Weg met weegbree Nooteboom kiest voor Excelsior M Geen interesse Klad in vierdaagse Voetbalclubs en SP vragen om actie Cricket naar 22 augustus STAP IN DETOUR AUTOBEDRIJF RIJNWOUD AUTOTECHNICUS/ AFLEVERINGSMONTEUR P.A.van der KOOIJ dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 15 juli 2009 - Pagina 30 SCHIEDAM - Ooit stonden de liefhebbers in de rij voor de fiets- (op archieffoto) of zwemvierdaagse. Beide evenementen heb ben in Schiedam, bij gebrek aan belangstelling, het loodje ge legd. Ook de nachtzwemmarathon, in het buitenbad van Groe- noord, onderging hetzelfde lot. De wandelvierdaagse overleefde als enige, maar moet het tegenwoordig met minder deelnemers doen dan vroeger. REGIO - Weg met de weeg bree. Dat is de boodschap, die de voetbalclubs in de Vlaardingse Broekpolder onlangs aan het gemeente bestuur en de gemeente raad zonden. Het plantje verdringt het regu liere gras van de voetbalvelden en wordt al vele jaren met te mi lieuvriendelijke middelen bes treden. 'Het biedt geen soulaas', heeft Theo de Vree, voorzitter van Victoria'04 (ook namens Deltasport) aan de stadsleiding gemeld. Inmiddels is ook de SP in de bres gesprongen en heeft Arnoud Hoekstra op een meer doelgerichte aanpak aange drongen. 'Vele voetbalvelden worden geteisterd door weeg bree, maar Vlaardingen is bijna de enige gemeente, die - hoe loffelijk het streven ook is - mi lieuvriendelijke bezig is. Dan doen ze het in Schiedam beter', vindt De Vree. 'Ik heb begrepen, dat ze daar spul gebruiken, dat het midden houdt tussen het sparen van het milieu en het wat agressiever bestrijden van het weegbree.' Bij Victoria'04 gingen alle velden op de schop. Het hoofdyeld is ontdaan van de toplaag en ingezaaid. Het tweede veld onderging dezelfde behandeling. Het derde veld kreeg een nieuwe drainage en werd opgehoogd met grond, die afkomstig is van Deltasports voormalige vieïde veld, die voorzien wordt van kunstgras. Dat veld wordt de thuisbasis van Mozaïek en een trainings veld voor Deltasport en Victo ria'04. 'Er is nog veel werk te doen', beseft De Vree, die vreest dat de velden laat worden opge leverd. We hebben al contact gezocht met de KNVB. Niet al leen om steun te vragen in de strijd tegen weegbree, maar ook om van de bekerwedstrijden uitwedstrijden te maken.' SCHIEDAM - De interlands tegen Canada haalden af gelopen weekeinde een streep door de voor zondag geprogrammeerde hoofd klasse-wedstrijden. Zo zou Excelsior'20 Van Bunge hebben moeten missen en Hermes DVS liefst drie spe lers: Schilperoort, Seelaar en Statham. Deze ODI's (One Day International) werden gespeeld bij VRA. Zaterdag won Nederland met overmacht: 237 runs tegen het verlies van 7 wi- chets, terwijl Canada bij 182 all out ging. Het pro gramma van zondag is ver plaatst naar 22 augustus. SCHIEDAM - Yuri Nooteboom heeft er heel wat nachtjes over geslapen voordat hij Excelsior M zijn woord gaf. Dat heeft alles te maken met zijn hechte band met WK, de club die hij achter laat. 'Het is mijn cluppie. Ik doe, nog steeds, veel voor die club en zij ook voor mij.'- Wanneer je voetballend opvalt en de scouts groepen zich samen dan lijkt de tijd, tenzij je geen grenzen wenst te verleggen, gekomen om op avontuur te gaan. Deltas port en Zwaluwen meldden zich en ook het Maaslandse MW27 sloot zich aan. 'Eigen lijk heeft alleen MW serieuze pogingen gedaan om me te ha len. De interesse van de ande ren was slechts informatief.' Op dat moment had hij al contact met Maassluis. Het werd dus Excelsior M. 'Gewoon, omdat ze hoger spelen dan MW. Op het moment van kiezen was WK nog derdeklasser en MW twee deklasser. Met een overstap naar Maasland bleef ik voor mijn gevoel op hetzelfde ni veau.' Toch beseft hij, dat hij aan de Maassluise Lavendel straat niet een, twee, drie de hoofdmacht zal halen. Hij heeft de ex-hoofdklasser een enkele keer bezig gezien en vastge steld, dat er door de hoofdklas se-wol geverfde routiniers SIMPLY CLEVER Yuri Nooteboom verruilt het WK-rood voor het Excelsior M- rood/wit/blauw. foto: ruben zeegers. staan. 