Het Waddengevoel-in-'t-klein ^■{bewaking Jg j_ Verboden toegang voor onbevoegden eai t*A; i Verborgen parels 'zitten de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8f jülP2009 - Pagina 23 Vanaf linksboven, met de klok mee: een opvallend kunstwerk van felgekleurde bomen herinnert aan de eerste fase van de herinrichting, medio 2005. De Fast Ferry meert af aan de zuidzijde, vlak bij de kop van de landtong. De landtong, gezien vanaf Hoek van Holland. Het imposante sluitstuk van de Deltawerken, de Maeslantkering. Natuur neemt bezit van landtong Wie eenmaal op de kop - en top - van de landtong is aanbeland, wordt beloond met een prachtig uitzicht föto'S: rob kokkeunk Eerst maar eens in 'de Hoek' zien te komen. Voor een schap pelijke 6 euro extra bovenop het retourtje Rotterdam (9,30 euro) mag je van de spoorwegen bui ten de spits jetweewieler in de trein meenemen. Da's mooi, want de flets is een prima vehi kel om de landtong en de aan de overkant gelegen Maasvlakte te verkennen. Aangekomen op station Hoek van Holland Strand is het even verderop goed beschut buiten lunchen bij restaurant Expo- Unicum. Onder het genot van een overdadig met Hollandse garnalen belegd 'Pistoletje Eu ropoort' a 7,50 euro - niet omre kenen naar guldens - trekken de scheepjes voorbij. Fiets een stukje terug langs het spoor richting station Hoek van Hol land Haven en je stuit vanzelf op de afmeerplaats van de Fast Ferry. Check wel vooraf de tij den op www.ret.nl; het veer naar de Maasvlakte maakt maar eens per uur een tussenstop op de landtong. Haven is nooit ver weg Na ruim tien minuten varen - kosten 5 euro voor een retourtje - meert de Fast Ferry af aan de zuidzijde van de landtong; waarschijnlijk 's lands langste doodlopende weg. Hier waan je je in een wonderlijke, surrealis tische wereld. Je ziet, ruikt en hooit het na tuurschoon, maar de bedrijvige haven is nooit ver weg. Wie een maal op'de kop - en top - van de landtong is aanbeland, wordt beloond met een prachtig uit zicht. Alle elementen komen hier samen, inclusief de Maes lantkering; het imposante sluit stuk van de Deltawerken. 'Wat je van ver haalt is lekker', luidt het gezegde. Zeker als het om reizen gaat. Laten wij het daar in tijden van crisis nou eens hartgrondig mee oneens zijn. Onze eigen regio kent namelijk tal van verborgen parels. Deze zomer bezoeken we elke week zo'n toeristische parel. Meestal kunt u het zo goedkoop - of duur - maken als u zelf wilt Goede reis! REGIO - De Landtong Ro zenburg is eind jaren vijftig ontstaan bij de aanleg van havens en Calandkanaal. Sindsdien heeft de natuur langzaam bezit van het ge bied genomen. Anno 2009 de plassen en poelen vol eenden, ganzen en riet vogels. Scholekster, tureluur, grutto en kluut broeden er regelmatig, tal van andere steltlopers komen er op doortrek en houtsnip, water snip en bokje overwinteren er. De laatste jaren verschijnt er langzaam meer bos en struweel, waardoor spech ten, nachtegaal, spotvogel en zomertortel het gebied ontdekken. Niet alleen de broedvogels nemen toe, ook planten en insecten doen het goed. De Landtong is het vlinderrijkste terrein in de wijde omtrek. Alleen in Voorne's Duin komen enke le soorten extra voor. Verder grazen er Schotse Hooglan ders en Konikspaarden. Bij de ingang van het gebied ligt het Educatief Informatie Centrum, dat ook per schip bereikbaar is. Verder lopen er diverse leidingstroken door het gebied, staat er een radarpost van de Rotter damse haven en heeft Rijks waterstaat er een opslagter rein met kantoor. DOOR ROB KOKKEUNK REGIO - Verstokte Wadden- gangers kennen dat gevoel. De prettige opwinding bij het afvaren, in het besef dat je straks bent omsloten door water, niet meer weg kunt en dus weinig anders rest dan volledige overgave aan het Grote Genieten. De overtocht naar de Landtong Rozenburg roept met een beetje fantasie ook zo'n ge voel op. In het piepklein dan. Neem zelf water mee, zet de kinderen af bij opa en oma en de schade blijft voor een autoloze streekgenoot beperkt tot pakweg 28 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 23