Overlast vrachtwagens Samenwerking Leefbaar en Schiedam Actief Zelfverklaring tegen uithuwelijken Spieringq Duik in de Lange Haven 'Delen van stad afsluiten voor zwaar verkeer?' Sg. Spieringshoek feliciteert alle geslaagden met hun diploma en wensen hen veel succes met hun verdere loopbaan. Geslaagden havo 5 Geslaagden vwo 6 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 juli 2009 - Pagina 5 SCHIEDAM - Tijdens de hitte vinden deze Schiedamse jongens verkoeling in het water van de Lan ge Haven. Tot groot vermaak van voorbijgangers maken ze allerlei kapriolen bij het springen van de Beursbrug. Of het allemaal mag en wel zo gezond is maar de vraag maar lekker verfrissend is het wel. "Als ik die leefdjd had sprong ik zo mee," vertelt een oude baas jaloers, foto: marianne van velzen SCHIEDAM - De PvdA heeft vragen gesteld over overlast van zwaar vrachtverkeer op de Havendijk. Na het wijk- bezoek en de ontvangen meldingen van omwonen den vindt de fractie dat het college van B&W actie moet ondernemen. Sinds enige tijd wordt er gebruik gemaakt van de rondweg West- franklandsedijk, Havendijk, richting Rotterdam, vica versa. Deze weg loopt deels langs de rand van een woonwijk. Omwo nenden en de raadsleden er kennen dat het verkeer op de juiste wijze zijn weg moet kun nen vinden. Sinds de komst van de afslag Schiedam West, Vlaar- dingen Oost - zeg maar knoop punt Vijfsluizen - bestaat de in druk dat de verkeersintensiteit van het autoverkeer, het vracht verkeer en het zWare vrachtver keer over de Havendijk aan- zienlijk is toegenomen, hetgeen ook invloed kan hebben op de luchtkwaliteit. Door melding van omwonenden en bewoners uit de Gorzen is enige tijd gele den al een veiligheidsmaatregel genomen en is het oversteken veiliger geworden. Daarentegen is de overlast met name door het zware vrachtverkeer aan zienlijk toegenomen. Piepende remmen, verdiept liggende put ten, de korte op-en afloop van de oversteekplaatsen die niet toegesneden zijn op het zware vrachtverkeer en te hard rijden de wagens veroorzaken deze overlast, waardoor het woonge not in de directe omgeving on der druk komt te staan. Het wegdek, de woonhuizen en flats hebben het zwaar te verduren. De partij vraagt hoe het college ervoor zorgt dat het zware vrachtverkeer een andere route neemt of wil overwegen om de len van de stad af te sluiten voor zwaar verkeer. Ingezonden brief Het is wederom gebleken dat het "Maasboulevard- feest" het beste georgani seerde feest is van Schiedam. De kracht van de organisatie is het vrijwilligersbestand die met hun ziel en zaligheid dit tot stand brengen ongekend "Gorzen". "Het "Maasboule- vardfeest" is een topper en daarbij het grootste evene ment rondom Schiedam. Wat dit jaar is voorgescho teld is het allerbeste sinds ja ren. Een idee aan de Ge meente Schiedam om deze vrijwilligers de totale organi satie is een keer in het zon netje te zetten voor de saam horigheid die hier in de Gor zen voelbaar en zichtbaar naar buiten is gekomen. Bedankt organisatie "Maas- boulevardfeest" het was uit muntend. Tot volgend jaar. GERHARD DE KOK