Zo de bijstand uit PAST-ELLE Let altijd goed op de kleine lettertjes De laatste 40 showroomkeukens Kijk op www.engelen.nl OP=OP u 19% korting... HEERDIHK Schiedam is voorbeeld re-integratie of kom direct naar één van onze vestigingen want de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - Ondanks de economische tegenwind, boekt de gemeente Schie dam goede resultaten met het re-integreren van bij standscliënten met een gro te afstand tot de arbeids markt Met het project 'Met Kompas Koersen Naar Eigen Kracht' zijn in zes maanden tijd een extra vijftig verstokte bijstandsge rechtigden uitgestroomd. Daar naast hebben nog eens 176 van de mim 400 bijstandsgerechtig den uit het zogenaamde granie ten bestand een flinke stap ge maakt op de re-integratielad der. Het Ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid (SZW) heeft het project inmiddels tot voorbeeld gebombardeerd voor andere gemeenten. In opdracht van het ministerie onderzoekt een deskundigenpanel de effec- tiviteit en inzet van re-integra tiemiddelen. Het Schiedamse project is in de doelgroep lang durig werklozen tot nu toe een van de zes landelijk gecertifi ceerde projecten. Het idee achter het project, dat nog tot eind van dit jaar loopt, is om vooral te focussen op wat mensen wél in plaats van niet kunnen. Zo bouwt de klantma nager met de klant een vertrou wensrelatie op, die dus al bin- nen een paar maanden concre te successen heeft opgeleverd. Ook de klanten zelf zijn overwe gend enthousiast, zo blijkt uit een klantenonderzoek. Inmiddels is de gemeente Schiedam ook gestart met de pi- lot 'PIEKEN in Schiedam'. Bin nen dit project krijgen klanten een geïntegreerd aanbod van re-integratie, inburgering én volwasseneducatie. De werk wijze is wijkgericht; het project team richt zich op klanten uit Nieuwland. /elina Lingerie Borstprothesen Nieuwe collectie badmode en nachtmode Badmode Luxe lingerie t/m H Panty-corseletten Ondergoed Borstprothesen Waalstraat 36 - 3131 CS Vlaardingen - Tel. 010-434 23 99 Bea-Bal smaakt naar meer SCHIEDAM - Het eerste Bea-Bal in het Stedelijk Mu seum is een succes gewor den. Nog onwetend van de dramatisch^ afloop van Ko ninginnedag gingen twee honderd Schiedamse Sterke vrouwen en hun prinsen of prinsessen uit hun dak in het Stedelijk Museum. De mees te bezoekers hadden zich ge tooid in een Oranje of Ko ninklijke outfit. Volgens de organisatoren is het bal voor herhaling vatbaar. Meer informatie en foto zijn te vinden op www.nieuwe- stadsblad.nl deweekkrant.nl Grootste bingo in Bijdorp SCHIEDAM - Wijkvereni- ging Bijdorp houdt zaterdag 9 mei een grote bingo in wijkcentrum t 'Trefpunt aan de Schietbaanstraat 32. Om 16 uur wordt begonnen met de kinderbingo en om 20 uur is het de beurt aan de vol wassenen. Ook deze keer zijn leuke en zinvolle prijzen te winnen zoals de bekende overvolle boodschappentas sen. Helderziende SCHIEDAM - Harmonia- Schiedam ontvangt maan dag helderziende Simon Bakker die zijn waarnemin gen doet aan de hand van uw foto of voorwerpje. Aan vang 20.10 uur in het Wijk centrum Dreesplein. Toe gang 6 euro. Column In deze rubriek laat Maat schappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg u meekijken in de spreekka mer, in dit geval van het Bu reau Sociaal Raadslieden. Hoewel de namen en om standigheden onherken baar zijn gemaakt, krijgt u een beeld van de dagelijkse praktijk. Meneer Wildenburg benadert het Bureau Sociaal Raadslieden met de vraag wat hij moet doen met de rekeningen die hij