Kennismaking met digitale Operatie Kamer Speel mee in Een Droom 'Wil jij werken in een zorgzame professionele omgeving?' Leerling verzorgenden-I.G. (m/v) Sonneburgh Danssalon De Erker Goed voor de economie S>/ Workshop 'Hotstone massage' Eitje! dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 1 april 2009 - Pagina 49 SCHIEDAM - Peugeot Eigenraam op bedrijventerrein 's Graven polder in Schiedam heeft drie gloednieuwe Peugeots geleverd aan Boers Crew Service in Overschie. Volgens eigenaar Rob Ei genraam leveren beide bedrijven belangrijk werk voor de Rot terdamse economie. Boers Crew Services is een internationaal georiënteerde firma, die de logistieke afhandeling van scheeps bemanning verzorgd. Het gaat dan bijvoorbeeld om reispapie- ren, hotels en visaprocedures bij de verschillende ambassades. FOTO: PR Spirituele kleuren SCHIEDAM - Wat vertellen kleuren en kleding over ie mand. Helderziende Ma rianne van Peelen kan het precies vertellen. Op vrijdag 3 april is ze tussen 19.30 en 22.30 uur in wijk centrum Oost Een consult kost €7,50. Aanmelden bij Miranda Geervliet tel: 06-13 52 92 09. Vooijaarsmarkt SCHIEDAM - SWS Welzijn houdt iedere eerste zaterdag van de maand in Wijkcen trum De Erker een rommel markt. Op zaterdag 4 april kunnen bezoekers tussen 10.00 en 15.00 uur weer lekker snuffelen naar leuke spulle tjes. Wie zelf wil opruimen, kan een kraampje huren. Neem dan contact op met de balie van De Erker tel: 010 - 426 77 67. Ben jij een verzorgend persoon die graag de handen uit de mouwen steekt en heb je affiniteit met de ouderwordende mens? Ben je een schoolverlater, een herintreder of wil je omgeschoold worden? Dan bieden wij jou een uitdagende baan aan in een stabiele werkomgeving op basis van een werken-leren traject. Stichting Sonneburgh is een Protestants-Christelijke zorgverlener binnen de regio Rijnmond die diverse instellingen beheert. Samenwerking, wederzijds respect en vertrouwen staan bij Sonneburgh in een hoog vaandel. Wij hebben binnen ons verpleeghuis opleidingsplaatsen voor Stichting Sonneburgh is een protestants-christelijke zorg verlener die in de regio Rijnmond diverse instellingen beheert. Sonneburgh telt, verdeeld over de locaties Groene Kruisweg te Rotterdam-Charlois, Ravenswaard te Rotterdam-Usselmonde en Het Havenlicht te Pernis, 286 verzorgingsplaatsen, 189 servicewoningen, 116 somatische verpleeghuis bewoners, 36 plaatsen voor pg-bewoners en 6-8 plaatsen voor dagbehandeling. Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij de protestants-christelijke identiteit van Sonneburgh kunnen onderschrijven. De opleiding: - Als leerling-verzorgende I.G. niveau 3 ben je in dienst van de Stichting Sonneburgh. - Je werkt op verschillende afdelingen waarbij je wordt begeleid door mentoren en praktijkopleiders. - De theorielessen zullen worden gevolgd bij het Albeda College te Rotterdam. - De opleiding start in september 2009. Functie-eisen: - Je beschikt over een diploma Helpende (niveau 2), VMBO-kader, beroepsgericht of theoretische leerweg. - Je bent 17 jaar of ouder. Ar beids voo rwaa rden - Combinatie van een beroepsopleiding met salaris, volgens de CAÖ Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg. - Vergoeding van studiekosten en boekengeld. - Een leer/arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd met vooruitzicht op een vast dienstverband na diplomering. - Onregelmatige diensten en goede secundaire extra's. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Mevrouw A.R. van Schelven, Hoofd Opleiding, tel.: 010 - 291 84 44 Je kunt ook meteen een sollicitatiebrief met C.V. versturen naar: Hervormde Stichting Sonneburgh Afdeling Personeelszaken Groene Kruisweg 381 3084 LM Rotterdam SCHIEDAM - 7,o'n honderd huisartsen, verloskundigen en verpleeghuisartsen uit de regio bezochten afgelopen vrijdagmiddag de regionale artsenmiddag in het Vliet- land Ziekenhuis. Ze woonden presentaties en works hops bij over bijzondere behandelingen en nieuwe ont wikkelingen in de geneeskunde. Het nieuwe ziekenhuis in Schiedam heeft acht endo- scopische operatiekamers, waar kijkgatoperaties wor den uitgevoerd. Op beeldschermen kan de specialist nauwkeurig volgen wat er in het lichaam gebeurt. Art sen konden deze manier van opereren tijdens de mid dag ook zelf oefenen in een demo-omgeving. De KNO arts en de logopedist toonden hun multidisciplinaire aanpak van stem-, spraak-, en slikstoornissen tijdens een demonstratie. De afdeling Oogheelkunde verzorg de een workshop fundusfotografie. Hierbij worden fo to's gemaakt van de bloedvaatjes van het netvlies van de ogen. Met name diabetespatiënten, die een verhoogde kans hebben op aantasting van deze bloedvaatjes, kun nen hiermee worden gecontroleerd. Een aantal artsen kreeg een rondleiding op de afdeling Radiologie. Vooral de nieuwe CT-scan en de moderne MRI's trokken veel belangstelling. Specialisten zijn nu in staat veel sneller en nauwkeuriger diagnoses te stel len. Er werd tevens aandacht besteed aan de indicaties voor artsen om een patiënt door te sturen voor onder zoek in het ziekenhuis. SCHIEDAM - Onder leiding van Leo van Oudenaarden wordt zaterdag 4 april een avond stijldansen gehouden in De Erker. Voor 2 euro kan van 19.30 tot 00.00 uur ge danst worden. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zaterdag 4 april de 'workshop hotstone massage' gegeven door Mi randa Geervliet. De workshop duurt van 10.00 tot 16.00. De kosten zijn 45 euro, inclusief lunch. Voor meer infor matie bel: 06-13 52 92 09. SCHIEDAM - De voorbereidingen van de theatervoor stelling 'Een Droom' zijn in volle gang. In totaal zijn er nu 45 kinderen druk aan het repeteren in de wijkcentra. SWS Spelenderwijs heeft besloten om twintig extra kin deren de kans te geven om mee. te doen. Zit je in groep 6, 7 of 8 van een Schiedamse basisschool, dan is dit je kans. Schrijf je in en kom elke maandag of donderdag tussen 15.45 en 17.45 uur repeteren in één van de wijk centra van SWS Welzijn. Maandag is er dans in de Blau we Brug, de spellessen worden op maandag en donder dag geven in de wijkcentra Zuid en De Erker. /f W) www.adopteereenkip.nl ofbel:030-233 99 77

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 49