Op zoek naar gezin ïtïï soia WO I DO I VR I ZA ZO Vlietland biedt hoofdhuidkoeling bij chemotherapie Kamer tevreden over ov-chipkaart 5 DAGEN NU-OF-NOOIT VOORDEEL 5000 kwaliteitsartikelen gaan weg voor discountprijzen! Pleegouders gezocht met groot hart Bijvoorbeeld: 9-persoons, 90-delige bestekcassette Winkelprijs 295.- Uw voordeel 246 Winkelprijs 159.- Uw voordeel 120.- Winkelprijs 23.50 Uw voordeel 14.50 MEENT 7a+9a ROTTERDAM Familie zwaan steekt over dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad 24 JUNI I 25 JUNI I 26 JUNI I 27 JUNI 28 JUNI 09.30-17.30 UUR |09.30-17.30 UU^p.30-20.00 UUR| 09.30-17.00 UUR 10.00-17.00 UUR SCHIEDAM - Door omstandig heden kunnen sommige kinde ren tijdelijk of voor langere tijd niet bij hun ouders wonen. In veel gevallen vinden zij dan on derdak bij familie of vrienden. Maar ér zijn ook kinderen die daar niet terecht kunnen. De af deling Pleegzorg van Flexus- Jeugdplein zoekt voor deze kin deren pleeggezinnen. In de regio Rotterdam wonen jaarlijks meer dan 800 kinderen in één van de 600 pleeggezin nen van Flexusjeugdplein. Ca- rola is moeder van twee kinde ren; één van elf en één van acht jaar. Haar gezin koos ervoor pleeggezin te worden en gaf zo een jongetje van zes de kans om op te groeien op een veilige plek. Carola: "Zelf hadden we ons voorbereid op een zware taak, wat achteraf ontzettend bleek mee te vallen. Wel kostte het -vooral in het begin- veel tijd. Er is nog zoveel in te halen dat hij nu bezig is met een grote inhaalrace. Het is echt genieten van zijn stralende gezichtje bij zijn eerste keer bioscoop, pret park, kerstfeest of wat dan ook. Flexusjeugdplein zoekt nog naar gezinnen die net als Carola ruimte in hun hart en gezin SCHIEDAM - Haaruitval als ge volg van chemotherapie kan door hoofdhuidkoeling vaak verminderen of zelfs voorko men worden. Dit blijkt uit on derzoek waarin de resultaten van patiënten met en zonder hoofdhuidkoeling vergeleken worden. Het Vlietland Ziekenhuis biedt de mogelijkheid om patiënten met chemotherapie een hoofd huidkoeling te geven. Het resul taat hangt af van het soort che motherapie en de haarstruc- tuur. Wanneer een patiënt te horen krijgt dat hij kaal wordt tijdens de chemotherapie, is dat een extra psychische belasting. De patiënt krijgt bij hoofdhuid koeling een kap van siliconen op waar doorheen een koel vloeistof circuleert. Die kap wordt aangesloten op het koel systeem en zo wordt het hoofd tijdens het inlopen van de che- mokuur koel gehouden. Daarna volgt een nakoeltijd van ca. an derhalf uur. Het idee achter het koelen is dat de bloedvaatjes rondom de haarwortels vernau wen zodat er minder 'bloed met chemo' naar de haarwortels vervoerd wordt en de haarwor tels minder beschadigen. Meer weten over hoofdhuidkoeling: www.geefhaareenkans.info of www.ikgeloofinhaar.nl. REGIO - De invoering van de ov-chipkaart in het openbaar vervoer in deze regio is over het algemeen geslaagd. Dat vindt de meerderheid van de Tweede Kamer, die vorige week een rapport met de be vindingen van reizigers be sprak. Groenlinks wees tij dens het debat op de kinder ziektes van het systeem, zoals defecte in- en uitcheckauto- maten en systeemfouten, waardoor reizigers teveel be talen. De duizend klachten die de partij via de website vérzamelde, maakte weinig indruk. Tijdens het debat werd de mogelijkheid geop perd om met de ov-chipkaart op het station een broodje of een laant kopen. Daarvoor moet het bedrijf achter de chipkaart een 'vergunning als elektronischgeldinstelling' van De Nederlandse Bank hebben. De aanvraag hiertoe is stopgezet, omdat zo'n ver gunning volgens nieuwe Eu ropese regels niet nodig is bij bepaalde geldtoepassingen, zoals hetOV. hebben voor een kind en houdt daarom voorlichtingsavonden. Tijdens deze avonden komen de diverse vormen van pleeg zorg aan bod, zoals langdurige opvang, crisisopvang en week- endpleegzorg. Waarom kinde ren niet bij hun ouders kunnen wonen, wat de gevolgen zijn van het hebben van een pleeg kind en hoe mensen zich kun nen aanmelden als pleegouder. De eerstvolgende voorlichtings avond is op 30 juni in Rotter dam-Centrum. Voor een informatiepakket of inschrijving voor de voorlich tingsavond bel met Flexus jeugdplein, Dienst Werving Selectie, tel 271 88 88, e-mail werving@flexusjeugdplein.nl. Eind optreden "De Blazersklas" bestekcassettes pannensets jllll^ES messenblokken IiItBBBI los bestek Ii|T@HS losse pannen verzil. bestek Tril BB BI vergieten lirliBBEl keukenmessen irllBBBI los bestek wokken SCHIEDAM. - De eindpre sentatie plaats van de Bla zersklassen van openbare Daltonschool de Klinker wordt op 7 juli gehouden. Deze "muzieklessen" wor den wekelijks gegeven door twee enthousiaste docenten van muziekcentrum Op maat. De drie groepen 7 die aan dit project hebben mee gedaan laten horen wat ze dit jaar hebben geleerd. Ze mochten allemaal de instru menten gratis mee naar huis nemen om ook thuis te kun nen oefenen. Op 7 juli tussen 11.00 en 1.200 uur zullen ze laten horen wat je na een klein jaar kunt bereiken. Meer informatie? Muziek centrum OpMaat, 010 4709940 of info@muziek- centrumopmaat.nl. Countrydansen SCHIEDAM - Met ingang van 2 september kunt u op woensdag van 14.30 tot 16.00 uur in Ontmoetings centrum Van Beethovenflat countrydansen. Kosten €10,65 per maand met Rot terdampas €6,90. Vooraf in schrijven in Ontmoetings centrum Van Beethovenflat, Van Beethovenplein 161, tel:» 010-247 04 28 of via Senio renwelzijn via tel: 010-248 68 Geschikt voor elke warmtebron. Schuin tegenover De Kijkshop Telefoon 010 4116633 SCHIEDAM - Lezers komen van alles tegen in Schiedam waarvan het zeker waard is om een foto van te maken. Zo ook Guillermo van Houten. Hij vond een hele zwanenfamilie op zijn pad. "Op zaterdag 20 juni stak een hele zwanenfamilie via het fietspad de Nieuwe Damlaan in Scliiedam over. Vader voorop, moeders en 7 kinderen erachteraan. Een prachtig schouwspel waar we even bij stij moesten staan." foto: guilltrmo van houttn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 11