van een telecombedrijf blijft ont vangen terwijl hij van mening is dat hij zijn abonnement voor digitale televisie heeft opge zegd. Als ik hem vraag wat hij precies gedaan heeft, vertelt hij dat hij de digitale ontvanger heeft te ruggestuurd naar het telecom bedrijf en daarvan een verzend- bewijs heeft. Hij vindt dat hij niets meer hoeft te betalen, om dat hij ook geen gebruik meer maakt van digitale televisie. Hij heeft ook een paar keer gebeld naar de klantenservice van het telecombedrijf om te zeggen dat hij geen klant meer wil ztjn. Hij kreeg echter steeds een an dere medewerker aan de lijn en werd vaak doorverbonden. Hem is beloofd dat zijn opzeg ging zou worden geregistreerd. Ik leg meneer Wildenburg uit dat het erop lijkt dat het tele combedrijf zijn daden niet als opzegging heeft geaccepteerd. Als we samen de algemene voorwaarden van het telecom bedrijf raadplegen op internet, lezen we dat er schriftelijk moet worden opgezegd. Bovendien staat er dat de overeenkomst steeds wordt aangegaan voor een jaar en dat een maand voor het verstrijken van het jaar moet worden opgezegd. Meneer Wil denburg is de overeenkomst in de maand november aange gaan en de overeenkomst is dus afgelopen november met een jaar verlengd. Omdat het febru ari was toen meneer ons bureau bezocht, adviseer ik hem nu een opzeggingsbrief te versturen - zo mogelijk met een verzendbe- wijs - zodat de overeenkomst in november niet nogmaals wordt verlengd. Tot die tijd zal hij de rekeningen voor het abonne ment moeten betalen. Daarover is meneer Wildenburg teleurge steld, maar hij is blij dat hij nu weet hoe hij een en ander kan afronden. Overigens is er onlangs een ini tiatiefwetsvoorstel ingediend om de huidige wetgeving op het gebied van stilzwijgende verlen ging en opzegging van abonne menten te beperken tot drie maanden. Sociaal-raadsliedenwerk is gra tis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer informa tie op www.mdnw.nl of bel (010) 435 10 22 (Vlaardingen) of (010) 591 44 99 (Maassluis en Hoek van Holland). KEUKENS BADKAMERS Barendrecht Rotterdam Spijkenisse -18 showroomkeukens -12 showroomkeukens -10 showroomkeukens Tegen elk aannemelijk bod eigen plakhout SCHIEDAM - De SP vindt dat de gemeente Schiedam weinig enthousiasme toont voor de verkie zingen voor het Europees Parlement Van het gebruikelijk plakhout ontbrak tot dusverre ieder spoor. Dus staken ze zelf de handen uit de mouwen en plaatsen een verkiezingsbord bij het Stads- erf. De stembus gaat 4 juni open. De gemeente heeft laten weten 15 borden te plaatsen. Posters moeten worden ingeleverd bij de Stadswinkel, zelf plakken mag niet foto: pr BELASTINGVRIJ WINKELEN! U betaalt deze week geen BTW op uw aankopen! Dat is dus mooi Woensdag 6 mei 2009 - Pagina 8 Amoena, Anita, Silima, Tweka, Beach Life Nachtmode, ook grote maten Pill, Pastunette,Triumph, Schiesser o.a. Felina, Conturelle, Anita, Rosa Faia, Triumph Ten Cate, Sloggi, Bleyle, Schiesser Aangepaste lingerie en badmode je eigen wereld op engelen Barendrecht Van 't Hoffstraat 8 T 010 482 52 71 Rotterdam Industrieweg! T 010 262 07 33 Spijkenisse lepenlaan 19-41 T 0181 62 32 00 Vestiging Rotterdam iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Koopavonden: Spijkenisse: dorxfctdag tot 21.00 uur. Barendrecht en Rotterdam: vrijdag tot 21.00 uur. (.r-s mmmmmmmmmmÊmmmmimmmmmmmtmtmmmmmmk Veerplein 29 3131 CX Vlaardingen Tel. 010-434 39 06 www.heerdinkmode.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 8