Veel leningen voor woningverbetering KUM OTTF mannci GOUDPRIJS! Toneel Korting op voorstelling Courtelle Mode RECORD Verkoop het nu Ik wil uw goud Potma Edelmetaal rado de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 29 april 2009 - Pagina 3 -Het oudste bestaande Schiedamse toneelgezelschap, Utile Dul- ci, werd opgericht op 11-11-1911 om 11:11 uur door de studen ten van het Stedelijk Gymnasium in Schiedam. Bernard Bode en Bas Dudink, van werkgroep Het Dak Op benaderden het ge zelschap met de vraag of zij een voorstelling willen geven in het oude sportfondsenbad. De werkgroep overlegde de plannen eerst met eigenaar van het pand, George Tóth, die hen vervol gens de sleutel gaf. Sindsdien zijn er steeds buurtbewoners be zig in het pand en is de overlast door jongeren en daklozen sterk afgenomen. Op 15 mei om 20.00 uur zal dus een voorstelling van de 10 Kleine Negertjes van Agatha Cristie worden gespeeld. De ingang van het sportfondsenbad is te vinden aan de Burg. Knappertlaan 245. Entree 8 euro maar op vertoon van dit artikel krijgt men 2 euro korting. de stap op weg naar een oplos sing voor het sportfondsenbad. "De gemeente, de eigenaar en de buurt zien het gebouw alleen maar. als probleem. Wij willen laten zien dat je met initiatief en creativiteit veel voor elkaar kan krijgen." SCHIEDAM - De particuliere woningverbetering in Schie dam heeft in april een mijlpaal bereikt omdat de grens van dui zend leningaanvragen is gepas seerd. De particuliere woning verbetering is in Schiedam in 2004 van start gegaan voor 2.800 woningen in Oost, West en Zuid. In 2005 kwamen er 1.400 wo ningen in de oude wijken bij. Eind 2008 zijn nog eens 1.000 woningen in Oost, West en Zuid aangewezen en is het project uitgebreid met 400 woningen in het Centrum.-Deze 5.600 wo ningen zitten in de actieve aan pak, waarbij het Servicepunt Woningverbetering de huisei genaren bijstaat met gratis hulp en advies. Daarnaast is er een passieve aanpak voor ongeveer 2.300 woningen waarbij huisei genaren zichzelf kunnen aan melden voor deelname aan de woningverbetering. Huiseige naren hebben inmiddels met behulp van een laagrentende lening voor ruim 17 miljoen eu ro geïnvesteerd in de particulie re woningvoorraad. Daarnaast is er een groot aantal eigenaren dat het achterstallig onderhoud aan het huis weggewerkt zon der lening. De leningen worden verstrekt door de Stichting Stimulerings fonds Nederlandse gemeenten (SVn) Speelmiddag in Gele Woudhoek DOOR LËZER ALEX PALMA Ondanks de regen is de buurtspeelmiddag nabij het Faassenplein in de 'Gele Woudhoek' toch doorge gaan. Er was van alles te doen, zoals een kinderrom melmarkt en allerlei spelle tjes zoals kegelen, blikgooi- en, ringwerpen, springkus sen een een ritje met paard en wagen. Dit initiatief was genomen door een aantal buurtbewoners en in de loop van de middag hebben on geveer zestig kinderen mee gedaan aan alle activiteiten en was het een gezellige boel. Meer berichten van lezers zijn te vinden op www.nieu- westadsblad.nl je eigen wereld op deweekkrant.nl Geen vier maar Vijf Molens SCHIEDAM - Wethouder Christine Daskalakis verricht 14 mei de officiële opening van de ontmoetingsruimte De Vijf Molens. Het oude pand van De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt sinds jaar en dag ge bruikt als ontmoetingsruim te voor senioren. Al in 1972 kwamen ouderen hier sa men voor een praatje, een kopje koffie of een potje bil jart. In verband met de nieuwbouw is het ontmoe tingscentrum in juni 2004 tij delijk gehuisvest op de bega ne grond aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. Begin dit jaar zijn de bouw werkzaamheden voltooid en inmiddels is de nieuwe loca tie 'De Vijf Molens' al volop in gebruik. Nacht van Ida bij Eigen Werk SCHIEDAM - Voor de vijfde maal wordt op 4 mei, na de herdenking bij het monu ment, bij Stichting Eigen Werk de Nacht van Ida ge houden. In het huis waar dichteres Ida Gerhardt als kind woonde aan de Over- schiesestraat 44 worden be zoekers uitgenodigd gedich ten te lezen. Leerlingen van de muziekschool kunnen in de vooravond een muziek stuk komen spelen. Opgeven via 4263569. Inloopconcert SCHIEDAM - Het Gospel koor The New Life Singers uit Schiedam verzorgt zater dag het inloopconcert in de Grote Kerk. Het koor staat onder leiding van Robert H. Vorwaldt. De begeleiding op de piano is in handen van Mariko Yanagawa. Aanvang is 15.00 uur. Toegang vrij Marathonbingo SCHIEDAM - De echte bin gofanaten kunnen woens dag 6 mei terecht voor een marathonbingo in wijkcen trum de Blauwe Brug. Van 9 tot 12 uur worden maar liefst zes ronden gespeeld. Mee spelen kost 3,50. Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl De nieuwe VOOR JAARSCOLLECTIE is binnen Wij zijn enthousiast, de Loper 45, Vlaardingen-Holy €22 per gram (basis fijngoud) U ontvangt direct de hoogste contantprijs voor sieraden, heel of kapot, munten, goudharen, tandengoud, zilver, guldens, rijksdaalders, bestek, brood manden, diamant, briljant enTiorloges: Carrier, Rolex, Breitling, Omega enz. Papestraat 28 - Den Haag Tel. 070-3636666 Di. t/m za. 11.00 - 17.00 uur www.potma-edelmetaal.nl Gaat u slopen of verbouwen? Voorkom sjouwen en schaf een Big Bag aan. Big Bags zijn geschikt voor 1 m3 bouw- en sloopafval. Is de Big Bag vol? Een belletje naar onze klantenservice 010-262 1000 en wij halen uw Big Bag op! Kijk voor meer info en verkooppunten op www.irado.nl (010) 2621000 Compleet :iaar wens H A I R C L. U B Bij inlevering van deze coupon 5,- korting op elke behandeling* 1 coupon per klant, t/m 30 juni 2009 Marna Hairdub - Scheepvaartweg 73 Schiedam - Tel: 010 4705218

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 3