i I 7 s lr SO 1 25" JL Fikse straffen voor vechtpartij Minister Terhorst enthousiast over weekendarrangement j Jenevermuseum houdt eigen broek op Milano's IN K NlClriVC Sbakkero Ciabatta's aiflMerLaan weken Cappuccino schnitte Aardbeien- jj slofje Twee meter breed 11 II B! ii dé Weekkrant Niéuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 juni 2009 - Pagina 8 Op Kinderboerderij 't Hoefblad werd afgelopen weekend weer het Schaapscheerderfeest gevierd. Behalve dat de schapen van hun dikke jas werden ontdaan, konden bezoekers ook van een gewel dige roofvogelshow genieten. FOTO: ROEL DUKSTRA SCHIEDAM - Twee vrouwen zijn cloor de rechter tot fikse straffen veroordeeld voor een vechtpartij in de Nieuwe Passa ge in Schiedam. I Barbara M. (25) kwam septem ber vorig jaar met haar zus in een warenhuis Monique D. (30) en haar 2-jarige zoontje tegen, waarmee ze nog een appeltje had te schillen. De Schiedamse verwijt de moeder een drugs transport te hebben verraden, waarbij zij is aangehouden en veroordeeld tot een werk- en voorwaardelijke celstraf. Scheldpartijen en roddels via in ternet gingen vooraf aan het handgemeen. „Ik kreeg van ach teren een trap," vertelde de Schiedamse moeder in de rechtszaal, „en zag haar en haar zus. Buiten bleven ze op me wachten en begonnen te schel- den, waarop ik Barbara ben aangevlogen." Bij de knokpartij haalde Barbara's zusje een snoer te voorschijn, waarmee ze de moeder afroste. Een omstan der scheidde de kenaus, waarop de moeder plots een groot vlees mes te voorschijn haalde uit de tas aan de buggy met haar sla pende kind. Dat droeg ze na eer der bedreigingen bij zich. De aanvallers vluchtten een schoe nenzaak in, waar een nieuw ge vecht met het rondzwiepend mes begon, dat maar net goed afliep. Een van de betrokkenen: „Het was net een jungle, totale chaos." De rechter: „Er hadden makkelijk doden kunnen vallen. En het speelde zich allemaal af tussen winkelend publiek en jonge kinderen" Barbara M. is veroordeeld tot 3 weken cel. En omdat ze binnen de proeftijd van de veroordeling voor de cokesmokkel opnieuw over de scheef ging, moet de Schiedam se ook de 3 maanden cel uitzit ten, die ze eerder voorwaardelijk kreeg opgelegd. Het zusje staat later terecht. Omdat de moeder weg had kunnen gaan maar de aanval koos, is er geen sprake van noodweer. De rechter legde haar een werkstraf op van 200 uur en een voorwaardelijke cel strafvan 2 weken. Half jaar cel voor trambestuurster SCHIEDAM - De bestuurster van de tram die.in december 2006 in Schiedam een man aanreed en twee kilometer over dé tramrails meesleepte heeft een half jaar cel tegen zich horen eisen. Het Open baar Ministerie in Rotter dam verwijt de vrouw dat ze toch is doorgereden na een automatische noodstop van de tram. De rechtbank doet op 9 juni uitspraak. Politie vindt 100 kilo zuivere coke SCHIEDAM - De politie heeft 2 verdachten opgepakt voor het vervaardigen van harddrugs. Daarbij werd ruim 100 kilo zuivere cocaï ne in beslag genomen bij een woning aan de Van Ostade- laan. Hier werd naast de 10-0 kilo zuivere cocaïne ook 18.000 euro in beslag geno men. De politie arresteerde twee verdachten, een 20-ja- rige man uit Leidschendam en een 39-jarige Colombi aan. Het tweetal is voorge leid aan de Officier van Justi tie en in bewaring gesteld. Tevreden over Stadswinkel SCHIEDAM - Schiedam mers zijn te spreken over de dienstverlening in de Stads winkel. Zij geven hiervoor een gemiddeld rapportcijfer van 7,9. Dat blijkt uit het jaarlijkse klanttevreden- heidsonderzoek van de ge meente Schiedam. SCHIEDAM - Minister Guusje ter Horst vindt het weekendar rangement een zeer effectieve maatregel die wat haar betreft vaker mag worden uitgedeeld, zo valt op de website van het politiekorps Rotterdam-Rijn mond te lezen. Het weekendarrangement is de naam voor de maatregel waar mee plegers van uitgaansge- weld de rest van het weekeinde kunnen worden vastgehouden op het politiebureau. Personen die zich tussen vrijdag 20.00 uur en zondag 20.00 uur schuldig maken aan geweld van beteke nis komen in aanmerking voor het arrangement. Aanleiding voor de invoering van de maat regel in het Waterweggebied was het aantal geweldsdelicten in het horecagebied, bij sport verenigingen en in het verkeer. Het weekendarragenement is in december 2007 ingevoerd. De gemeente Schiedam volgde een aantal maanden later, in het voorjaar van 2008. Tot april 2009 is de maatregel in de drie Waterweggemeenten in totaal 63 keer uitgedeeld. Minister Ter Horst wil het daar niet bij laten en kijkt verder. Ze gaat met haar collega van justi tie bekijken of de politie het weekendarrangement breder kan inzetten. SCHIEDAM - Het Jenevermu seum heeft in 2008 voor het eerst meer eigen inkomsten gerealiseerd dan het aan sub sidies van de gemeente Schie dam ontving. De eigen baten beliepen 60% van de begro ting, terwijl het 40% aan sub sidies ontving vanwege de ge meente. Het jenevermuseumbehoort daarmee, samen met het Van Gogh Museum in Amster dam, tot de best presterende musea van de in totaal 772 er kende musea in Nederland. SCH»S° Het Jenevermuseum reali seerde in 2008 in totaal 895.000 euro aan inkomsten, waarvan 365.000 euro be schikbaar gesteld door de ge meente Schiedam. Uit eigen inkomsten, zoals sponsoring, bijdragen uit de cultuurfond sen, entreekaartjes, museum winkel, proeflokaal, slijterij en de verkoop van Old Schie dam, het eigen jenevermerk, bracht het museum 530.000 euro in het laatje. Een stijging van 35% ten opzichte van 2007. Tijdens de actieperiode bij iedere besteding een kraskaart met kans op een heel staatslot met jackpot! 5t**tak>t*ni (alleen vrijdag en zaterdag) Aanbiedingen gelden van donderdag 4 juni t/m woensdag 10 juni 2009 Hof van Spaland 23 - Schiedam - 471 69 69 www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 8