Absoluut2 ramt Koemarktbrug -ƒ BHT Samen een dagje naar de Keukenhof dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - Passagiersple zierboot 'Absoluut2' vaarde op zondag 17 mei tegen de Koemarktbrug in Schie dam. Terwijl de stuurman de boot in zijn achteruit probeert te zetten - om te wachten totdat de brug aan de Koemarkt openging - merkt hij dat de besturingskop peling weigert. De boot ramt met de kop van de stuurcabine de rand van de brug en schuift er een stuk onderdoor waar door de cabine volledig is ver woest. De schipper komt met lichte verwondingen en de schrik vrij. De brandweer is al snel ter plaatse. De ambulance arriveert enkele minuten later. Terwijl het op schaal gemaakte sier- bootje nog in het venster onge schonden pronkt, staan de brugwachter en brandweer te overleggen hoe dit heeft kun nen gebeuren en hoe de ravage opgelost moet worden. 'Ik zag de boot aankomen. En opeens hoorde ik een luidde kn al', zegt een getuige, 'ik ben ge lijk gaan kijken.' Terwijl de me nigte zich om het water verza melt, zet de brandweer een klein gebied af. Na lang wach ten wordt 'Absoluut2' bevrijd uit zijn beklemming. De rest van de passagiers zijn geschrok ken, maar blijven ongeschon den. Hoe het kan gebeuren dat de besturing van zo'n grote ple zierboot, met ruim 15 jaar crui se ervaring over de waterwegen in Europa,de kont tegen de krib ingooit, zal nader onderzoek moeten uitwijzen. Jong en oud hadden het prima naar hun zin in de Keukenhof. SCHIEDAM - De zonnebloem ging met 50 ouderen die slecht tér been zijn een dagje genieten in de keukenhof. Omdat er voor 50 gasten een rolstoel klaar stond waren ook 50 vrijwilligers nodig om deze door het park te rijden. Helaas lukte het niet om voldoende eigen vrijwilligers te krijgen en deze belangrijke maar lichamelijk zware taak in te vullen. Door gebruik te ma ken van Maatschappelijke Stage uren die leerlingen tijdens hun opleiding moeten maken, mochten er 10 leerlingen van scholengemeenschap Spie- ringshoek met ons mee! Wat bedremmeld stapte zij bin nen, maar na voorgesteld te zijn aan de gast die zij toegewezen kregen was het ijs al snel gebro ken. Nog even doornemen hoe je met een rolstoel moet rijden vertrokken ze in gezellige groepjes door het park. Geïnteresseerd Onze gasten genoten zichtbaar van zoveel jonge mensen en waren zeer geïnteresseerd in de opleiding die ze deden en wilde gaan doen. De jongeren waren weer benieuwd naar wat deze mensen vroeger hadden ge daan en zo werd er naast het ge nieten van de prachtige bloe men ook heel veel gelachen en gekletst. De sfeer zat er goed in,een half uur voor dat we weer naar de bussen gingen om op huis aan te gaan, begon het heel hard te waaien en werd de lucht angstig donker,het lukte ons öm in een recordtijd alle gasten op tijd in de bussen te krijgen voor dat de eerste regendruppel viel! SCHIEDAM - De 25e Bran dersfeesten staan in het the ma van Feest! Naast de be kende activiteiten kan het publiek dit j'aar nieuwe, spectaculaire programma onderdelen verwachten. Ter ere van het jubileum is de zondagavond-helemaal in het nieuw gestoken! Voor het eerst wordt ter afsluiting van de Bran dersfeesten een spectaculaire show georganiseerd op het Stadserf. Wat of wie er komt op treden houdt de organisatie nog even geheim, maar zeker is dat het om grote namen gaat. De brandersfeesten beginnen op 25 september zoals Schie dammers dat gewend zijn. Met de Taptoe op het Stadserf. Daarna betreden bands in ver schillende cafés en restaurants het podium. In het centrum worden op zaterdag en zondag interessante