Bi AMSTERDAM ANDERS CHEVROLET: CRUZE SAAB SNIJDT IN BRANDSTOFVERBRUIK PEUGEOT 3008 GEPRIJSD De vierdeurs Chevrolet Cru- ze volgt de Nubira op en staat op een volledig nieuw onderstel. De auto heeft een krachtige, sportieve uitstra ling en biedt tevens een be hoorlijke binnenruimte, zelfs op de achterbank en voor bagage. Het onderstel zal binnen Ge neral Motors ook worden in gezet voor de volgende gene ratie Opel Astra, maar omdat de Cruze een echte wereldau to is, is gekozen voor een af stemming die vooral de gul den middenweg aanhoudt. Op zich is daar niets mis mee, maar er zou nog wat extra verfijning uit gehaald kunnen worden. Chevrolet kiest voor twee 16- kleps benzinemotoren: 1.6 en 1.8 waarbij de instapper on der normale omstandigheden al prima meekomt en ook vol doende stil is. Op slecht weg dek zijn sléchts de banden goed hoorbaar. De 2 liter die sel is er in twee vermogens- varianten, de sterkste ook met een automaat en die laatste is natuurlijk het neusje van de zalm qua comfort en presta ties. En de prijzen: 17.995 eu ro voor de 1.6 instapper met airco. Diesel: 21.695 euro! De nieuwe E-klasse houdt vast aan de basiswaarden van Mercedes, maar zet ook een flinke stap voor waarts met nieuwe, zuinige motoren en een enorm arsenaal aan elektronische voorzieningen die veiligheid en comfort dienen. Het uiterlijk is niet enorm verras send, maar vooral de hoekige koplampen geven de auto een ander aanzien. Ook zijn er wat historische lijnen in de carros serie te vinden zoals bij de achterwielen. Maar bovenal is de E-klasse modern en milieubewust. De nadruk ligt zowel bij benzine als diesel op de viercilinder moto- rön. Natuurlijk de recent in de C-klasse gelanceerde 2.1 liter CDI die in de nieuwe E in drie vermogensvarianten verkrijgbaar is. We reden de 204 pk sterke E250 CDI gekoppeld aan een automaat. Pure ver wennerij en omdat de motorgeluiden zo enorm goed geïsoleerd zijn, mis je totaal geen zescilinder. Datzelfde geldt voor de nieuwe 1.8 liter turbomotoren met directe inspuiting. De E250 CGI komt eveneens aan 204 pk en laat wat betreft prestaties niets meer te wensen over. Deze auto krijgt een keurig B-label, de E200 CGI en de viercilinder diesels zelfs een A-label. Het interieur is kwalitatief van onvervalste Mercedes-kwaliteit. Het is alleen een beetje wennen aan het behoorlijk vlakke dashboard. Het grote beeldscherm boven de console speelt een dominante rol. Ruimte is er volop en de voorzieningen zijn al in de basisuitvoering royaal. Merce des geeft de E-klasse een meer dan uit stekend onderstel mee, waardoor zelfs met de basisversies sportief gereden kan worden, zonder dat het comfort uit het oog wordt verloren. Door het onderstel en de uitstekende isolatie verdwijnt evenwel ie dere snelheidssensatie. Nieuw is Attention Assist dat de stuurbe- wegingen van de berijder in de gaten houdt. Als deze na verloop van tijd abrup ter worden, constateert het systeem dat serveren van restaurants, en- treekaarten en overnachtin gen. Amsterdam op Maat werkt alleen samen met het VVV Amsterdam en is verder volledig onafhankelijk. Ideaal voor mensen die Amsterdam graag eens van een andere kant willen bekijken, maar lie ver zo min mogelijk romp slomp willen. Op de website staat alles duidelijk uitgelegd en in drie stappen worden de wensen genoteerd, ideaal ook voor groepen. Motorische ontwikkelingen zijn op dit moment louter gericht op het verlagen van het brand stofverbruik en tegelijk ook de C02-uitstoot. Saab heeft haar dieselmotoren onder de loep genomen en zorgt ervoor dat beide varianten van de 1,9 liter krachtbron in de 9-3 zuiniger en schoner geworden zijn. De versie met 150 pk en de va riant met tweetrapsturbo goed voor 180 pk nemen in de Sport Sedan genoegen met 5,3 li ter/100 km (C02-uitstoot: 139 g/km). De. Sport Estate komt met 144 g/km en 5,5 liter/100 km iets hoger uit, maar alle diesels hebben hierdoor wel een B-label. We praten overi gens alleen over dë diesels met een handgeschakelde versnellingsbak. Door een ongekende kennis van Amsterdam weet het be drijf zelfs ervaren Amsterdam- gangers unieke plekken voor te schotelen. De service be staat uit plattegronden, advie zen over parkeren en open baar vervoer, maar ook het re- het verstandig is even pauze te houden. Maar zaken als volledig automatisch wer kende verlichting, lendensteunen die in bochten extra ondersteuning geven, een infrarood camera die 's nachts meer dui delijkheid schept en afstandsradar met automatische noodstop, het is allemaal mogelijk. De twee instapmotoren komen iets later. Het programma begint nu met de E220 CDI voor 49.900 euro en de -E250 CGI automaat vanaf 54.501 euro. De nieuwe site www.amster- damopmaat.nl geeft bezoe kers de mogelijkheid vanaf thuis een uniek uitstapje in onze hoofdstad uit te stippe len. Peugeot lanceert een zevenzitter in het programma van de Partner Tepee. Achterin worden twee gemak kelijk wegklapbare stoelen geplaatst en de positie van de tweede zitrij is aangepast om achterpassagiers makkelijker te laten instappen. De 1.6 benzine (110 pk) XT- kost 21.290 euro. Het geplaagde General Motors heeft zojuist de nieuwe Chevrolet Camaro de showroom binnen gere den. Hiermee is een icoon weer terug op de markt en dat is toch een klein licht puntje in de kommer en kwel van de laatste tijd. De sportwagen wordt in Cana da gebouwd en is er naar keuze met een V6 instap per of V8 krachtpatser. Het is niet onmogelijk dat er een Europese versie komt met een kleinere kracht bron. Peugeot begint binnenkort met de verkoop van de nieu we 3008, een crossover op het o'nderstel van de 308. De instapper wordt de SR met 120 pk 1.6-liter motor voor 23.800 euro. Wie gaat voor de 110 pk 1.6 HDiF is 28.100 euro kwijt. Wie gaat voor de luxueuze ST, die kan ook kie zen voor de 2 liter diesel of de 1.6 liter met turbo. De top per wordt de GT en Peugeot kondigt ook een Première versie aan ter introductie van het model. Mail uw mening aan autonieuws@whm.wegener.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 39