Unieke mode Schiedam Een pas om de stad mee te ontdekken centrum Café Koemarkt! Nieuw: Petit Grand Column Koopzondag in de binnenstad Colofon Laagdrempelige cultuur voor bewoners Bram Ladage Lekker weg in eigen stad dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 10 onl«ekSch~d~ Bovenstaande slogan geldt in dit geval natuurlijk voor Schie dam. Eigenlijk wordt „lekker weg in eigen land" gebruikt door het Nederlands Bureau voor Toerisme. Maar vraag eens aan een Rotterdammer of ie al eens op de euromast is geweest. Vraag aan een Vlaar- dinger of die wel eens in het Visserijmuseum is geweest. Meestal is dan het antwoord ikke niet Het zal met de Schie dammer niet anders zijn. Ooit al een keer een bezoek ge bracht aan het jenevermuse um aan de Lange Haven? Wel eens'de museummolen De Palmboom bezocht? Al een rondvaart gemaakt door de grachten met de fluisterboot? Gelukkig zijn al heel wat inwo ners hiermee bekend, maar dat aantal mag best nog groei en. Met de komst van de Ont- dekschiedam.nu - pas zal dat zeker'lukken. Het afgelopen weekend heb ik voor een aan tal gasten, afkomstig uit alle windstreken van het land een programma gemaakt waarin ze kennis konden maken met de omgeving waar ik woon en werk. Via de VW had ik een arrangement geboekt voor een rondleiding in hèt jene vermuseum. Direct na bin: nenkomst stelde een gids zich voor: „Ik zal u een en ander vertellen over de dingen die wij bij deze rondleiding tegen komen." Met een gedreven heid van een professionele gids hebben we genoten van de vertellingen, van korrel lot borrel die tot in de details dui delijk en helder waren. De proeverij aan het eind van de rondleiding maakte een lekker en geweldig slot aan deze middag. Voor de fluisterboten was het die dag te laat, maar we hebben de tijd want die va ren dit seizoen nog tot en met september, zeker! Jan Dolk, penningmeester Stichting Centrummanage ment Schiedam. Komende zondag is het weer alle mogelijkheid in een van koopzondag in de binnenstad de gezellige horecagelegen- van Schiedam. Voor het pu- heden in de binnenstad. Op bliek een uitgelezen moge- de Broersveld wordt een cu- lijkheid om door de histori- riosamarkt gehouden. In de sche binnenstad te slenteren Nieuwe Passage worden de en gezellig te shoppen. Voor bezoekers getrakteerd op een hapje en een drankje is muziek entertainment. Het Petit Grand Cafe: een klein café zijn met een grote sortering. FOTO: WHM Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst en foto's Klaaske Geerst (tenzij anders vermeld) Eindredactie.en vormgeving: Wegener Huis-aan-huisMedia. Francois de Heer staat al bijna 15 jaar met veel plezier in 'zijn' Bram Ladage vestiging aan Koe markt 30 en vanaf 2000 als (Franchise) zelfstandig onder nemer. 'Het werken met men sen is voor mij elke dag wèer een leuke uitdaging, elke per soon is immers weer anders. Smaken verschillen natuurlijk maar we proberen het iedereen naar de zin te maken. Voor mij is iedereen even belangrijk! heid genieten. 'We hebben deze mooie locatie erbij genomen omdat we samen met de ge meente willen meewerken om dit plein weer helemaal 'op en top' te maken. Dat vinden we heel belangrijk. Ook zijn we blij met de toezeggingen aan de horeca dat de terrassen moge lijk in de nabije toekomst nog meer mogen worden uitgebreid dan ze nu zijn. Wij willen in Pe tit Grand Café Koemarkt graag ook gezellig oudere mensen ontvangen.' ■Wij zijn heel dankbaar dat Bur gemeester Verver op zaterdag 25 juli hoogstpersoonlijk de of ficiële opening van ons Petit Grand Café aan de Koemarkt zal verrichten om 12.00 uur!' Silco Fashion: vijfentwintig jaar. foto: whm 'Silco Fashion' aan de Hoog straat 103 bestaat 25 jaar. Al een kwart eeuw favoriet om haar zeer uiteenlopende modekle- ding en accessoires voor zowel dames als heren en nog steeds zeer up to date! Uniek ook in lingerie en ondermode van de bekende merken en voor alle leeftijden, tot zelfs boven 80+! Eigenares Silvia van den Heuvel kijkt dankbaar terug op 25 jaar tevreden klanten voor wie zij sa men met haar zus Yvonne van den Heuvel regelmatig naar grote steden