Zicht od Zuid-Holland \7 r provincie holland provincie Zuid iXE I khKEAAI iAAAAAAAAH Wat is er te doen? I 75.000 euro voor projecten in landelijk gebied Meer mogelijkheden met OV-chipkaart Zwemmen in het water Veilig zwemwater in Zuid-Holland Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602,2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: 2uidhollandepzh.nl ^▼▼▼▼▼▼VVVVVVVVVVVVVVVVVVVV Provinciaal burgerjaarverslag Wat hebben we in 2008 gedaan om u zo goed mogelijk van dienst te zijn? U leest het hier. Ga naar www.zuid-holland.nl Wereldberoemd in Delft Op 5, 6 en 7 juni vormt het centrum van Delft het decor voor spetterende, verras sende en vernieuwende straattheateracts. www.mooiweerspelan.nl De provincie Zuid-JHolland wil het landelijk gebied mooi en leefbaar houden en schrijft een wedstrijd uit voor mensen met goede ideeën. Hoe zorgen we ervoor dat wonen en leven in landelijke gebieden aantrekkelijk blijft? Deze gebieden krijgen bijvoorbeeld in de toekomst te maken meteen bevolkingskrimp. Daardoor hebben dorpen, zoals bij voorbeeld op Goeree-Overflakkee, steeds minder winkeltjes en andere voorzieningen. Beleef hét openluchttheater spektakel van 2009! Van 12 juni t/m 11 juli is de pgïQwo Rotterdamse Maasvlakte 'the place to be'. Kom naar Don Quichot in Holland. www.donguichot.au Routeplanner fietsknooppunten Met deze routeplanner kunt u uw eigen route samenstellen langs de fietsknooppunten van Zuid-Holland, www.zuid-holland.com 40e Poetry International Festival Dit wordt 13 t/m 19 juni gevierd met een bijzonder en feestelijk programma in de Rotterdamse Schouwburg. Rotterdam www.poatry.nl Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk dan op www.zuid-holiand.nl/zichtOpzuid-holland Let op: de provinciale website steekt binnenkort in een nieuw jasje! Dit is niet het enige probleem voor de landelijke gebieden. In de Hoeksche Waard botst schaalvergroting in de landbouw met de vraag naar meer ruimte voor natuur. In Voome-Putten gaat verstedelijking niet hand in hand met de wens om het bijzondere landschap te behouden. Hebt u wellicht een inspirerende oplossing voor deze problemen? Drie prijzen Het prijzengeld van de Zuid-Hollandprijs is verdeeld over drie categorieën: 50.000 euro voor het beste project van professionals; 15.000 euro voor het beste project van inwoners; 10.000 euro voor het beste project van studenten. Projecten mogen praktisch van aard zijn, maar ook beleidsmatig. Zo kunt u een voorstel hebben om in uw omgeving het buurthuis op te knappen, of bij voorbeeld een plein. Maar u kunt ook met een voorstel komen om het fietsnetwerk te verbeteren met voorzieningen. Aanmelden Wilt u meedoen? Meld u dan vóór 1 juli 2009 aag. Daarna hebt u de hele zomer de tijd. De inzending moet vóór 1 september 2009 bij ons binnen Zijn. U kunt ook meedoen in groepsverband. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.zuid-holland.nl/ zuidhollandprijs. Het aanmeldingsformulier staat onder 'Documenten'. De Commissaris van de Koningin, Jan Franssen, zeikt de prijs op 15 oktober 2009 uit. De voorzitter van de jury isSybilla Dekker (voormalig minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu). Vanaf woensdag 13 mei kunnen reizigers in diverse regio's gebruik maken van de OV-chipkaart op de bussen van Connexxion. Dat kan in de regio Haaglanden, in de Krimpenerwaard, Gouda, Alphen aan den Rijn, Leiden en de Bollenstreek. Vooral goed nieuws voor reizigers die van de Connexxion-bus overstappen op de metro van RET in de regio Rotterdam, omdat zij nu de hele reis met hun OV-chipkaart