koopjes, de beste producten en leukste hebbe dingetjes aangeboden. Ook zijn er doorlopend demonstraties, de bekende Brandersroute kan worden bewandeld en er zijn sportactiviteiten. Ook tijdens het jubileumfeest eindigt de za terdag traditioneel met de Gon- delvaart. Tientallen boten ver sierd in het thema Feest! varen door de havens. Vele creatievel- lingen hebben hard gewerkt om tijdens de Brandersfeesten goed uit te pakken met hun prachtig versierde schip. Zoals elk jaar is het weer een strijd: welk schip is dit jaar het mooist en valt in de prijzen? - Tijdje terug fietste ik naar huis en voor mij op het voetpad naast mij, liepen twee tienermeisjes dezelfde richting op. Ineens liepen ze, koud drie meter voor mij, schuin het fietspad op zonder dat één van hun ook maar even om keek. Ik reed ze zo goed als omver maar nul komma nul reactie van de twee, gewoon door lopen zonder ook maar iets te zeggen of mij een biik waardig te gunnen. Het enige wat mij door het hoofd schoot; Wat hebben deze kin deren? (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) Midden-Delfland Zaait SCHIEDAM - Maak kennis met de ambachtelijke en eerlijke producten uit de omgeving tijdens de Streek- en Culinaire markt van 10.00 uru tot en met 16.00 uur in Natuurcentrum de Boshoek, Bospad 3, Schie dam. Met om 11.00 uur een presentatie "Markant Mid den-Delfland" door Gemma van Winden-Tetteroo. Let's dance SCHIEDAM - Zin in een ge zellige dansavond? En ben je een echte countryliefheb- ber? Kom dan op 23 mei naar SWS Wijkcentrum De Erker van 19.30 tot 24.00 uur. Kosten: €2,50. Voor meer info bel: 010 - 426 77 67. Spirituele avond SCHIEDAM - Harmonia- Schiedam ontvangt op maandag Petra van Ooyen die haar waarnemingen doet aan de hand van voor werp of foto. Aanvang 19.45 in Wijkcentrum Dreesplein, Dreesplein 2. Toegang €6. Ben u uw fiets kwijt? SCHIEDAM - De politie or ganiseert donderdag 28 mei een (brom)fietskijkavond. Tussen 18.00 en 19.00 uur kunnen geïnteresseerden komen kijken aan het poli tiebureau, Bijdorpplein 1 te Schiedam.Bezoekers moe ten wel hun aangifte en een legitimatiebewijs meene men voor het geval ze hun (brom) fiets bij de politie aantreffen. Kerkdiensten Schiedam •Kerkdiensten Protestantse Kerk zondag zijn er diensten om 10.00 uur: Grote Kerk: Ds. M. Russchen. Vaste Burg: Ds. S. van Kammen. Dorps kerk: Ds. J.v.d. Peppel. •Sint Jan de Doper-Visitatie parochie zaterdag om 17.00 uur een woord-communie- viering, verzorgd door de li- turgiegroep. Zondag om 10.30 uur is er een Eucharis tieviering. voorganger is pa ter L. de Jong, met muzikale medewerking van de Ooster- cantorij. •In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een Eerste Communie viering met zang door een kinderkoor. Voorgangers zijn pastoor R. Kuypers en pastor L. Meijer. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eu charistieviering. •Plantagekerk Lange Nieuw- straat 61-63, zondag zijn er diensten om 10.00 en 17.00 uur. voorganger Ds. N. van der Want. Hemelvaartsdag 21 mei, is er dienst om 10.00 uur. Voorganger Ds. N. van der Want. •In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. •In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, zon dagsviering om 9.45 uur, dinsdag om 9.15 uur: eucha ristieviering. •Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 en 16.30 uur voorganger: Ds. F.H. Blokhuis. Hemelvaarts dag dienst om 9.30 uur voor ganger: Ds. F.H. Blokhuis. Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 21 Jong en oud DOOR IRIS LUUTEN TOTO; PR Feest! in Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 21