Investeren in krachtwijken 'm fïllfktl il'rili KihaïMtft Uef i 50% korting Feiten&Cijfers HEFFING op verbranding Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Ginkgo WWW.STIJL2000.NL Wel of niet daten? NHG beweegt huizenmarkt Beveiligingskoffer waakt bij uitvaart Verbeter geheugen en concentratie met Ginkgo Biloba Leefvitaal voordeelbon Garlic! Drogisterij Dessing Hof van Spaland 32 Schiedam G&W Gezondheidswinkel Libra Hoogstraat 15 Schiedam TeL: 010-4263280 dé Weekkrant NieuweStadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Al van 'Speelhuis voor meer leefbaarheid' gehoord? Het is een door de Nationale Hypo theek Garantie (NHG) geïni tieerd initiatief dat zorgt voor meer binding in de wijk en dat ook een aangename en gezon de vrijetijdsbesteding voor kin deren mogelijk maakt. Als maatschappelijk betrokken organisatie vindt NHG dat een speelplek in de wijk een sociale ontmoetingsplaats is voor jong en oud en verschillende cultu ren. Er zijn tot nu toe drie speelhui zen geplaatst. De eerste kreeg een plek in Leeuwarden in de krachtwijk Heegterp-Schierin- gen. 'We zijn in Leeuwarden ge start, omdat er al een goed wijk- plan was. Er werden al veel leu ke acties gedaan en daar wilden wij graag een steentje aan bij dragen. Later bleek onze keuze het eerste speelhuis in Leeuwar den te plaatsen de juiste te zijn, want onderzoek heeft uitgewe zen dat Heegterp-Schieringen het beste wijkplan van Neder land heeft', vertelt My Ky Spoek-Thai, stafmedewerker communicatie van NHG. Ook in de Schilderswijk in Den Haag (op een nu voor iedereen toegankelijk schoolplein) en in de Utrechte wijk O vervecht staan inmiddels speelhuizen. Woensdag 20 mei is het volgen de speelhuisopeningsfeest voor het allereerste Speelhuis voor meer leefbaarheid in de Rotter damse wijk Overschie. In de planning staan ook speel huizen in onder meer Amers foort (Kruiskamp), Enschede (Velve-Lindenhof), Eindhoven (Woensel West en Doornak kers), Nijmegen (Hatert) en in Heerlen (Meezenbroek-Schaes- bergerveld-Palemig) Kozijnen Deuren Serres Aanbouwen Dakkapellen Schuifpuien Veranda's Carports Zonwering Balkonbeglazing Houten deuren Garagedeuren ljl^eke In 2008 is één procent minder bouwvergunningen verleend voor woningen dan in 2007. Vier procent meer woningen wachtten op oplevering. Door de negatieve economische ont wikkeling zal het naar verwach ting vaker voorkomen dat bij een verleende vergunning nog niet met de daadwerkelijke bouw wordt begonnen. In 2008 is er voor ruim 87.000 nieuw bouwwoningen een bouwver gunning verleend. Het aantal woningen dat wachtte op ople vering nam toe tot ruim 184.000 huizen. Het aantal opgeleverde woningen in 2008 is ruim 1300 lager dan het topjaar 2007. Toen werd het hoogste punt sinds 1998 bereikt. Het jaar 2003 vormde het dieptepunt. Een zogenoemde verbran dingsbelasting, een heffing op verbranding van niet-recycle- baar afval, is het nieuwste her senspinsel van de overheid. Ge meenten zullen de verbran dingstaks doorberekenen in de afvalstoffenheffing. Dit zal lei den tot een stijging van de loka le lasten voor zowel burgers als het bedrijfsleven. De verbran dingsbelasting moet hergebruik van afval stimuleren boven ver branding. Een verbrandingsbe lasting zou de verwerking van dit afval duurder maken. Bij een lage verbrandingsbelasting (van 25 per ton) betekent dit per huishouden en per bedrijf al gauw enkele tientallen euro's aan extra lasten op jaarbasis. Recent is makelaarssite Livy.nl met een nieuw initiatief gekomen: HypoDate.nl. In feite is het niets anders dan het met elkaar in con tact brengen van mensen die geld te investeren hebben met men sen die een hypotheek nodig hebben. Daarvoor moeten wel kosten betaald worden. Verder komen er natuurlijk nog andere kosten bij, zoals die voor de notaris. Of het verstandig is om zo aan je hypo theek te komen? Deskundigen hebben er hun twijfels over. In het eerste kwartaal van 2009 hebben 12.828 huishoudens de aankoop van hun woning gefinancierd met Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dit is maar 8% minder dan in het eerste kwartaal van 2008 (13.961), terwijl het totale aantal verkopen met ongeveer 35% is afgenomen. 