Krant Operadagen Rotterdam nieuwe stijl weer vanaf 22 'dé 'Uit grootmoeders tijd' in het Coöperatie Museum Wandelen eendenkooi Aalkeetbuiten Tentoonstelling Gericht op vrede van Paul Kerrebijn in Mariniersmuseum The hellhounds in the Pittstop VLAARDINGEN - Pure Blues uit de tijd van Muddy Waters en Howlin' Wolf worden afgewis seld met stampende rock&roll krakers uit de fifties en de sixties en met swingende gitaarsurf die rechtstreeks uit de jukebox van je vader lijkt te komen. The Hellhounds bestaan uit vijf frisse kerels en een dijk van een zangeres. Laatje verrassen door SCHIEDAM - Achter het snoepwinkeltje uit grootmoeders tijd van het Nationale Coöperatie Museum, ligt een huiskamer, in gericht zoals de arbeiders rond 1920 leefden. De bovenste verdiepingen van het museum herbergen een schat aan informatie over het coöperatie-ideaal. Het archief wordt regelmatig uitgebreid door giften van particulieren. De vrijwillige medewerkers geven graag rondleidingen en uitleg bij de oude productverpakkingen, kunstwerken, zwart-wit foto's en gebruiksvoorwerpen die in de tentoonstelling te zien zijn. De tentoonstelling is te zien vanaf 28 mei. Het Nationale Coö peratie Museum is geopend op woensdag 13:00 - 17:00, don derdag 13:00 - 17:00, vrijdag 13:00 - 17:00 en zaterdag 11:00 - 17:00. Nationaal Coöperatie Museum is gevestigd aan de Lange Ha ven 84 in Schiedam, tel: 010-4270920. ROTTERDAM - De Ashton Brothers zijn temg in het oude Luxor Theater. Vorig theaterseizoen beleefden de Ashton Brothers met Charla tans, a Medicine Show hun we reldpremière in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Wie de Ashton Brothers toen heeft ge mist, krijgt nu nog een kans. De Ashton Brothers brengen met hun vakmanschap, lef en inventiviteit Charlatans, a Me dicine Show, variété van een zeldzaam hoog niveau. Acroba tisch met een knipoog, muzi kaal spektakel en abstract met een glimlach. Ther Ashton Brothers zijn tot en met 7 juni te zien in het Luxor Theater, tel. 010-4843333. Of kijk voor meer informatie op Zin in een mix van clownerie, cabaret, acrobatiek, rock&roll en www.luxortheater.nl. goochelarijen? Ga dan naar de Ashton Brothers foto. leo van velzen een zangeres waar je kippenvel van op je armen krijgt, een zan ger die je meesleurt in zijn pas sie, een drummer die vol over gave de maat aangeeft, een gita rist die de gevoelige snaar weet te raken, een coole "how low can you go" bassist en een mee slepende mondharmonicaspe ler. Een lekker gevarieerde band met een diversiteit aan num mers van rustige wegdromerige blues tot aan voetjes van de vloer rock and roll. Op zondag 24 mei om 16.30 uur in The Pittstop, Koningin Wil- helminahaven NZ 2c, Vlaardin- gen. Voor meer informatie kijk op www.thepittstop.nl. Yahya Gaier begon zijn carrière als mimespeler en speelt nu twee rollen in Shakespeare. foto: leo van velzen het jonge stel de dood in helpt jagen. "Zelf ben ik helemaal niet zo", grijnst hij beminnelijk. "Maar het is wel lekker in een voorstel ling hartgrondig te mogen ha ten. Lekker Ik haat te mogen zeggen. Toch probeer ik ookTi- baldo iets mee te geven wat sympathie oproept bij het pu bliek. Iedere gek zijn gebrek, nietwaar? Rome en Julia is een verhaal over grote gevoelens en haat is daar één van. Echte haat is een bepaalde energie, over gewone haat zit nog net een laagje ver nis." Gaier heeft lol in zijn twee rollen, vooral omdat hij nu eens niet de jonge Marokkaan hoeft te spelen. Ik ben al 35, heb een loods/ Deense vrouw en een kind en wil wel eens iets anders neer zetten dan het stereotype straatbeeld. In onze relatie is jood/moslim ook helemaal geen issue. Voor het soort films waarin ik gespeeld heb, word ik inmiddels ook wat te oud. Ik zie mezelf niet als toyboy in Gooise Vrouwen." De enscenering waarbinnen het Ro heater het klassieke ver haal speelt, zet de toeschouwer al meteen op het gewenste been van de heftige gevoelens. Overal huisaltaartjes met goden van uiteenlopend pluimage en dansers van Reshmay die op fy sieke wijze emoties oproepen. Gaier:" Sommige energie is niet in woorden uit te drukken!" Romeo en Julia wordt van 27 mei tot en met 14 juni uitslui tend gespeeld in het eigen theater aan de William Booth- laan. ROTTERDAM- Zelf was hij in de liefde een laatbloeier, Yahya Gaier, vooral bekend van de film en serie Het Schnitzelpara dijs. "Toen ik een jaar of twintig was begon ik me pas af te vra gen O ja, vrouwen. Moet je daar wat mee?" Inmiddels heeft hij er meer kaas van gegeten. In Romeo en Julia van het RO Theater speelt hij onder meer de rol van Tibal- do, een wraakzuchtig, eerge- voelig en emotioneel type dat VLAARDINGEN - Wandel woensdag 27 mei om 19.00 uur samen met de kooiker van Natuurmonu menten naar de eenden kooi Het Aalkeetbuiten, een fascinerend stukje na tuur en cultuur overgeble ven uit vroeger tijden. De kooiker legt uit hoe in het verleden de eendenkooi werd gebruikt voor het van gen van eenden. Vertrek: broekpolderweg. Aanmel den kan via VVV/ANWB Vlaardingen op het tel: 010- 434 66 66. eek WGGGNGR Huis-aan-huisMedia FOTO: PR DOOR NELS NEUTS

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 23