als Parijs af reist voor de allernieuwste fashion! Silco Fashion verkoopt nu ook (exclusief) herenmode van het beroemde kledingmerk SAPPH. Joke van der Vlies en Johan Schuitema hebben voor hun nieuwe zaak de naam Petit Grand Café gekozen omdat, zo als zij zelf zeggen: 'wij een klein café zijn met een grote sorte ring. Bij ons kun je heel lekker eten voor een zeer aantrekkelij ke prijs en als we helemaal klaar zijn met de verbouwing leggen wij graag nog meer de nadruk op mooie broodjes, zowel kou de als warme Italiaanse bollen en baguettes, rijk belegd. Ons terras is vanouds erg gezellig en heel levendig maar binnen is het interieur ook nog eens heel mooi verbouwd!' Vaste gasten kennen Joke en Jo han nog van de 'Amstelbron', waar zij al negen jaar bekend- Wethouder Menno Siljee ontvangt de eerste pas uit handen van Karin Visser, directeur van Biblio theek waterweg. foto: ineke kamp Sinds vorige week donder dag heeft Schiedam een ei gen Culturele Pas. Karin Visser, directeur van Biblio theek Waterweg, overhan digde op 28 mei namens al le deelnemende organisa ties het eerste exemplaar van de Ontdekschiedam. nu-pas in het Stedelijk Mu seum aan de Schiedamse Cultuurwethouder Menno Siljee. 'Deze nieuwe Ontdekschie- dam.nu pas is bedoeld voor alle Schiedammers,' legt Karin Vis ser niet zonder trots uit. Zij stond mede aan de wieg van het idee van Bibliotheek Waterweg en het Stedelijk Museum Schie dam om een drempelverlagen de culturele pas te ontwikkelen. Ook de gemeenteraad was van mening dat Schiedammers gra tis toegang moeten hebben aan de plaatselijke musea. 'We zijn er nu dus in geslaagd om het culturele aanbod in de stad door een pas met elkaar te verbinden en daarmee ook laagdrempelig te maken voor alle inwoners van de stad. Dit kon ondermeer door alle facili teiten te verbinden aan de bibli otheekpas, die al in gebruik is bij ruim 15.000 Schiedammers!' Met de Ontdekschiedam.nu pas kunnen Schiedammers nu dus gratis naar musea in Schiedam en ontvangen zij korting op di verse voorstellingen, concerten, activiteiten en verrassingen bij deelnemende organisaties in de stad, zoals een vrijkaartje voor een film naar keuze bij Filmhuis Schiedam of een gratis verras sing bij het Nationaal Coöpera tie Museum. 'De pas is bijna gratis,' zégt Kar in Visser. 'Voor de aanschaf worden alleen administratie kosten €2,50 berekend en daar mee kun je dan alle 15 aange sloten organisaties bezoeken, van musea tot culturele activi teiten. Mensen met een biblio theekpas hoeven geen Ontdek schiedam.nu pas aan te vragen. Het tonen van de bibliotheek pas geeft dezelfde rechten. Wel zullen in de loop der tijd alle be staande bibliotheekpassen wor den vervangen voor een Ont- dekschiedam.nu.pas.' Als directeur van Bibliotheek Waterweg heeft Karin Visser nog veel meer peilen op haar boog. 'We zijn altijd bezig met nieuwe ontwikkelingen in de biblio theek. Er is de afgelopen tijd hard gewerkt aan het nieuwe in terieur, met themaplekken en tentoonstellingsruimten. Wij willen dat de bibliotheek een basis wordt om ook andere acti viteiten in te ontwikkelen.' Woensdag 3 juni zal wethouder Menno Siljee om 16.00 uur aan wezig zijn voor de officiële her opening van de vernieuwde bi bliotheek aan het Stadserf. De Ontdekschiedam.nu pas is te bestellen bij de deelnemende organisaties via de flyer die de eerste week van juni verspreid wordt en via www.ontdekschie- dam.nu. Gertrude van der Heijden komt regelmatig samen met haar man bij Bram Ladage een patatje in halen. Maar vandaag is er wei een heel bijzondere re den: 'We zijn vandaag oma en opa geworden, we hebben ons kleinkind al gezien, maar nog geen tijd gehad om te eten. Nicolien van den Heuvel (rechts) werkt al vier jaar bij Bram Ladage en ze ervaart dit nog steeds als heel gezellig. 'Je ontmoet elke dag veel mensen en met sommige mensen die regelmatig terugkomen, krijg je een zekere band. Dan weet je vaak al van te voren wat ze graag willen bestellen. Ja, en het is ook altijd erg gezellig werken en la chen met mijn collega's!

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 10