'Deze cijfers bevestigen de marktstabiliserende betekenis van de Nationale Hypotheek Garantie. Op dit moment kiest ongeveer 3 van de 4 kopers van een woning voor een lening met NHG, stelt Karei Schilfer, algemeen directeur Stichting Waar borgfonds Eigen Woningen (WEW). 'Een lening met NHG helpt consumenten om in deze tijden toch een woning te kopen.' Een speciale beveiligingskoffer is volgens Yarden Uitvaartorganisa tie de remedie tegen inbrekers die hun slag slaan tijdens uitvaarten. Bij nabestaanden wordt steeds vaker ingebroken op het moment van de uitvaart. De dieven halen hun informatie uit rouwadverten ties. De nieuwe beveiligingskoffer maakt het volgens het bedrijf een stuk lastiger. 'Een camera met bewegingssensor staat in verbinding met de meldkamer van een beveiligingsbedrijf. Als iemand het huis binnenkomt wordt dit via sms doorgegeven', aldus de uitvaarton derneming. Het huren en plaatsen van de koffer kost zo'n 200 eu ro. koop huur nieuwbouw 140.000 woningen Uw woning gratis hier? Vraag het uw makelaar! www.leefvitaal.nl Garlic Vitaal Forte De pluspunten van Garlic Vitaal Forte: Combi Vit Ginkgo Combi 60: Nu 50% korting Van 17,99 voor 8,99 Garlic Vitaal Forte 60: Nu 50% korting Van 9,99 voor 4,99 Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 20 20 JAAR GARANTIE en ERVARING WELKOM IN ONZE u SHOWROOMS OPENINGSTIJDEN: di t/m vrij 09.00-17.30 uur, zaterdag 10.00-16.00 uur, op afspraak ook 's avonds. Almere Palmpolstraat 62 1327 CH Almere-Stad (Afslag 5, t.o. Tuincentrum Oven/echt) (036)53863 11 Hoofddorp Cruquiuszoom 29 2142 EW Cruquius (Woonboulevard Cruquius, achterzijde Mediamarkt) (023) 529 86 68 Leiden Mary Beystraat 5-! 2324 DK Leiden ij Lammenschansplein, parallel Voorschoterweg) (071)576 61 61 Nieuwkoop Energieweg 30 2421 LM Nieuwkoop (Industriepark) (0172)57 04 89 Rotterdam Kiotoweg 70 3047 BG Rotterdam (A13, afslag 11bedrijvenpark Noord-West) (010)49541 73 Haal nu het 100 pagina d,kke magazine over o.a. kunststof kozijnen, serres of dakkapellen op in onze showroom. Utrecht/Nieuwegein Ravenswade 2a, afslag Hornbach| 3439 LD Nieuwegein (Al 2, Ring Utrecht afrit 18 Houten direct rechts groene pand) (030)241 13 48 SCHIEDAM SCHIEDAM ROTTERDAM Lange Nieuwstraat 195D 157.500 k.k. - Maeslanden Makelaarsgroep www.huislijn.nl Sintliduinastraat 69b 172.500 k.k. Ahuys www.huislijn.nl Prins Frederik Hendrikstraat 6B 198.000 k.k. Ideaal Makelaardij o.z. www.huislijn.nl Garlic Vitaal Forte is een uitgebreide formule met knoflook, Q10, Ginkgo Biloba én Omega-3 vetzu ren. Dit product verzorgt u van binnenuit door de doorbloeding te stimuleren, wat een positieve invloed heeft op de bloeddruk, de cholesterol spiegel, het geheugen en de vaatwanden. Eén capsule per dag Bevat knoflook en Omega-3 voor een uit gebreide inwendige verzorging Bevat Q10 voor meer energie Met ondersteunende vitaminen, mineralen en kruidenextracten Lttf vWmA Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. WEGENER NIEUWE STADSBLAD - NS I Allemaal vergeten we wel eens iets. Soms kunnen we niet op het juiste woord komen, of vergeten we bijvoorbeeld iemands naam. Geheugensteuntjes en training van de hersenen door bijvoorbeeld het oplossen van puzzels bieden uitkomst. Maar ook het extract van de bladeren van de Ginkgo Biloba boom is een bekende ondersteuning voor het hoofd. Stokoude boom houdt jong van geest Voor een goed geheugen en een goe de concentratie is de doorbloeding in het hoofd essentieel. Ginkgo Biloba bevordert de doorbloeding waar door geheugen en concentratie verbeteren. Bekend is dat Ginkgo Biloba bovendien meer geestelijke energie geeft en u evenwichtig houdt in stresssituaties.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 20