eek Krant Lekke band? Mooie ketting! Glamour op de golven met Hollands tintje inn. Ontdek Kareltje Karekiet in de Vlietlanden Winkelen voor moeder op zondag Graffiti Luxe jachten WeGGNGR Huis-aan-huisMedia Dé Agenda Newyorkse meesters van de spuitbus geven masterclass HP* REGIO - Het voorjaar is eindelijk echt begonnen. Tijd dus om lekker te varen door De Vlietlanden met de gezinsexcursie Ka- reltje Karekiet op woensdag 6 mei. Onderweg vertelt de bos wachter over de planten en dieren die we.tegenkomen. Dan legt hij de excursieboot aan bij een stukje rietland, waar we een spel spelen. Hier kom je te weten wie Kareltje is, hoe hij leeft, hoe hij z'n nestje bouwt en voor welke gevaren hij moet oppassen. De excursie duürt 2,5 uur. Een paar tips: neem je laarzen mee, want het is vaak erg nat in het rietland. En op het water is de zon feller, dus zorg voor bescherming in de vorm van een petje of zonnebrandcrème. De vaartocht start om 14.00 uur bij Café Vlietzicht, Vlaardingsekade 60 in Schipluiden. De kosten bedra gen voor leden van Natuurmonumenten 8 euro, voor niet-leden 12 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 4 euro. Vooraf aan melden bij de VW Vlaardingen via telefoonnummer 4346666. REGIO - Baal jij ook altijd zo van een lekke band? Nu komt het alleen maar goed uit, want van oude fietsbanden kun je de prachtigste kettingen maken! Deze en tal van andere workshops worden in de mei vakantie, tot en met 8 mei, ge houden in museum Dubbelde Palmboom in Rotterdam-Delfs- haven. Toegang tot het museum is voor kinderen gratis, deelname aan een workshop kost 3 euro. Reserveren voor de workshops is vanwege de grote belangstel ling noodzakelijk en kan van dinsdag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 13.00 uur via tele foonnummer 4761533 (vraag naar Doriene Reitsma). Meer informatie op de website www.historischmuseumrotter- In de beerputten kun je tijdens de workshop Historisch Afval dam.nl graven naar het verleden. foto: pr Befaamde schepen in de fles REGIO - In het Redding- en Veerdienstmuseum is vanaf 1 mei een tentoonstelling te zien over miniatuurschepen in fles sen. Het zijn schepen zien die naam hebben gemaakt op de wereld zeeën, maar ook in de kustwate ren van Hoek van Holland. De vijftig modellen zijn vervaar digd door Dirk Brijs. Bijzondere schepen in de col lectie zijn de LAZ 10 en de B.V. 34. De LAZ 10 was de vroegere Ganges. Dit schip werd door de Duitsers ingezet als een soort hospitaalschip. De B.V.34, de vroegere Noordzee, werd op 24 augustus 1939 gevorderd door de Koninklijke Marine als bewa kingsvaartuig. Op 14 mei 1940 is het schip bij Zoutelande op een mijn gelo pen en gezonken. Twintig man kwamen bij deze ramp om het leven. Het museum is elke woensdag en zondagmiddag geopend van 13.00 tot 16.30 uur en is te vin den aan de Badweg te Hoek van Holland. Meer informatie op de website www.janlels.nl. Kijk voor alle evenementen rond 4 en 5 mei op de site www.4en5mei.nl. REGIO - Na herdenken, komt vieren. Op tal van plaatsen in de regio wordt 5 mei gevierd dat Nederland 54 jaar geleden is bevrijd. Hoogtepunt van de festivi teiten zijn de verschillende bevrijdingsfestivals in het land. De Zuid-Hollandse editie vindt traditiegetrouw plaats in Rotterdam, waar tal van topartiesten aan de noordzijde van de Erasmus- brug op drie podia van 13.00 tot 23.00 uur de 'vrij heid en identiteit' uit de speakers laten knallen. Babyion Circus verzorgt de af trap; deze giganten uit Frankrijk met Europese allure, veroveren moeiteloos het Erasmuspodi- um, belooft de organisatie. Dan is het de beurt aan De Staat, dé ontdekking van Noorderslag. Ellen ten Damme en Isis, heb ben speciaal voor Bevrijdings festival de handen ineen geslo ten. De Diva's gaan je verrassen met elektronische dancetunes en zuivere klanken, dit kan niet anders dan resulteren in een spetterend optreden. Ook de sexy band Vive La Fête komt het publiek verleiden met een sound die het best te om schrijven als electro-rock-pop- disco-glam-kitsch. Daarna komt Triggerfinger, het rocken de trio uit Vlaanderen, het pu bliek in vervoering brengen met een rauwe mix van Zeppelin en Queens of The Stoneage. Dan is het tijd voor het beste Nederlandse exportproduct, of beter gezegd export trio: Kraak Smaak. Met een mix van funk en electronica, gaat het tijdens de set van deze band wel erg warm worden. Er is maar één remedie: handen in de lucht! Het is aan DJ Joris Voom de eer om Bevrijdingsfestival Zuid- Holland met zijn global tech- house sound dansend af te slui ten. Kijk voor alle evenementen rónd 4 en 5 mei op de site www.4en5mei.nl. REGIO - Alvast inkopen doen voor Moederdag? Ko mend weekeinde zijn de winkels in hartje Schiedam en Vlaardingen op zondag van 12.00 tot 17.00 uur ge opend. Beide binnensteden herber gen tal van speciaalzaken, maar ook de bekende ke tens zijn ruim vertegen woordigd. Een handig overzicht van al le koopzondagen door het jaar heen in Nederland is te vinden op de website www.koopzondagen.net.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 23