Krant Goed fout is soms lekker Mayumana twee weken terug in het nieuwe Nikki, Lois Lane en Luv op Maasboulevardfeest Wereld oceaandag in Blijdorp rdé i Kunst De Kunsthal staat op 7 juni volledig in het teken van Japan met Silk Stories. 'Een Droom' in Theater aan de Schie SCHIEDAM - Op 17 juni wordt de theatervoorstelling 'Een Droom' van SWS Spelenderwijs gespeeld. De voorstelling die in Theater aan de Schie gespeeld wordt, is gebaseerd op het klas sieke verhaal 'Een Midzomer- nachtdroom' van William Sha kespeare. Tijdens het theater project 'Een Droom' ontdekken de kinderen onder meer gren- Show zen verleggen, vrienden maken, meer zelfverzekerd raken, talent ontwikkelen, van elkaar leren, van jezelf leren, durf tonen en dat alles met elkaar. Kom naar één van de twee voorstellingen en droom mee naar het paleis, door de stad en naar het elfen bos en beleef daar de magie en avonturen van Oberon en zijn kleine helper Puck. Om 15.30 uur krijgen kinderen de pri meur tijdens de matinee. Om 20.00 uur is de avondvoorstel ling. Kaarten kosten €2,00 en worden verkocht aan de balie van de SWS Wijkcentra en op de dag van de voorstelling in het Theater aan de Schie. Roffa is straattaal voor Rotterdam. Whitney fungeert als mede-boegbeeld van de expo. ROTTERDAM- Je broek van je kont geven voor een tentoon stelling. Wie krijg je zo gek? Stoere jongeren van zuid! Vanaf het moment dat het Historisch Museum besloot de wijken in te trekken, viel op zuid vooral alle graffiti en tags met de cijfers 5314 op. Uit onderzoek bleek dat deze cijfercombinatie sloeg op de ov zone tussen de metro stations Wilhelminaplein en Slinge. Rob Noordhoek van het museum:" We zijn eens goed gaan kijken en ondanks dat er nog steeds vaak minnetjes wordt gedaan over zuid, bleken veel jongeren uit die buurt zich verwant te voelen. En trots te zijn op hun zuid. Hoe verschil lend ze onderling ook kunnen zijn.Gedurende twee jaar werd er van alles met en door deze jongeren ondernomen en geor ganiseerd. Hetgeen onder meer leidde tot het uitbrengen van vier magazines. En tot het let terlijk de broek van hun kont geven voor de tentoonstelling Roffa 5314. Noordhoek lacht er bij. "Ja, zo zou je het wel kunnen stellen", bevestigt hij. "Hoewel niet iedereen meteen stond te springen. De één zei Ben je gek of zo?, de ander O, leuk. We hebben ook een complete outfit van rapper Blink aangekocht. Een mooie aanwinst voor onze kledingcollectie die honderden jaren teruggaat. We hebben zelfs het metselaarsjasje van Hugo de Groot." Roffa 5314 fo cust niet alleen op kleding maar op de totale leefwereld van de zuid-jongeren. Hun liefde voor 5314 komt ook tot uiting in fo to's, interviews, quotes en tat too 's en er zijn filmpjes en spul len van de jong overleden held van jong Zuid: is ook te zien in een streetfashion-show op 6 ju ni op het Afrikaanderplein. Stu denten van de WdKA brengen op eigen wijze online jong zuid in beeld in 5314 2.0. Roffa 5314 is tot en met 26 juli te beleven in 't Gemaal, Pretoria- laan 141. SCHIEDAM - De 21ste editie van 't Maasboulevardfeest belooft de beste tot nu toe te worden. Nog nooit heeft dit gratis festival zo veel bekende artiesten naar Schiedam weten te halen. Nikki, Lois Lane, Luv en Osdorp Posse treden op. Het feest barst los op 3 juli met optredens van Bluestones, Foot loose en Big Shampoo The Hairstyiers. Om 21.30 uur is het tijd voor Nikki Kerkhof, de winnares van Idols 2008. Nieuw is op za terdagmiddag het jeugdfestival. De jeugd krijgt zijn eigen feest je op de Maasboulevard met optredens van bekende artiesten zoals De Gebroeders Ko, Junior Songfestival on Touren YES-R. Vanaf 17.00 uur start het popfestival. Het festival wordt gestart door diverse lokale en regionale bands zoals Vinnie's Vice, The Smokin'45's, Funk U Bine en Hariet. Maar ook het popfestival kent grote namen dit jaar. Naast Def-P and the Beatbusters zul len de zusjes Suzanne en Monique Kleman optreden met hun band Lois Lane. De liefhebbers van Nederlandstalige rap kun nen uit hun dak gaan met Osdorp Posse. Ook op zondag treden veel bekende artiesten op en staat zoals vanouds weer in het te ken van de Hollandse Hits. Patty, José en Marga zijn geboekt voor een optreden van LUV. ROTTERDAM- Fout is goed! In het vorige week geopende, fout- ste café van Nederland - Café Fout - hebben ze lak aan hippe kippen. De gloednieuwe kroeg, gelegen tegenover het Stadhuis, staat garant voor ongelofelijke avonden gruwelijk fout uitgaan. Oubollige rode lichtjes, fluwe len banken en muziek waar ie dereen met maar een béétje smaak zijn neus voor ophaalt. Een keer lak te hebben aan alles! In club Outland smijten ze er op 4 juli een groot fout feest tegen aan. Kaarten zijn al in de ver koop. Fout betekent in dit geval uit je plaat gaan op nummers als Daddy Cool of Ademnood, zoete witte wijn drinken met al je foute vrienden. Presale en info online www.hetfoutefeest.com Allemaal vreselijk verkleed als Heidi of iets anders ergs. foto pr eek WGGGNGR Huis-aan-huisMedia DéAgen DOOR ELS NEIJTS FOTO: MARC N0LTE FOTO: PR REGIO - In het weekend van 6 en 7 juni besteedt Blij dorp aandacht aan de we- reldoceaandagen met extra activiteiten. Zo is er een leuke en leerzame speur tocht door het Oceanium, er zijn visachtige theaterfi guren, er zijn infostands van diverse organisaties die te maken hebben met zeeën en oceanen. De kin deren kunnen worden ge schminkt ais kwal of ane moonvisje en ze kunnen meedoen met een works hop 'vilten'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 31