lek srrss'-■ Nederlandse glamour op de golven Krant Schiedamse boekenmarkt Enerverende en gevarieerde Celtic Night gospels recfrtuit het hart Soweto Spiritual Singers: Smerig Femmage leidt bikkelharde en smerige afvalrace in het Oude Luxor Gomes brengt ode aan Nina Simone weGGNeR Huis-aan-huisMedia REGIO - Het centrum van Rot- iw m J FOTO: PR REGIO - The Soweto Spiritual Singers zingen hartverwarmende gospels en prachtige harmonieën uit het hele Afrikaanse conti nent, maar ook spirituals uit Amerika èn internationaal beken de nummers. Zondag 5 april is het gezelschap te zien en te ho ren in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Zuid-Afrika kent honderden, misschien wel duizenden, gospel koren. Vicky Vilakazi, een gospelster in Zuid Afrika, heeft aan de wieg gestaan van beroemde koren als Soweto Gospel Choir en Joy Celebration. Samen met haar muzikale zus Gift besloot ze een nieuw koor op te richten met de nieuwste en beste talenten uit de township Soweto. Het koor is in no-time uitgegroeid tot een absolute topper. Meer informatie en de complete speellijst is te vinden op www.ruuddegraaf.nl. terdam bruist zondag 5 april voor bezoekers van de Fortis Marathon. Om hen speciaal welkom te heten openen de winkels in het centrum extra vroeg hun deuren en zijn er tal van activiteiten langs het par cours. In plaats van de normale openingstijd gaan de winkels die ochtend al om 10.00 uur geving en uitvoering van luxe scheepsinterieurs. Met de ten toonstelling Glamour op de Golven - luxe scheepsinterieurs krijgen bezoekers voor één keer de gelegenheid om zich te ver gapen aan de luxe en rijkdom aan boord van superjachten. Op de tentoonstelling is het in terieur van zes bijzondere sche pen te bewonderen, alle groten deels van Hollandse makelij; Nederland is namelijk al meer dan een eeuw toonaangevend als het gaat om de vormgeving en uitvoering van scheepsinte rieurs. Verbluffende rijkdom, techni sche hoogstandjes of een knap staaltje vakmanschap. Uiteen lopende aspecten van zes luxe scheepsinterieurs uit het heden en verleden zijn te bewonderen. Het luxe superjacht 'Wedge Too', waarvan het interieur is ontworpen door Philippe Starck, blijkt maar liefst 32 ver blijven te bevatten; de badka mers zijn ingericht met marme ren wanden en wastafels. Zelfs een achtpersoons whirlpool aan dek ontbreekt niet Koninklijke luxe Op het privé-jacht 'Piet Hein', het huwelijksgeschenk van het Nederlands volk aan prinses Ju liana en prins Bernhard, proeft de bezoeker de koninklijke luxe aan boord; esdoornhouten be timmeringen, mokkakleurige vloerbedekking en de beroem de stalen buismeubelen van de bekende Hollandse ontwerper Sybold van Ravesteyn. open en zijn er speciale acties voor vroege shoppers. Op ver toon van de Marathon Voor- deelkaart geven de winkeliers zelfs extra aantrekkelijke kortin gen. Meer over de deelnemen de winkels en hun aanbiedin gen op www.rotterdamvroeg- open.nl. Met de speciale Marathon Voordeelkaart kan verder voor 6 euro een dag lang onbeperkt worden gereisd met de tram, bus en metro van de RET. Een prima manier dus om de lopers, die om 11.00 uur van start gaan op de Coolsingel, te volgen. Op de site www.ret.nl is télezen hoe en waar de kaart te koop is. REGIO - De sfeer op het super- jacht van een miljonair proe ven? De eersteklas hutten van de 'Ti tanic' bewonderen? Op de ten toonstelling 'Glamour op de golven - luxe scheepsinterieurs' in het Maritiem Museum Rot terdam kunnen bezoekers zich vergapen aan het interieur van zes bijzondere schepen, alle grotendeels van Hollandse ma kelij. Nederland is namelijk al meer dan een eeuw toonaange vend als het gaat om de vorm- REGIO - Winkeliersvereniging Hoogstraat in Schiedam houdt zaterdag 4 april 2009 opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam. Struin langs kraampjes met on der meer Nederlandse en bui tenlandse literatuur, (streekjro- mans, thrillers, biografieën, strips, kookboeken, kinderboe ken, boeken over Schiedam en Rotterdam, geschiedenis, kunst en wetenschap. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. Op de Grote Markt wordt daar naast ook weer de culinaire ver smarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. De boekenmarkt is van 9.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Met de klok mee: een achtpersoons whirlpool aan dek op de Wedge Too; de wereldberoemde ontwerper Philippe Starck ontwierp het interieur van dit schip; het SS Rotterdam is in elke ruimte weer anders en toont strakke, abstracte en modernistische interieurs naast barokke en expressieve ruimtes; destijds 's werelds snelste megajacht, de Octopussy van eigenaar John Staluppi, is razendsnel doordat het superlicht is. foto's: maritiem museum Rotterdam REGIO - Carmen Gomes, die al een kleine vijftien jaar op sublieme wijze laveert tus sen jazz, blues en soul, brengt zondag 5 april in het Theater aan de Schie een ode aan haar grote voor beeld Nina Simone. "Als Carmen Gomes de blues zingt, klinkt ze alsof ze zo van het katoenveld is afgeplukt," schreef Het Pa rool. Kaarten kosten 19,50 eu ro, aanvang 16.00 uur. Meer informatie op www.theateraandeschie.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 33