eek Lusten en lasten van familieleven ■lammin Krant mm Jazzy Paasdag met Flying Zebra's Clown Bassie naar Maassluis kermis Tentoonstellingsaffiches in Schielandshuis Theater Kees Torn speelt verder met taal in voorstelling Einde Verhaal 252627 2B 29 30 JUNI Vrienden op bezoek bij De Kuyper Gospel met Marescha en Remko Harms MAASSLUIS - Stichting Chosen Gospel Promotion houdt zater dag 18 april een Gospel avond in het Koningshof theater te Maassluis. Op de gospelavond zullen diverse prestigieuze gos pelartiesten optreden. Zo ont vangt de stichting musical- en gospelartiest Remko Harms, die recentelijk schitterde in 'Op zoek naar Joseph'. Verder zal SCHIEDAM - Pasen wordt vro lijker dan ooit met The Flying Zebra's. De muzikanten van de Rotterdam Jazz Academy tre den op zondag 12 april op bij Jazzpodium Waterweg. Geïnspireerd door bands als de Jazz Crusaders en Art Blakey's Jazz Messengers bouwden The Flying Zebra's een sterk reper toire op in de hardbop traditie. Opvallend zijn de drie blazers die samen overtuigend en krachtig klinken, maar ook alle drie hun eigen kleur aan de band geven Het concert begint om 13 uur in de Giuduci Kapel van het Stedelijk Museum Schiedam. Kleine kinderen kunnen gratis terecht in 't Ate lier van het museum om daar onder professionele begelei- Flying Zebra's hebben een sterk repertoire in de hardbop ding te schilderen en tekenen. traditie. foto:pr ook voormalig Idols finaliste Marescha te horen zijn. En ui teraard kan het publiek genie ten van oud en nieuw repertoire van het bekende Chosen Gos pel Choir. Het programma voor die avond bestaat uit energieke gospels §n wordt afgewisseld met mooie ballads, solo's, duet ten. Kortom, een heerlijk theateravond uit. Meer infor matie over het gospel theater is te vinden op www.chosen-gos- pelchoir.nl. Via de webshop zijn kaarten a 12,50 euro te bestel len. Aanvangstijd van het theater optreden is 20:00. Deu ren zijn open om 19:30. SCHIEDAM - Het familiele ven in al zijn facetten staat centraal in de tentoonstel ling Family Affairs in het Stedelijk Museum Schie dam. De tentoonstelling waaiert uit van intieme werelden in woon kamers, keukens en bloeiende tuinen bij het Hollandse huis naar de grote wereld rondom. Levenslustige taferelen worden afgewisseld met beklemmende voorbeelden van saamhorig heid binnenshuis, waar herin neringen aan het verleden op spelen. Soms gebruiken de kunstenaars opnames die door familieleden of anderen zijn ge maakt: Variërend van een laat ste portret dat een herinnering hooghoudt, tot een op zolder gevonden archief vol familief oto's. In Youth is an Art legt de Schie- damse kunstenaar Daan van Golden de wereld aan de voeten van zijn dochter. De serie telt ruim honderd foto's met Diana als middelpunt, van haar ge boorte tot haar achttiende: soms thuis in Schiedam, maar vaker in parken, dierentuinen en musea, op reis door Neder land en het verre Oosten, Cen traal Amerika of Noord Afrika. De foto's, vervuld van licht en kleur, tonen de genegenheid van de vader voor zijn dochter en maken een wijsheid van Pla to waar: 'Schoonheid is zicht baar geworden liefde.' Ook kunstenaar Peter Helle- mons woont en werkt in Schie dam. 'Ons huis met bloeiende voortuin' is een toonbeeld van het gewone, goede bestaan in de Hollandse welvaartsmaat schappij. Het is één van de dui zenden dia's die Peter Helle- mons vond in het privé-archiëf van zijn schoonvader Leo Pol huis. Andere deelnemers zijn Bert Sissingh/ Sjouke Boersma (Rot terdam), Sara Blokland en Rinu Hurkmans, beide uit Amster dam. MAASSLUIS - Traditiegetrouw komt de kermis van de familie Van Eijk met Pasen naar Maassluis. Van 12 tot en met 19 april kunnen jong en oud terecht op het parkeerterrein bij winkel centrum Koningshoek. Even zag het er somber uit. De herontwikkeling van het winkel centrum, de extra kosten voor de gemeente én bezwaren van omwonenden hingen als donkere wolken boven de kermis. Het gemeentebestuur gaf begin dit jaar echter het groene licht. Op uitnodiging van de kermisexploitant komt de Lachspekta- kelshow van clown Bassie woensdag 15 april naar de kermis. Veel leuke liedjes, doldwaze sketches en heel veel Bassie, staan garant voor een uur lachen en dikke pret, belooft 's lands be kendste clown. Na afloop deelt Bassie ook nog foto's, vlaggetjes en versnaperingen uit. De voorstelling begint om 15.00 uur, toe gang is gratis. Daan van Golden legt de wereld aan de voeten van zijn dochter. FOTO: PR SCHIEDAM - De Vrienden van het Jenevermuseum brengen vrijdag 17 april een bedrijfsbezoek aan Konink lijke De Kuyper aan de Bui tenhavenweg in Schiedam. Op het programma staat onder meer informatie over het proces van de likeur en een rondleiding door de fa briek. De excursie begint om 9.30 uur. Ook niet-le- den kunnen aan het pro gramma deelnemen. Aan melden via het e-mailadres e.bombeke@caiway.nl is noodzakelijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 37