Rose maakt slapen betaalbaar I Historie van Schiedam: Restauratie beeldbepalende panden dé Weekkrant Hoogstraat zoek voor de kloosterkapel die onderdeel is van het voormalige nonnenklooster van de Domi nicanessen: Korte Haven 127. De landelijke overheid heeft echter verordonneerd dat de kapel, in tegenstelling tot de rest van het kloostercel, niet tot wo ning mag worden omgevormd. De bedoeling is nu om de kapel te restaureren en te verbinden met Pand Paulus aan de Korte Haven, waar het vlak achter ligt. Een intentieverklaring met de gemeente Schiedam ligt hier aan ten grondslag. Stadswoningen Een ander verhaal is dat van het pand Westmolenstraat 25. Dat is een voormalige kurkfabriek met een woning. Uit onderzoek is gebleken dat met de benodig de financiële ondersteuning er drie 'interessante stadswonin gen' in kunnen worden ge maakt. Voorwaarde lijkt dan wel dat er meer duidelijkheid over de directe omgeving moet ko men. Nu is het één van de lelijk ste en kaalste plekken in het centrum van de stad. De ge meente Schiedam onderhan delt er momenteel over met een projectontwikkelaar. De werk plaats van de Schiedamse Mo- lenstichting, vlakbij op de hoek van de Westmolenstraat en de Elzensteeg, ziet er prima uit! Verhuizen In deze krant is enige tijd ge leden aandacht gevraagd voor het Klokkenluiders- huisje, bij de Grote Kerk. Be schermd Stadsgezicht heeft in een brief aan de gemeen te interesse getoond om zich in het monumentale pandje te vestigen. Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 6 mli 2009 - Pagina 22 Eigen Werk smeert beschuitjes voor Ida SCHIEDAM - Voor het vijfde jaar deelt Stichting Eigen Werk op maandagmorgen 11 mei beschuiten met muisjes uit voor haar pand aan de Overschiesestraat 44, waar Ida Gerhardt als kind op 27 juni 1908 kwam wo nen. De beschuiten zijn voorzien van een gedicht van de dichteres, die maan dag 104 jaar zou zijn gewor den. Ida Gerhardt kreeg in 1979 de P.C.Hooftprijs en Slaat afgebeeld op de boe- kenbon van 7,50 euro. Inloopconcert met twee koren SCHIEDAM - het inloopcon cert in de Grote kerk wordt zaterdag 9 mei verzorgd door het PKN-koor 'Vocalis St. Jan' uit Schiedam samen met het Chr. Gem. Koor 'Eben Haëzer' uit Sliedrecht. Beide koren staan onder lei ding van Jac, Horde. Mede werking verlenen Arjan de Heer aan het koororgel en de fluitistes Miriam Bot en Lia Brokking. Op het program ma staan onder andere de Deutsche Messe van Schu bert en een aantal prachtige Psalmbewerkingen, waarbij ook plaats is voor samen zang. Afgesloten wordt met Nun danket alle Gott (uit Cantate 79) van Joh. Seb. Bach. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Speurtocht SCHIEDAM - Bij wijkcen trum De Erker start donder dag om 13.30 uur een span nende speurtocht. Deelna me kost 1 euro. SCHIEDAM - De restauratie van één van de laatste arbei derswoningen in het cen trum van Schiedam, is in volle gang. Dat staat in het jaarverslag VEtn de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam. Door externe omstandigheden staat het haalbaarheidsonderzoek voor een pand in de West molenstraat stil. Het arbeiderswoninkje in kwes tie staat in het Broersveld, num mer 141. Inez Ligtvoet van Ar chitectenbureau Regtop Ligt voet in Den Haag heeft gekeken of restauratie haalbaar is. Het pandje heeft een zeldzame tuit- gevel en een stenen binnen plaats. Ligtvoet heeft een eigen tijds ontwerp gemaakt naar de huidige maatstaven. Hierdoor zal er een kleine, maar bijzon dere stadswoning komen, waar bij de originele onderdelen zo veel mogelijk worden herge bruikt. Volgens de Stichting Be schermd Stadsgezicht is het de bedoeling dat de zusterorgani satie Stichting Monumentenbe- heer Schiedam het pand zal aankopen. Als het huis klaar is zal het worden verhuurd. De kloosterkapel In 2008 heeft architectenbureau Restauro opdracht gekregen voor een haalbaarheidsonder- In zijn jaarverslag geeft het bestuur van de stichting Be schermd Stadsgezicht aan dat de Hoogstraat ook haar grote zorgen baart. In 2007 vroeg de gemeente Schie dam aan het bestuur of men bereid was een rol te spelen bij het herstel ervan. Het Fonds Schiedam