Kung Fu moves uit de Matrix Gezocht: Maatjes m/v Samen staan we sterk. Mijn maatje en ik! Meesters dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 april 2009 - Pagina 36 Op het toneel van Theater aan de Schie staan de Kung Fu specialisten die met filmster Jackie Chan heb ben gewerkt. Alleen de al lerbeste, zoals de leden van de Shaolin Legend Group, komen hiervoor in aanmer king. Zij hebben de zware training in de beroemde Shaolin Tempel in China gevolgd. De opleiding is haast boven menselijk zwaar en Spartaans en de oefeningen waarbij de energie wordt samengebundeld leidt tot ongeëvenaarde licha melijke prestaties. Vrijdag 3 april, om 20.15 uur, is Shaolin Legend Group als enige in deze regio te zien in Theater aan de Schie. Het zijn de meesters die voor het publiek optreden in de nieuwe, adembenemende en spectaculaire show Heroes of Martial Arts. Het verschil met eerdere Kung Fu shows is de grote variëteit aan oefeningen en sferen, die elkaar in een ra- Het zijn de meesters die op treden in de adembenemen de en spectaculaire show Heroes of Martial Arts. Mo ves zoals we die kennen uit de film the Matrix of van Bruce Lee en Jackie Chang Vrijdag 3 april 2009, om 20.15 uur, is Shaolin Legend Group als enige in de regio te zien in Theater aan de Schie. Naast Tai Chi en Kung Fu geeft deze show inzicht in de diepzinnigheid van het Chi nese Boeddhisme. zend tempo opvolgen, slechts onderbroken door korte inlei dende filmscènes. De voorstel ling is, naast de traditionele oe feningen van de Shaolin tem pel, gebaseerd op de Chinese Kung Fu filmhelden Bmce Lee, Jackie Chan, Jet Li en de Martial Arts in de film the Matrix. Het publiek ziet in deze show superstrakke Tai Chi choreogra fieën die worden afgewisseld Choreografisch meesterschap Dance Works Rotterdam-is donderdag 9 april, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Mooie choreografie en prachtige dansers in combinatie met beeldende kunstenaars staan garant voor een avond op topni veau. De dansvoorstelling Moving Being van Dance Works Rotterdam is het ver volg op Ton Simons' veel ge prezen Human Figures dat vorig theaterseizoen in Theater aan de Schie te zien was. Hiermee completeert hij zijn choreografische be nadering van Bach's mees terwerk Das Wohltemperier- te Clavier I. Bachs muziek wordt live uitgevoerd door de jonge, talentvolle Portu gese pianist Manuel Araüjo. Beeldend kunstenaar Peter Struycken ontwerpt compu tergestuurde lichtprojecties voor deze voorstelling in sa menwerking met Daniël Dekkers. Gratis inleiding Choreograaf artistiek leider Ton Simons zal tijdens de in leiding voorafgaand aan de voorstelling persoonlijk uit leg geven over onder andere de totstandkoming van de voorstelling. De inleiding be gint om 19.30 uur. Toegang is gratis, maar er dient wel gereserveerd te worden, tel. (010) 2367 467. De meesters van de Shaolin Legend Group gaan de planken op. inet het subliem hanteren van de achttien Shaolin wapens en acrobatische sprongen. Verder flitsende vlaggen, stokken bre ken, ijzer op het hoofd kapot slaan en een naald dooreen glas gooien. Sommige Shaolin oefe ningen zijn gebaseerd op de verdedigingstactieken van die ren. Zo krijgt het publiek onder andere de kikker, kraanvogel, tijger, aap, sprinkhaan, schor pioen en slang te zien. Het flit send hanteren van de two sticks en het typische Bruce Lee boxen ontbreken niet evenals Jackie Chans drunken master Kung Fu stijl. Ook worden grote trommels bespeeld en ziet het publiek de dans van de Chinese leeuw. Stuwende muziek, digi taal decor, traditionele- en mo derne kleding completeren de show. Maar nog steeds vormt FOTO: PR de