kunnen reizen. Stap voor stap invoeren Het invoeren van de OV-chipkaart kan niet in één keer. Er zijn namelijk diverse vervoerbedrijven bij betrokken. Connexxion verzorgt de intro ductie van de OV-chipkaart in opdracht van de provincie Zuid-Holland. Naar verwachting kan eind 2009 in de hele provincie met alle openbaar vervoer in Zuid-Holland gereisd worden met de OV-chipkaart. Voorlopig blijft het ook nog mogelijk om met de nationale vervoers bewijzen (strippenkaart en sterabonnement) te reizen. Meer informatie kunt u lezen op www.zuld-holland.nl/ovchipkaart "Op 1 mei is, althans wat de provincie Zuid- Holland betreft, het zwemmen in de natuur weer begonnen. U wist het waarschijnlijk niet, maar het is een provinciale taak om u te informeren over veilig en gezond zwemwater. Een taak die de provincie logischerwijs niet licht neemt. Het zijn vaak onze kinderen die zwemmen, en wat dat betreft is de zorg voor goed zwemwater een verlengstuk van de jeugdzorg, ook een provinciale taak." Aan het woord is Eduard Schuringa, lid van de VVD- fractie in Provinciale Staten. Bétere waterkwaliteit "Bij de zorg voor goed zwemwater komt echter nog meer kijken. Ik zal uitleggen wat ik bedoel. Wie buitenwater, oftewel oppervlakte water, zegt, noemt in één adem de waterschap pen. Onze waterschappen zijn verantwoorde lijk voor de hoeveelheid water, maar ook voor de waterkwaliteit. En met name aan die waterkwaliteit is de laatste jaren hard gewerkt. In onze provincie staan tientallen waterzuive ringsinstallaties. En die zorgen ervoor dat het water uit onze riolen en straatputjes schoon weer in het buitenwater terechtkomt. Wij, de inwoners van ZH, vervuilen het water" dus niet meer." "Maar er is voor de zwemwateren wel een bedreiging bijgekomen. Blauwalgqn of blauw- wieren. Een blauwgroene, nare, stinkende algsoort. De provincie Zuid-Holland let er, samen met de waterschappen, op dat de algen onsjjiet te veel hinderen. En als u dus bordjes ziet met de kenmerkende rode provinciale kleur, waarop staat 'zwemmen afgeraden' of 'zwemverbod', doet u dat dan ook niet. U hebt alleen maar uzelf daarmee!" Het zwemwaterseizoen is weer aangebroken. Dat betekent dat er weer gezwommen kan worden in de daarvoor aangewezen openbare wateren. De provincie Zuid-Holland controleert' tijdens het zwemwaterseizoen elke twee weken de kwaliteit van het zwemwater op bacteriën, helderheid en aanwezigheid van blauwwieren. Als het nodig is, vaardigt de provincie een negatief zwemadvies of een zwemverbod uit. Adviezen en informatie Deze adviezen zijn terug te vinden op de website, op teletekst en op de borden bij de betreffende zwemlocaties. Daarnaast kan iedereen via de mail of via de zwemwater telefoon vragen stellen. Ook is er een zwem waterfolder met algemene informatie en adviezen beschikbaar. Op www.zuid-hoiland.nl/Zwemwatervindt u actuele informatie, informatie per zwemloca- tie, de kaart met de ruim 100 zwemlocaties, algemene informatie en adviezen. De informa tie is ook beschikbaar in het Engels en Duits. De zwemwatertelefoon (070-447 75 50) is op werkdagen bereikbaar tussen 8.30 en 16.30 uur. U kunt hier terecht met al uw vragen over zwemwater en met uw gezondheidsklachten. Ook kunt u uw vragen per e-mail stellen: zwémwatërtepzh.ni De gratis zwemwaterfolder (in het Nederlands en Duits) kunt u verkrijgen bij de VW-kantoren, gemeentehuizen en bibliotheken en opvragen via de zwemwatertelefoon. Op pagina 725 van teletekst worden alle zwemadviezen en zwemverboden beknopt gepubliceerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 17