Tü*. iaaaaaaaaaaaa AAAAA,kAAAAAAA kAAAAAAAAAAAA Wat is er te doen? Duurzaam Europa Verbetering milieu én economie PrZUIDHOLLAND 4AAAAAA Vlaggetjesdag Scheveningen VOC Leiden Voor het eerst: het Vlaardingen Festival Bootexcursie Kinderdijk Den Haag Sculptuur 2009 STICHTING DEN*HAAG SCULPTUUR Zicht OD Zuid-Holland 13 juni bij de haven: haring, korenwijn, muziek, orkesten, artiesten, oude zeilloggers, miniatuurschepen, presentaties van allerlei vissoorten, rondvaarten. www.zuid-holland.com In 2009 is het 400 jaar geleden dat de Japanse Shogun Tokug'awa leyasu een handelspas aan de Nederlandse VOC overhandigde. Om dit jubileum te vieren worden verschil lende activiteiten georganiseerd. www.400jaarhandel.nl Muziekfestival met verschillende acts. Kijk voor reserveren op: www.hetvlaardingenfestival.nl Tocht over de Nieuwe Maas en de Lek naar Kinderdijk, bekend om zijn 19 molens. www.rebus-info.nl -ï ~>mm DO Mexicaanse kunstenaar Javier Marin, met werken, uitgevoerd in brons, marmer en kunsthars. www.denhaagsculptuur.nl Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk dan op www.zuid-holland.nl/zichtopzuid-holland "Europa bepaalt steeds meer hoe wij in Neder land leven. Regelgeving uit Brussel beïnvloedt niet alleen Nederlandse wetten, maar ook de regels in provincies en gemeenten. Het doel van de Europese Unie om de C02-uitstoot met 20% te verminderen, moet bijvoorbeeld door de overheid worden waargemaakt. Vooral door gemeenten en provincies. Samen met het bedrijfsleven wordt hard gewerkt aan het bereiken van deze doelstelling." Aan het woord is Floor Vermeulen, lid van de VVD-fractie in Provinciale Staten. "De VVD wil toekomstige generaties niet opzadelen met de erfenis van een ongezond klimaat en een slecht milieu. Daarvoor zijn afspraken met alle Europese landen noodzakelijk, want Nederland kan alleen niet veel doen als het om het klimaat gaat." Geen onzinnige regels "De VVD wil hierbij wel één simpele regel toe passen. Maatregelen voor een beter klimaat moeten ook de economie versterken. Dus geen onzinnige regels die de economie onnodig schaden. De VVD draagt dit uit in de provincie, in de gemeenteraad, in de Tweede Kamer én in het Europees Parlement. Europese regels voor een beter klimaat mogen nooit ten koste gaan Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Op donderdag 4 juni zijn de verkiezingen voor het Europese parlement. U denkt misschien dat dit een ver van uw bedshow is. Europese onderwerpen raken u echter direct in uw eigen omgeving! Europa is belangrijk voor Zuid-Holland. Veel onderwerpen waar wij als provincie hard aan werken, lopen parallel met Europese thema's. Kllimaatverandering tegengaan is zo'n onderwerp, evenals stimuleren van economische ontwikkeling en landbouw. Ook de inrichting van natuurgebieden behoort daartoe. De Europese Commissie hecht steeds meer waarde aan samenwerking met provincies en gemeenten. Wij staan dicht bij de praktijk en kunnen zorgen dat Europa rekening houdt met specifieke regionale en lokale omstandigheden. Zoals de bijzondere combinatie van platteland in een sterk verstedelijkte provincie. Wij zorgen ervoor dat Europees beleid - soms met Europees geld als extra steuntje in de rug - wordt uit gevoerd. Wij dragen er andersom ook aan bij dat ambitieuze doelstellingen van de Europese Unie worden gehaald, zoals bijvoorbeeld het stimuleren van duurzame vormen van energie. Veel ervaring met kustproblemen Maar Europa is meer dan geld en regels. Europa ondersteunt ook de regionale samen werking. Bijvoorbeeld regio's die, net als Zuid- Holland, onder zeeniveau liggen of regio's waar de stedelijke druk op het landelijk gebied heel sterk is. Het Groene Hart is daarvan een voorbeeld in onze provincie. Wij kunnen van andere regio's leren hoe zij met de gevolgen van een mogelijke zeespiegel stijging omgaan. Andersom heeft Zuid-Holland als kustprovincie veel kennis over en een jaren lange ervaring met kustverdediging. van Nederlandse banen. Het Nederlandse bedrijfsleven mag niet onevenredig worden getroffen. Daar staat de WD voor!" "Op 4 juni 2009 zijn er verkiezingen voor het Europees Parlement. Wat de parlementariërs de komende vijf jaar in Brussel besluitefi, is bepa lend voor de toekomst van ons land. Dus ook voor uw toekomst en de toekomst van de provincie Zuicf-Holland. Als u gaat stemmen, en dat hoop ik van harte, kies dan voor een partij waarbij de toekomst in vertrouwde handen is." Hebt u zich al afgevraagd wat Europa betekent voor uw regio? Sinds 2005 wil de Europese Unie dat Nederland de hoeveelheid fijnstof in de lucht vermindert. Een aantal bouwprojecten werd stilgelegd omdat daar de milieunorm werd overschreden. Maar die bouwprojecten kunnen nu toch doorgaan. De bouwprojecten worden mét een pakket maatregelen opgenomen in het Nationaal Samenwerkingsprogramma Lucht kwaliteit (NSL) dat ervoor zorgt dat én de luchtkwaliteit verbetert én de bouwproductie wordt voortgezet. Kortom, Europa doet er toe voor Zuid-Holland Ik zal me er ook de komende jaren voor inzet ten dat de Europarlementariërs die u op 4 juni kiest, rekening houden met de belangen van ónze inwoners! Lenie Dwarshuis van de Beek Gedeputeerde Europese Zaken Nederland heeft tot 2015 uitstel gekregen om aan de normen te kunnen voldoen. Zuid-Holland heeft zich hier samen met het Rijk en andere provincies hard voor gemaakt in Brussel. De normen zijn van groot belang voor een schone leefomgeving. Het kost echter tijd, zeker in dichtbevolkte gebieden, om die normen te halen. Subsidies voor vermindering fijnstof Europa draagt bij door Europese subsidies beschikbaar te stellen. Bijvoorbeeld om te zor gen dat het op meer plaatsen mogelijk wordt gemaakt om op aardgas te rijden. Of door zogenoemde 'walstroom' voor binnenschippers beschikbaar te stelien. Hun dieselmotor kan dan uit als zij aan wal liggen. Dit feidt tot schonere lucht en minder lawaai voor omwonenden. Kortom, Europa is dichter bij dan u denkt! Stem daarom op 4 juni voor de belangen van uw regio in Europa. Europa gebruikt deze kennis en stimuleert dat we deze delen met andere regio's in Europa.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 17