Interesse? www.stapbinnenbijbp.nl. stap binnen bij de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 juni 2009 - Pagina 39 Komt het er wel of niet? DOOR LEZER RAYMOND LANDEGENT SCHIEDAM - Na 24 jaar plan nen maken om ze vervolgens in de ijskast te schuiven, schijnt het toch te komen: het jonge rencentrum in Noord. Afgelo pen vrijdag reisde een Schie- damse delegatie af naar Waal wijk, waar een bezoek werd ge bracht aan een jongerencen trum. Wethouder Christine Daskalis, enkele raadsleden en jongeren- en welzijnwerkers maakten kennis met het Waalwijkse jon gerencentrum de Tavenu, dat ruim twaalf jaar geleden is ge start. De Tavenu gebruikt een vernieuwende methode: 125 sleutels, jongeren die het cen trum na afloop vrijwillig oprui men en een soepele omgang tussen groepen tieners. On danks de 125 bezitters van een toegangspas, hebben zich geen noemenswaardige ongeregeld heden voorgedaan. Nu lijkt het er op dat er werk wordt gemaakt van het jongerencentrum. Wet houder Christine Daskalis geeft nog geen verdere details om trent de locatie: 'De exacte loca tie maken we pas bekend wan neer omwonenden zijn geïnfor meerd. In Schiedam komt het centrum niet direct aan een woonwijk, zoals hier in Waal wijk.' Het is te hopen dat de plannen daadwerkelijk uitge voerd worden. 'Er zijn gesprek ken gevoerd met aannemers. In november 2009 verwacht ik een definitief besluit voor het jonge rencentrum. Eind 2010 zou het er moeten staan." Kerkdiensten SCHIEDAM •Kerkdiensten Protestantse Kerk te Schiedam zondag zij er diensten om 10.00 uur: Grote Kerk: Pastor Mv. B. Breugem. De Vaste Burg: Ds. T.S. Smit, Delft. Dorpskerk: Ds. J. v.d. Peppel. De Ark: Ds. J. Zijlstra, Bergschenhoek. •In de Sint Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, gaat Pater Leo de Jong O.P. voor in de eucharistie viering, zaterdag 17.30 uur met pianomuziek van Jan Meijsters, Zondag 10.30 uur met het meezingkoor o.l.v. Zuri Ramirez. •Plantagekerk Lange Nieuw- straat 61 - 63, Zondag zijn er diensten om 10.00 en 17.00 uur,voorganger Ds. N. van der Want. •Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap, West- vest 90-92, voorganger is Ds. R. F. Philipp. •In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. •In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkwe'g 53, is een zondagsviering om 9.45 uur, dinsdag om 9.15 uur: eucha ristieviering. Recordbedrag voor Roparun SCHIEDAM - Weer heeft de Roparun een recordop brengst opgeleverd. De 273 teams die hebben deelgeno men aan de non-stopesta fetteloop van Parijs naar Rot terdam hebben bijna 4,7 miljoen euro opgehaald. Uitgebreide informatie vind je op www.stapbinnenbijbp.nl of neem contact op met Krista Meijer, tefefoonnummer 0181 259 544. Indien bén van deze functies je aanspreekt, nodigen we je graag uit te solliciteren via onze website: SA/ELCOIVAE BP Raffinaderij Rotterdam is één van de grootste olieraffinaderijen van Europa en is gevestigd in het Rotterdamse havengebied met locaties in Europoort en Pernis. Maar ook: Process Operators, Cent) .inner Asset Planner, Mn. i iance£èad Scheduler, Laboratorium Technician. Bij BP Raffinaderij Rotterdam werken ongeveer 750 medewerkers. Veiligheid, milieubewustzijn, collegialiteit en samenwerken staan bij BP Raffinaderij Rotterdam op de eerste plaats. Kenmerkend voor onze cultuur zijn professionaliteit, informele omgangsvormen en open communicatie, zowel intern als extern. Het licht er bezaaid met kapot glas, er staan racistische haatteksten op de muren gekalkt, de partysporen in de vorm van lege wietzakjes en platgetrapte bier- en hippe mixdrankblikjes zijn alom aanwezig, het dak brokkelt stuk je bij beetje af, het stinkt er naar pis en eenmaal daar is het net of je je bevindt in een grote niet geleegde asbak. Zullen we deze bezienswaardigheid dan ook maar opnemen in Schiedam.nu? (Foto tekst: Gert Jan van Noorden. www.showdesign.nl)

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 39