Kijkje in keuken bij molen of gemaal Verjaardagsfeestje met modellenshow Sunset Boulevard: nog tot en met 24 mei in het Nieuwe Luxor Theater 'Queen' opent cruiseseizoen Rotterdam Talent Zaterdag 9 mei: grote finale Vlaardings Songfestival in Stadsgehoorzaal! Peetvader trompetscene blaast deuntje mee Stichtinj Musical REGIO - Het Edgar van Asselt trio treedt zondag 10 mei in de Giuduci Kapel van het Stedelijk Museum Schiedam op met een van de meest toonaangevende jazzmusici in Europa: Ack van Rooyen. Hij kan met eer gemst Ack van Rooyen. foto: pr hart de godfather van de Neder landse trompetscene worden genoemd. Het concert start om 13.00 uur. Ook kleine kinderen zijn die middag van harte wel kom in het museum. Zij kunnen gratis terecht in 't Atelier om daar onder professionele bege leiding te schilderen en teke nen. Het concert is een initiatief van Jazzpodium Waterweg, dat het publiek tien keer per jaar laat genieten van een grote ver scheidenheid aan jazz; van big band tot improvisatie, van hot jazz tot zwoele zang. Ook voor kinderen is er op de Nationale Molen- en Gemalendag van alles te doen. REGIO - Bij veel molens en gemalen in Nederland is in het weekeinde van 9 en 10 mei wel iets te beleven. Meer dan de helft van alle au thentieke molens in Nederland is tijdens de Nationale Molen- en Gemalendag opengesteld en ook bij veel gemalen staan de deuren open voor het publiek. Bij vrijwel elke molen of gemaal zijn feestelijke traditionele acti viteiten, die uiteenlopen van kunst tot culinair en van actief tot jezelf lekker lui laten ver wennen. Voor kinderen zijn er talloze bezigheden in en rond de molen of het gemaal. Bezoek met het hele gezin eens na mid dernacht een molen tijdens het '24 uurs malen'. Een heel bij zondere ervaring! Molenaars en machinisten lei den de bezoekers rond en ver tellen over de oude- en nieuwe technieken. De machtige werk tuigen die gebruik maken van wind- en waterkracht en die grote en kleine raderen in bewe ging brengen, spreken nog steeds tot ieders verbeelding. Het is fascinerend om te zien hoe met deze natuurkrachten wordt gezaagd, hoe het graan tot meel wordt gemalen, olie uit zaden wordt geperst of hoe pa pier wordt gefabriceerd. Ook zijn molens in onze lage en wa terrijke landen essentieel ge weest voor het droogmalen van meren en het reguleren van de waterhuishouding. Als gevolg van de technische ontwikkeling verdwenen veel VLAARDINGEN - De modelbouwvereniging Vlaardingen viert haar vijftigste verjaardag heel toepasselijk met een modellen- show in de verbindingsgang van het zorgcentrum De Meerpaal te Vlaardingen. Vanaf zaterdag 9 mei 10.00 uur is een keur van modellen uitge stald en de eigenaren staan klaar om het publiek tekst en uitleg te geven. In de tuin is de vaarbak opgesteld en als de weergoden goede zin hebben worden met op afstand bestuurde modellen enkele spectaculaire demonstraties gegeven. Zo zien de toe schouwers hoe een schip een dok invaart en uit het water wordt getild. Zestien ingehouwde pompjes zorgen voor het leegpom pen van het dok en een uitgekiend besturingssysteem zorgt er voor dat de combinatie exact horizontaal blijft. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 uur tot 16.00 uur. De toegang is gratis. REGIO - Het Staatscircus van Moskou presenteert een geheel nieuw internationaal circuspro gramma, met klassieke acts als tijger- en olifantendressuur. Maar het circus gaat ook met z'n tijd mee. Zo is er als extra at tractie een adembenemende act met motorrijders, die op hun razende machines met een enorme snelheid in een door zichtige kogel rondrijden. Ko mend weekend slaat het circus de tenten op in Hoek van Hol land, op het terrein aan de Sta tionsweg. Aanvang om 16.00 en 19.00 uur (9 mei) en 13.00 uur (10 mei). Lezers van deze krant mogen één kind tot twaalf jaar gratis meenemen! Kijk voor de bon, voorwaarden en meer info op www.maaskoerier.nl. molens vanaf het eind van de negentiende eeuw. Het waren de stoom-, diesel- en elektri sche gemalen, die de rol van veel watermolens overnamen. Ook veel oude gemalen werden ingehaald door de technische ontwikkelingen. Gelukkig zijn er bijzondere exemplaren be waard gebleven en gerestau reerd. Meer informatie over deelne mende molens en gemalen staat op de websites www.mo- lens.nl en op www.gemalen.nl. Mario Masson presenteert een groep Bengaalse tijgers, waaron der een wit, zeer zeldzaam exemplaar. WGGGNGR Huis-aan-huisMedia FOTO: PR FOTO: PR FOTO: STAATSCIRCUS VAN MOSKOU-HOUDAY T- REGIO - Liefhebbers van va rende kastelen kunnen hun hart ophalen. Maandag voer het eerste cruiseschip van 'het seizoen', de Queen Victory, over de Waterweg op weg naar Rotterdam. Op 11 mei is het de beurt aan het MS Eurodam. Dit schip van de Holand America Line is de hele dag te bewonde ren bij de cruiseterminal op de Will.elminakade. Colle ga-schip MS Rotterdam doet de Maasstad dit jaar meerdere keren aan, het eerst op 31 mei.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 25