Wéék I) Spek|akel in de u ii nsioen Leven begint na Krant Honderden optreden op Dag van de cultuur jh EP L Fernando Aionso Precies 25 jaar na het verschijnen van scheurt op 16 augustus t, 'fJF- 'Thriller' komen Jacksons grootste hits Cooisingei. 'S^'^IJMIen onvergetelijke videoclips tot leven. Orgelweek in Grote Kerk Concert van Rolantino's in De Erker Huis-aan-huisMedii over de Rotterdamse VLAARDINGEN - In de Grote Kerk in Vlaardingetf is er van maandag 22 tot en met zaterdag 27 juni de Internationale Orgel- week Vlaardingen. Dit jaar is het thema 'Orgels van stad tot stad.' Kürt Esterman uit Innsbruck opent op maandag (22 juni) de week met een-concert waar hij onder andere werken van Vival di, Haydn en Mozart ten gehore brengt. Dinsdag (23 juni) houdt Wim diepenhorst uit Deventer een lezing. Daarna speelt hij werken van ondermeer Sweel- inck, Purcell en J.S. Bach. De Poolse organist Andrzej Szadej- ko uit Gdansk is er op woens dag. (24 juni) Hij put uit reper toire dat verbonden is in re latie met zijn woonplaats. Donderdag (25 juni)) geeft Hayo Boerema uit Rotterdam een lunchcon cert. De organist vertolkt wer ken van Van Noordt, Mozart, Lemckert en De Lange. Vrij dag is er in de hal van het ou de stadhuis een concert van Camerata Trajectina. Het en semble is éen pleitbezorger van de Nederlandse muziek vanaf de middeleeuwen tot de Gouden Eeuw. Vrijdag (25 juni) is er concert van Vlaardïnger Aad Zoutendijk en zaterdag (26 juni) wordt de week afgesloten met een concert van Jean Fer- rard uit Bmssel. www.orgelvlaardingen.nl In de huiskamer is ook ruimte voor theater. Op 24 juni is de kindervoorstelling 'Heksen' van Jeugdtheaterschool de Teerstoof té zien. SCHIEDAM - Speciaal voor Donateurs/Ouders en Ver zorgers wordt er dit jaar al weer voor de 3e keer een extra optreden georgani seerd met twee gastoptre dens van De Vlaerdingse Maatjes en de Belgische muziekgroep "BRIEZZ" o.l.v. Erwin van Gorp. Ook deze groep bestaat uit men sen met een beperking maar het is een genot hen te zien optreden. 20 juni om 14.00 uur in De Erker, Jan van Avennesstraat 32, Schiedam. geparkeerd en pakt huismoeder Tonny de eerste dozen uit. Schiedammers die zin hebben in een kop koffie zijn van harte welkom om het nieuwe onder komen van huismoeder Tonny alvast te bewonderen. De in richting van de Huiskamer start om 16.00 uur tijdens de officiële opening door wethouder Men- no Siljee. De housewarming wordt afgesloten met optredens van onder andere Hind.Twee grote tenten vormen vervolgens tot en met 28 juni dé huiskamer van Schiedammers. Dagelijks heeft huismoeder Tonny vanaf 10.30 uur de koffie klaar. Schie dammers kunnen tweemaal daags gezellig meesporten met de Huiskamer in Beweging, ge organiseerd door Sport en Re creatie Schiedam. Uitpuffen kan tijdens de Sterke Historische Verhalen, mede mogelijk ge maakt door Gemeentearchief Schiedam. Ook de boodschap pen hoeven niet meer gedaan te worden, want tien dagen lang worden lunch en diner voor een klein prijsje geserveerd op het Stadserf. De laatste bereid door Schiedamse groepen, onder lei ding van een professionele kok. Zo verzorgt de Sterke Vrouwen Ploeg op 20 juni de maaltijd en zet dameskoor The Green Forest Selection op 21 juni de koks muts op. Theater is er ook volop in de Huiskamer. Het Apollo To neel speelt op 20 juni de voor stelling FEEXX! Op 24 juni is de kindervoorstelling 'Heksen' van Jeugdtheaterschool de Teer stoof. Theater aan de Schie ver zorgt het avondprogramma op de vrijdagavonden in de Huiska- mer.Kijk voor het laatste nieuws en het volledige programma op: www.dehuiskamervanschie- dam.nl. Wilt u dit feest van de cultuur niet missen, noteert u het dan reeds nu in uw agenda. foto; pr MAASSLUIS - Je kan het niet vroeg genoeg in je agenda noteren. De Dag van de Cultuur in Maassluis. Het belooft weer een groots feest te worden, waaraan vele honderden mensen van jong tot oud zullen deelnemen. Gedurende de gehele dag zijn er maar liefst 28 optredens, waar onder een 'Korenfestival', waarvoor tot dusverre 12 Maassluise koren zich hebben aangemeld. De grote zaal, waarin deze koren zullen optreden zal worden omgetoverd tot een Frans terras. De winnaar van het festival krijgt deze zaal of het Theater Schuur- kerk gratis aangeboden om later dit jaar een optreden te verzor gen. De opbrengst van de kaartverkoop mag men ook nog eens een keer in eigen zak steken. Een aardige opsteker voor een amateurvereniging. De Dag van de Cultuur op zaterdag 27 juni in de Koningshof in Maassluis. SCHIEDAM - Saskia Noort, Nelli Cooman, Hind, Apollo Toneel, sterke verhalen en diners bereid door Schie damse groepen. De Huiska mer van Schiedam, van 19 tot en met 28 juni op het Stadserf van Schiedam, be looft een bruisend spektakel te worden. De eerste Huiskamerdag op 19 juni staat geheel in het teken van de verhuizing van huismoeder Tonny. Om 11.00 wordt de ver huiswagen voor de Huiskamer SCHIEDAM - De Noorse film o'Horten is een ontroerend por tret van een man die met pen sioen gaat. Odd Horten is een man van achter in de zestig die heel zijn leven voor de Noorse spoorwegen werkt en ook zijn hele leven volgens de dienstre geling van de trein heeft geleefd. In de eerste weken na zijn pen sionering komt hij in een aantal bizarre situaties terecht. Het le ven blijkt nog veel meer te bie den te hebben! Herkenbaar the ma dat prachtig in beeld wordt gebracht. De menselijke toon en het begrip voor 's mans on rust kruipen onder je huid. Re gisseur Hamer maakt je niet en kel toeschouwer van Odd's le ven. je bent er direct bij betrok ken. Op 18 juni in Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12. FOTO; PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 27