Vlaardin- gen e.o. was van plan een bijdrage te leveren. De noti tie 'Een aanzet tot herstel van de Hoogstraat', opge steld door Stadsgezicht, vormde de basis voor het verdere overleg. Een film op hun website geeft een drie dimensionale impressie van de ideeën. Het stappenplan maakt één en ander kom pleet. Er lopen nog diverse gesprekken met allerlei in stanties. Wordt vervolgd derhalve. Het pand Westmolenstraat kan ruimte bieden aan drie stadswoningen. Op de achtergrond de molen de Walvis. foto: whm I I S H II t pif li ■- -jJLm Makelaardij Taxatie Hypotheken Beheer Exploitatie Consultancy Onze panden op: FUNDA.NL JAAP.NL Laatste arbeidershuis DOOR FRANS ASSENBERG Boxspring 180 x 200 cm compleet met matrassen Dreamer en achterwand van 1913,- Nu voor: Voor slapen als een roos en...betaalbaar! Rose vestigingen WOONBOULEVARD: BREDA - 's-HERTOGENBOSCH - HEERLEN - DELFT - KATWIJK - NAALDWIJK - SLIEDRECHT - VLAARDINGEN Schuifdeurkast met J3 front mogelijkheden van 200 cm tot 400 cm meter breed. Hoogte 217 cm of 236 cm. Vanaf: 876,- Indusief levering en montage Bedset 160 x 200 cm 2-nachtkastjes ind.wandpaneel excl.verlichting 904,- Diverse losse elementen kasten leverbaar. Inclusief levering en montage Inclusief levering en montage Exclusief hoekers. www.roseslaapcomfort.nl info: www.maes!anden.nf info; www.mai.">ldi iden.nl info; www.fflnn5l.il Hjnn.nl Nieuwe Hoven 95b Schiedam In het historische centrum, gelegen aan de jachthaven, treft u deze fabu leuze 3-kamer maisontte-woning aan. De woning is gelegen op de 2e ver dieping en heeft een riant dakterras mrt wijds uitzicht over de stad en heeft maar liefst 130m2 woonoppervlak. Het pand stamt oorspronkelijk uit 1850 en is destijds voor branderij "Wassenaar" in Eclectische stijl gebouwd. In 2003 is het object volledig aangepakt en gemoderniseerd. In het ruime trappenhuis is een lift aanwezig. info: www,fnaesaMten.nl Vraagprijs 333.333,- k.k. Kantoor Schiedam Koemarkt 4 3111 JH Schiedam Tel: 010 - 409.01.40 Kantoor Nieuwerkerk a/d IJssel te Tochtweg 76 2913 LP Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180-45.00.45 Kantoor Vlaardingen Van Schravendijkplein 1 3131 GV Vlaardingen Tel: 010-460.33.33 Kantoor Maasvluis Drijver 133 3144 GD Maassluis Tel: 010 592.3 3.00 V.V.E Beheer Veerstraat 27 3142 CP Maassluis Tel: 010 - S99.22 11 Beleef de 10 sterren service van Maeslanden* Speciale Koopsom, Verhuiskorting, Overheidsbijdrage/subsidie/garantie, Deskundige Hypotheekbegeleiding*, Boetevrij aflossen bestaande hypotheek, Inruil bestaande Woning, Overbruggingsrente-vergoeding, Kosten Koper bijdrage van 10% tot 100%, Gratis Taxatie Rapport, V Makelaars Spreekuur. Informeer bij ons naar de actuele rente. Dit is een vrijblijvende aanbieding. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend. Vraag onze makelaar naar uw mogelijkheden. Bij de Maeslanden Makelaars Groep worden dagelijks woningen en/of bedrijfspanden verkocht of verhuurd. Met onze enoime ervaring bieden wij u "Makelen op maat", door een correcte prijsbepaling en de complete begeleiding van u en uw kostbare bezit. Of het nu gaat om aankoop, veikoop, huur, verbuur, taxatie of advies: wij staan voor u klaar. Want laten we eerlijk zijn in elke stad en straat in de regio staat wel een te koop of verkocht huis van Maeslanden. Bel gerust met regio's meest ervaren makelaar, daar komt u toch verder mee. MEE! KOOPHUIZE» IVbatiJcrcmt.nl Oranjestraat 26 Schiedam In hartje centrum Schiedam is nu een riant 3 kamer hoekap- partement te koop. Dit fraai afgewerkte turn-key apparte ment is de ideale mogelijkheid om kant en klaar te wonen! 149.000,- k.k. Tielman Oemstraat 22 Schiedam Ruime tussenwoning met werkplaats annex opslagruimte met achterom is nu te koop! Dit pand beschikt over maar liefst 6 slaapkamers en is tevens te gebruiken als bedrijfsruimte. |Vraagprijs 239.000, B 33 Havenstraat Parking PP2 Maassluis Inpandige parking in het magnifieke Havenhof. Aan de ha ven, in het centrum van Maassluis, schoon droog, bevei ligden optimaal bereikbaar. [Koopsom Huurprijs 19.8S0,- 10Q.QQ p.m.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 22