Gewoon engelen WONEN 2e Paasdag geopend Omlaag die OZB Vreugdenhil Stijlmeubelen 2e Paasdag Informatie huis per sms Populair en safe Kasteelbank in leder en stof leverbaar. Nu ook leverbaar met bijpassende fauteuil. van I 1.00 tot 16.00 uur alle filialen geopend van 11.00 tof 17.00 uur. Onrechtmatige bewoning Biedenenwonen.nl Subsidie voor huis Consulting www.bam Nieuwkoop b.v. dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 april 2009 - Pagina 29 Langestraat 47, 's-Gravenzande t.o. Grote Kerk Telefoon 0174-417947 Barendrecht Van 't Hoffstraat 8 T 010 482 52 71 Rotterdam Industrieweg 1 T 010 262 07 33 1 Spijkenisse lepenlaan 19-41 T Ö181 62 32 00 Vestiging Rotterdam iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Koopavonden: Spijkenisse: donderdag lot 21.00 uur. Barendrecht en Rotterdam: vrijdag tot 21.00 uur. Onze drijfveer is om met passie, ervaring en vakmanschap duidelijk het onderscheid te maken. Met het 'geniefkloar' concept kunt u direct van uw nieuwe badkamer, keuken of tegel vloer genieten! Gratis inspirafiemagazine? www.engeien.nl Het blijkt dat het voor veel men sen belangrijk is om op elke plaats en op elk moment snel een indicatie te ontvangen van de waarde van een woning. Wo- ningwizard.nl, de sms-dienst die particulieren in staat stelt de huidige waarde van een woning via sms op te vragen, is een enorm succes. Met de woning- wizard kan een geïnteresseerde sinds 1 januari 2009 per sms de laatste koopsom en de huidige waarde van een woning die vanaf 1992 is verkocht opvra gen. Dit geldt overigens niet voor alle woningen (voor recre atiewoningen, nieuwbouw en huurwoningen zijn bijvoor beeld geen gegevens bekend). De Vereniging Eigen Huis schat dat dit jaar in ieder geval de helft van de huizenkopers een bank- spaarhypotheek kiest. Het is een overzichtelijke hypotheek- vorm waarbij men kan kiezen tussen sparen of beleggen. Af hankelijk van de keuze stort men maandelijks een bedrag op een geblokkeerde spaar- of be leggingsrekening met fiscale voordelen. Beleggingsverzeke ringen waar veel woekerpoüs- sen tussen bleken te zitten, zijn uit de gratie. De Consumenten bond brengt onder de titel 'Het nieuwe sparen voor huis en pensioen' begin april een boek uit over banksparen met zowel de lijfrente- als de hypotheekva riant. Gemeenten mogen vanaf 1 juli een boete geven aan (ver)huurders die een woning onrechtmatig gebruiken. Het wetsvoorstel is in het Staatsblad gepubliceerd. Wat kunnen gemeenten met de bestuur lijke boete? Met het nieuwe instrument kunnen gemeenten de Huisvestingswet en huisvestingsverordening beter handhaven. Ze kunnen via de huisvestingsverordening een bestuurlijke boete op leggen bijvoorbeeld bij voordringen op mensen die zich op een correcte manier voor een huurwoning hebben ingeschreven. Internetveilingen bieden uitkomst voor mensen die door de crisis geen koper voor hun woning kunnen vinden. Biedenen- wonen.nl bestaat ongeveer één jaar. Sinds december 2008 zijn ongeveer 150 huizen per opbod verkocht. In heel 2009 zullen dat er volgens de oprichters circa 1.000 worden. Huizen staan enkele weken ter bezichtiging op de website, waarna ze op een afgeschermde pagina onder de hamer gaan, onder leiding van een notaris. De huiseigenaar spreekt met zijn makelaar van te voren een vanafprijs af. Bij de verkochte htfizen lag de ver koopprijs 10 tot 12% hoger dan de bodemprijs, en 7 tot 9% on der de oude vraagprijs. De Koopsubsidie is bedoeld om het voor meer mensen met lagere of gemiddelde inkomens mogelijk te maken een eigen woning te kopen. De subsidie is een maandelijkse belastingvrije bijdrage in de hypotheeklasten, die het aanschaffen van een eigen woning aan trekkelijker kan maken. Er is een beperkt budget beschikbaar ge steld. De subsidie is onder meer afliankelijk van de leeftijd, het toetsinkomen van de aanvrager, de koopsom en de hypothecaire leensom voor het huis. Meer weten? Bel dan met de helpdesk: 070 37 35 915 of mail naar koopsubsidie@sentemovem.nl. www.bam www.kow. De onroerendezaakbelasting (OZB) moet volgend jaar fors omlaag. Dat is de conclusie van Vereniging Eigen Huis (VEH) naar aanleiding van haar jaar lijkse onderzoek naar de ge meentelijke woonlasten in alle gemeenten. Daaruit blijkt dat eigenwoningbezitters dit jaar gemiddeld 4% meer gaan beta len aan OZB. Dit jaar wordt er te veel OZB be taald door onjuiste verwachtin gen over de economie, vindt de VEH. Ook voor volgend jaar wordt een economische krimp verwacht en een lagere inflatie dan gedacht. Gemeenten moe ten rekening houden met de snel verslechterende omstan digheden waarmee huishou dens te maken krijgen. Daarom moet de OZB volgend jaar fors verlaagd worden, vindt de VEH. Eigenaar-bewoners zijn dit jaar gemiddeld 218 euro (5%) meer kwijt aan bijkomende woonlasten. Vooral de energiel- asten, de overdrachtsbelasting en het eigenwofiingforfait zijn gestegen. Dit blijkt uit Woonlas tenmonitor 2009. Etie is opge steld door het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere 'Overheden (COELO) De woonlasten stijgen in 2009 gemiddeld met 2,8% voor meerpersoonshuishou- dens. Eenpersoonshuishou dens gaan 3,1% meer betalen. De afvalstoffenheffing veran dert vrijwel niet. Maar aan riool rechten gaan meerpersoons- huishoudens gemiddeld 5,8% meer betalen. Eenpersoons huishoudens krijgen een stij ging van 6,5% voor de kiezen. De OZB gaat gemiddeld 4% om hoog. De top 5-ranglijsten in alle cate gorieën en de gegevens van de onderzochte gemeenten staan op www.eigenhuis.nl/woonlas- ten2009. www.vink

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 29