'Er zit meer rust in hun spel. Dat heb ik nog niet echt.' Veel leren dat is wat hem voor ogen staat. Met zijn 20 jaar ligt er nog een hele voetbalwereld open. Hij toont zich, bleek bij WK al, een snelle leerling. 'Daar pakte ik de draad bij dë overstap van Al naar het eerste snel op. Afwachten wat er nu gebeurt.' "CRICKET: zondag WV- Hermes DVS, Thurlede 11.00 Excelsior'20-Quick/H, Abts- weide 11.00 Asvion-PSV Te- genbosch. "TENNIS: t/m zondag Schie dam Prins Bernhardlaan Open dubbeltoernooi Los Amigos. Berichten voor de sportre dactie kunnen tot zondag avond 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (re- giosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het post adres is: Van Beethovenlaan 4,3144 AS Maassluis. Wethouder tart WK en Spaland SCHIEDAM - Opnieuw is het wethouder Daskalakis gelukt om de voetbalclubs WK en Spaland op de kast te jagen. In een brief aan de ge meenteraad meldt ze name lijk dat beiden niet bereid zijn om hun activiteiten naar Harga te verhuizen. In een open brief aan de bewinds vrouwe zegt WK-voorzitter Jacob Wiersma het storend te vinden, 'dat je brief niet spoort met onze gesprek ken/afspraken en geen recht doet aan alle inspanningen om in goed overleg een werkbare en kosten efficiën te oplossing te vinden voor de Schiedamse sportvelden, sporters, sportvrijwilligers en sportverenigingen, waaron der die op sportpark Kethel. Hij noemt de door haar aan de gemeenteraad gerappor teerde feiten 'onjuist, onvol ledig, of suggestief. De volle dige inhoud van de open brief is te lezen op www.wk68.nl De P.A. van der Kooij groep is officieel vertegenwoordiger van de merken Opel en Chevrolet met vestigingen Jn Vlaardingen, Maassluis, Schiedqm, Spijkenisse, Naaldwijk en Hoogvliet. Naast deaierbedrijven maken een leasemaatschappij, een financieringsmaatschappij en een schadeherstelbedrijf deel uit vari de groep. De Fabia Tour. Nu tot 3.000,- Tourvoordeel* Ais official partner van de Tour de France geven we je nu de kans om in de Tour te stappen. Pak die kans en ontdek dat de Skoda Fabia Tour voorzien is van veie aantrekkelijke extra's. Uiteraard met een groot prijsvoordeel dat kan oplopen tot wef 3.000,-. Kom daarom nu bij ons langs en beleef de Tour. Er is al een Fabia vanaf 9.995,- Er is al een Fabia Combi vanaf 11 900,- Brandstofverbruik gemiddeld 4,1-7,5 L/1ÓÖ km (l op 13,3-24,4) COj Toepad 19 (autostrada), 3063 NJ Rotterdam, 010 - 422 07 22 rijnwoud@rijnwoud.nl, www.rijnwoud.nl P.A. van der Kooij Vlaardingen B.V. zoekt per direkt een ervaren Autotechnicus voor het zelfstandig uitvoeren van allerlei onderhoudswerkzaamheden en reparaties. Je houdt je bezig met het opsporen en verhelpen van storingen en verricht demontage-, montage- en afstelwerkzaamheden aan perso nen- en lichte bedrijfswagens. Tevens zul je worden ingezet als afleveringsmonteur en ben je mede verantwoordelijk voor een optimale technische aflevering van onze nieuwe en gebruikte I at auto's. Fulltime, 40 uur. Wij zoeken een gedreven en flexibele collega met tenminste een afgeronde op leiding Auto technicus aangevuld met praktijkervaring. Je weet niet alleen hoe een motor in elkaar zit maar hebt ook verstand van de verfijnde elektronica van een moderne auto. Daarnaast hechten wij aan een flink verantwoordelijk heidsgevoel en natuurlijk het bezit van een geldig rijbewijs B. De arbeidsvoorwaarden bij P.A. van der Kooij zijn gebaseerd op de CAO mo torvoertuigenbedrijf entweewielerbedrijf. P.A. van der Kooij Vlaardingen is onderdeel van P.A. van der Kooij Holding B.V. en officiee! distributeur en reparateur van Opel personen- en bedrijfswagens In Vlaardingen werken circa 35 mensen. Automobielbedrijf P.A. van der Kooij B.V., Burg. de Bordesplein 19-20,3135 HE VLAARDINGEN Contactpersoon de heer W. Goedendorp, Tel: 010-4340722 Email: goedendorpw@opeldealer.net www.pavanderkooij.nl De Fabia (Combi) Tour is uitgerust meto.a.: (Extra's to.v. de Ambition) Mobiel navigatiesysteem Mio Moov Climatronic, elektrische airconditioning Verstelbare middenarmsteun vóór met opbergvak Sunset extra donker getinte ramen achte Elektrische raambediening voor en achte

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 30