mm WONEN Timmer de keten dicht' Kievit Open Huis Modelwoning op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei a.s. F In de uitverkoop? - Minder nieuwbouwhuizen Staat het water aan de lippen? Weg met dat energiecontract Netto werkelijke rente Vlietlanden de TXTf 4 Open Huis dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Bouwend Nederland en Stich ting Probos gaan samen het aandeel aantoonbaar duur zaam geproduceerd hout in de bouw vergroten. Binnen het project, Timmer de keten dicht genoemd, wordt de bouwsector voorgelicht over nut en nood zaak van certificering, wat dit in de praktijk betekent en hoe het gerealiseerd kan worden. Certificeren van duurzaam bos beheer en de handelsketen die het hout van bos tot eindpro duct aflegt, zorgt er voor dat ko pers van houten producten de garantie krijgen dat zij ook daadwerkelijk een product aan schaffen dat afkomstig is uit een goed beheerd bos. Door het ko pen van deze gecertificeerde en dus aantoonbaar duurzaam ge produceerde producten, wordt direct bijgedragen aan het be houd en duurzaam beheer van bossen wereldwijd. Immers, zonder vraag geen aanbod. De vraag naar gecertificeerd hout neemt snel toe. Het duurzaam inkoopbeleid van de verschillende overhe den; het grote aantal convenan- ten dat de afgelopen tijd met grote opdrachtgevers is afgeslo ten voor het gebruik van duur zaam geproduceerd hout (in de woningbouw de komende jaren alleen al goed voor 115.000 wo ningen met FSC hout) en de al gemene trend naar maatschap pelijk verantwoord onderne men (MVO), maken de roep naar gecertificeerd hout alleen maar luider. Het is duidelijk dat de bouwsec tor zich kan opmaken voor een sterke vraag naar het toepassen van aantoonbaar duurzaam ge produceerd hout. Momenteel telt Nederland circa 50 bouwbe drijven die gecertificeerd hout gebruiken. Dat aantal moet worden vergroot. Foto: Henk ten Bouwhuis De woningbouwproductie neemt in 2009 met 11% af ten opzichte van 2008. In totaal worden er dit jaar 70.500 wo- nipgen opgeleverd. In 2010 komt de woningbouwproductie lager uit, namelijk op 62.000, dat is een daling van nog eens 12% ten opzichte van 2009. Pas in 2011 wordt er licht herstel ver wacht. Vooral het koopsegment van de nieuwbouwproductie lijdt on der de gevolgen van de recessie. Het aandeel huurwoningen in de bouwproductie neemt toe van 30% in 2008 naar 33% in 2011. Dit stelt BouwKennis in haar nieuwste prognoses ten behoe ve van de BouwKennis Marke ting Score Card Marktomvang. Rabobank wil van de woonsites Moviq en Zoekallèhuizen af. Zij brengen te weinig geld aan hy potheekadviezen en -verkopen in het laadje. De sites hebben ook nog eens te kampen met te genvallende advertentie-in komsten. Begin 2008 startte Rabobank met Moviq, nadat de bank in november 2006 Zoekallehuizen had overgenomen. De bank in vesteerde miljoenen euro's in de sites met als doel concurrent Funda in korte tijd in te halen als grootste woonsite van Ne derland. Dat is de Rabobank nooit ge lukt, ook niet met het vorig jaar geïntroduceerde fenomeen 'flirten met je huis'. Wacht niet af, als de hypotheeklasten niet meer kunnen worden betaald. Neem liever direct contact op met de geldverstrekker. Als betalingsproblemen het gevolg zijn van werkloosheid, hoeft dit geen structurele situatie te zijn. In de maanden dat de woningeige naar geen inkomen, of een lager inkomen heeft, kan hij mogelijk een regeling treffen. Misschien heeft hij binnen enkele maanden weer werk en dus een inkomen. Veel mensen weten niet dat zij van hun vaste contract met hun energieleverancier afkunnen. Ook als de tarieven voor drie of vijfjaar zijn vastgelegd. Dat blijkt uit een tv-aflevering van Ra dar van de TROS. Nu de energiemaatschappijen hebben aan gekondigd dat de tarieven per 1 juli 2009 fors omlaag gaan voor mensen met een variabel contract, hebben veel mensen met een vast contract spijt van hun keuze. Ze kunnen er echter met een opzegvergoeding van af. De hoogte daarvan mag van toe zichthouder Energiekamer nooit hoger zijn dan 125 voor gas en 125 voor stroom. Het rentepercentage van een hypotheek zegt veel, maar niet alles over de kosten van de hypotheek. De nominale rente houdt alleen maar rekening met de lasten en rechten die aan de hypotheek zijn gekoppeld. De overheid heeft daarom geldverstrekkers verplicht om ook de zogenoemde netto werkelijke rente (NWR) te Vermel den. De NWR is persoonsgebonden en daarom een betrouwbaar instrument om hypotheeklasten te vergelijken. Zij geeft de werke lijke kostprijs het meest nauwkeurig weer. Het is ten zeerste aan te raden om de NWR bij de hypotheekkeuze te gebruiken. -- Prijzen vanaf 252.500,- v.o.n. 30 riante appartementen aan de Korhoenlaan in Viaardingen MET OVERBRUGGINGS U bent welkom in onze modelwoning. Deze is vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur geopend en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Voor het bezichtigen op een andere dag en/of tijdstip kunt u een afspraak maken met één van de onderstaande makelaars. NVM makelaars Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 17 Van Driel Makelaardij Westhavenkade 44, 3131 AE Viaardingen telefoon 010-2328899 e-mail: info@vandrielmakelaardij.nl Vlietlanden NVM Makelaars Waalstraat 63, 3131 CS Viaardingen Telefoon: 010 - 460 19 00 e-mail: info@vlietlanden.info

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 17