Vlindermiddag voor kinderen SCHIEDAM - Heemtuin 't Hoefblad en Stichting Kin derspel organiseren op 12 juli van 14.00 tot 15.30 uur een themamiddag over vlin ders. Kinderen van 5 t/m 13 jaar kunnen meedoen met een speurtocht door de tuin en allerlei creatieve activitei ten. Hoe leèft de vlinder? Hoeveel soorten bestaan er? Vliegen er in de nacht ook vlinders? Op al deze vragen krijgen de kinderen spelen derwijs antwoord. Deelna me is gratis. Heemtuin 't Hoefblad ligt in het Pr. Beat- rixp.ark. Kinderen met een KidsPlezierGids ontvangen een stempel in het boekje. SCHIEDAM - De twee lokale partijen die in de Schiedamse gemeenteraad zijn vertegen woordigd, Leefbaar Schiedam (3 zetels) en Schiedam Actief (1 zetel) gaan als gezamenlijke fractie verder. De partijen willen met één programma en één kandidatenlijst meedoen aan de 'gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart 2010. De gezamen lijke fractie zal optreden onder de naam Leefbaar Schiedam/Schiedam Actief. Fractievoorzitter wordt Rens de Ron (29), momenteel actief in de raad voor Schiedam Actief. De Ron is ook beoogd lijsttrek ker voor de gemeenteraadsver- REGIO - De GGD Rotterdam- Rijnmond heeft op www.ggd.rotterdam.nl een noodplan en een zelfverkla ring gezet voor jongeren die bang zijn om in het buiten land te worden uitgehuwelijkt of te worden achtergelaten. De. zelfverklaring maakt on derdeel uit van de campagne 'Liefde laat zich niet dwingen', om huwelijksdwang en ach terlating tegen te gaan. Om jongeren bewust te maken van de maatregelen die zij kunnen nemen om uithuwe- kiezingen. Nummer twee op de lijst is een oude bekende, oud wethouder Theo Schoenma kers (56). De lijstduwers zijn goed vertegenwoordig bij de nieuwe partij. Arie Bel en Wim Post worden de lijstduwers. Joop Gouweleeuw (63) doet, kort na zijn pensioen, ook poli tiek een stapje terug ten gunste van De Ron. Gouweleeuw blijft, net als Henny de Groot en Eef Schoneveld, natuurlijk deel uit maken van de samenwerkende fractie. De commissielidmaat schappen en woordvoerder schappen zullen binnen de fractie na de zomervakantie worden herverdeeld. lijking te voorkomen zijn bij bibliotheken, het voortgezet onderwijs, leerplichtambte naren en huisartsen posters verspreid die jongeren moet uitnodigen om voor advies, steun en hulp contact op te nemen met het Advies- en Steunpunt bij de GGD. Ieder jaar blijkt weer, dat een aantal meisjes en jongens niet terug keert van vakantie. Ook komt het voor dat jongeren tegen hun wil worden uitgehuwe lijkt. Voor meer info, Advies- en Steunpunt: 010-4438444. Eva Adriaanse, Job van Adrichem, Gamze Arslan, Matthijs van As, Gönül Asa, Harry van Baars, Dienis Bahadoer, Jason Bakker, Diantha Bastiaans, Sven van Beek, Tim van Bodegom, Simone Bonefaas, Larissa van Buijtenen, Esther van de Burgwal, Elise Carli, Zi Chen, MikeCupedo, Lindy van Deijzen, Wendy Dettmeijer, Alain van Deudekom, Simon van Diggele, Thomas Dijkxhoorn, Niels Diks, Milou Dingenouts, Lisanne van Doorne, Ricardo Drop, Sanne Eekhout, Tugay Ergünes, Suzanne Erwich, Laura Geleijnse, Maarten de Gids, Lilly