeken, wijde broeken en paardrijbroeken!' Open huis Op zaterdag 18 april houdt De sign een groots 'Open Huis'! Het belooft een bijzondere happe ning te worden met de presen tatie van de nieuwe zomercol lectie onder het genot van een drankje en een hapje Design houdt ook extra koopavonden voor vaste klanten. Het is altijd erg druk bij 'Bijou Brigitte' aan de Nieuwe Passage 30. 'Wij zijn een van de 1068 Bi jou Brigitte-filialen wereldwijd,' legt filiaalleidster Ellen Vekkes uit. 'Bijou Brigitte' is in Schie dam al vijfjaar een groot succes. We werken hier met een team van vier mensen. Alle sieraden zijn 'op kleur' gesorteerd zodat het geheel wat rustiger aandoet, want wij hebben -hier heel erg veel verschillende artikelen! Zo kunnen onze klanten rustig uit kiezen.'

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 32