filosofische, Boeddhistische achtergrond het fundament voor de Chinese meditatie en vechtkunst. Kaarten reserveren kan via de theaterkassa op dinsdag van 13.00 -16.00 uur, telefonisch via (010) 2 467 467 te bereiken van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 - 16.00 uur of via de web site www.theateraandeschie.nl. Toegang 22,50 euro. Ik kom niet uit m'n administratie Ik denk met jou mee Zoek waar u nodig bent! Op de speciale website is te zien welke organisaties in uw buurt actief zijn en wat ze doen. Ook de adresgegevens van de organisaties staan erbij. Dit geeft de mogelijkheid om zelf contact te zoeken met een orga nisatie. Het Oranje Fonds koppelt niet zelf, maar laat het over aan de deskundigheid van organisaties in het land. Ga voor meer informatie naar www.ikwordinaatje.nl. Duizenden mensen kunnen tijdelijk een steuntje in de rug gebruiken. Omdat iemand in een nieuw(e) stad of land komt wonen, moeite heeft met huiswerk maken, eenzaam is of zich wat minder sterk voelt. Voor al deze mensen zoekt het Oranje Fonds vrijwilligers. De website www.ikwordmaatje.nl verwijst geïnteresseerden naar de ruim 450 organisaties in Nederland die hard op zoek zijn naar nieuwe maatjes, mentoren en coaches. Maatje zijn kan overal en levert iedereen wat op! Soorten en maten Maatje is de verzamelnaam voor vrijwilligers die iemand tijdelijk een steuntje in de rug geven. Samen vormen ze een vast koppel. De bedoeling is dat koppels een aantal maanden met elkaar optrekken. Wat ze doen, hangt af van wat sr nodig is. Sommige maatjes trekken er eens in de twee weken fietsend op uit of gaan naar een museum. Het gaat dan om de gezelligheid, om te zorgen dat iemand niet geïsoleerd raakt. Andere vrijwilligers helpen tieners wekelijks bij het structureren en maken van huiswerk. Lang niét alle kinderen groeien op in een omgeving waar de ouders dit kunnen doen. De vrijwilli ger helpt voorkomen dat êen kind te vroeg stopt met school of een te laag onderwijsdiploma haalt. Hierdoor hebben kinderen later meer kansen. ledereen blij Maatjes zijn geen hulpverleners. Vaak brengen ze vriendschap en expertise mee. Zo kan de ander zelf weeT verder. Het contact werkt twee kanten op en levert ook de vrijwilliger veel nieuwe ervaringen. Zo zegt Marjan (41): "Mijn maatje noemt mij zijn 'allerbeste vriend'. Prachtig dat ik zoveel voor hem kan betekenen." Tom (56) voelt zich door de dialoog met zijn maatje erg ver rijkt: "Moustafa kwam hier ooit als vluchteling. Met hem ben ik steeds in dialoog over onze multiculturele samenleving. Door ons contact ben ik dingen met heel andere ogen gaan bekijken." Training en begeleiding Er zijn in Nederland honderden orga nisaties die vrijwilligers koppelen aan iemand die dat nodig heeft. Zij zorgen voor een degelijke training van de vrijwilligers en natuurlijk voor een goede match. Maatje wordt je voor minimaal een aantal maan den dus het is van belang dat de deelnemer en vrijwilliger gedeelde intéresses hebben. Ook nadat de koppeling gemaakt is, geverr veel organisaties regelmatig trainingen. Het is leerzaam en leuk om met andere vrijwilligers ervaringen uitte wisselen. Vrijwilligers nodig Het Oranje Fonds is het grootste fonds op sociaal gebied in Nederland. Prinses Maxima en Prins Willem- Alexahder zijn beschermpaar. Het Fonds helpt maatjesorganisaties door de financiering van speciale initiatieven en trainingen. Organi saties worstelen allemaal met bet vinden van voldoende vrijwilligers. Daarom startte het Oranje Fonds de landelijke campagne Gezocht: Maatjes, mentoren en coaches m/v. In het hele land zijn maatjes nodig.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 36