Gielen, Natascha Giessen, Kevin den Haan, Carlo Haps, Madhuri Harinarain, Erik Haring, Frank Haring, Vincent Hemelop, Maaike Hengst, Meivin van Henten, Yorick Heukers, Vincent van der Hoek, Erik van der Horst, Faachira Jamaloeddin, Lisanne van Kampen, Chantal Ketelaar, Dennis Klaris, Giovanni Klerks, Ceren Kocatepe, Nadine Kooke, Yoeri Koster, Soraya Kraakman, Esmee Kramer, Tessa Kukler, Sakshi Kumar, Rogier de Lange, Tim Lansbergen, Roël de Leede, Mynou van der Linden, Guillaume Mac Lean, Daan van Meurs, Dorus Mineur, Raven Monster, Rowan Nieuwland, Milou Ndoteboom, Lindsey Olivier, Wouter van Oort, Petra van Otterloo, Zeynep Özad, Dewi Padberg, Hilal Paksoy, Tamara Phter, Tim Peeters, Bart van Pelt, Tessa Plugge, Leo-Jan Pronk, Jadey Rademaker, Renate van Roon, Sharona Roosburg, Eveline Schneider, Robin Schouten, Bianca Sigmond, Niels Simmons, Alissa Slager, Frances Slingerland, Jazz Soares, Joanna Spil, Niels Stigter, Marien Sudhölter, Ismail Tanriverdi, Jurgen van Tilborg, Julia Timmerman, Ryan Tjon-A-Pien, Tim van Toor, Michelle van der Tóórn, Pascal den Uijt, Cihan Uludag, Fatih Varol, Sjors Veels, Ivo van der Velde, Ward van der Velden, Sander Versluis, Ardie Verwaal, Mariska Verwaal, Tom Vincentie, Rick van der Vliet, Nick Vogel, Bob van der Waal, Sander van Waardenberg, Marieke Wiegmann, Onno Wiersma, Jennifer Willems, Figen Yürdem, Britta van der Zanden Maarten v. d. Aardweg, Lisanne Adams, Chawan Amin, Lindsay Angus, Ben Ascherman, Arzu Aydogdu, Remko van Baarlen, Chantal van Beek, Björn Bekkers, Lizzy van den Berg, Christie Berkovic, Sebastiaan Biesheuvel, Balderick Bissessur, Thijs Boerrigter, Mare Boers, Gordon Boon, Hester Borsboom, Steyn Bouvy, Sebastiaan Buisman, Femke van Deursen, Rosalie van Dijk, Lesley Dröge, Daan Duifhuizen, Niels Edelschaap, Dirkjan Eekman, Ayumi van Eijk, Lianne van der Eijk, Roy van Eijk, Anouk van der Ende, Jesselyne Everitz, Jurre Faber, Esther Frank, Juanita van Gent, Bart Gout, Jasper de Groot, Kim Haring, Dennis van Harmeien, Ivo Harms, Andrea Haveld, Marlon Helmer, Mark Hoekveen, Chantal Hoogenboom, Marijke van der Horst, Michelle Horsten, Floris Houdijk, Lisa van de Hulst, Christa Janse, Tim Janssen, Resul Kayalik, Emma Keizer, Eline Kerpels, Elise Kersbergen, Malou Koesoemo Joedo, Jennifer Kreuninger, Tom Langbroek, Mariska Lansbergen, Nicole Lansbergen, Debbie Leenen, Lars van Leeuwen, Silvana Lefel, Monica Lelieveld, Nick Martijn, Caroline Mathijssen, Daphne van Meggelen, Bart Meijer, Loran Meijer, Rick Mulder, Annebrit 0istad, Nagïhan Orhan, Kirsten van Os, Bayram Özcan, Nadine de Pee, Angela Plomp, Steven Reijnhout, Maaike van Rijsinge, Frank Rutgers, Marijn Schipperus, Thushyanthan Sivaguru, Dani Stok, Ruth Sudhölter, Fedor Suurland, Emine Tanriverdi, Justus Terlouw, Yvonne Timmermans, Christiaan Titos Bolivar, Paul van der Veen, Tim Veldmeijer, Anita Verkaaik, Daniël van der Vliet, Lilian Vogel, Priscilla Wander, Britt Westdijk, Marloes Westerveld, Alexandra Weteling, Nicole Willemse, Sander Wolf, Robbert Zevenbergen

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 5