Spaan rtBfiqë Villa's te koop Levert een bijdrage aan de mooiste dag van hun levën? r FIDES TELER (m/v) de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Op weg naar het strand stoppen we even voor de trullo van Tonino Doke. Een trullo is een rond bouwsel meteen spits toelopend dak. Vergelijk het met een puntmuts. In dit deel van Puglia, de provincie die de hak van de Italiaanse laars vult, zie je duizenden •trulli. Vaak zijn ze, naar de Noord-Afri kaanse sfeer van de dorpen uit de buurt, witgeschilderd. Dan weer staat er een grij ze eenzaam in het land, verlaten door een herder zonder kudde. Of, zoals in het geval van Tonino Dol ce, verlaten door een gezin getroffen door het ongeluk. De vader van Tonino kwam om het leven toen hij stik te in de rook van een zelf gestookt vuur na het plotseling draaien van de wind. Tonino Dolce noemen ze zo vanwege zijn zoete karakter. Hij maakt nooit ruzie. Toen een vrouw afkomstig uit het Noorden gelooide gezicht, zie je hem soms welge moed op zijn tractor over de snelweg rijden omdat hij daar ook al reed toen de snelweg nog landweg was. We mogen van Tonino Dolce rondkijken in het imposante bouwwerk van drie gescha kelde, torenhoge trulli met hun kathedrale allure waar mens en dier honderden jaren samen hebben geleefd. Dit moét een museum wor den. "Is het schitterende complex te koop?" Tonino Doke lacht en haalt zijn schou ders op. Wie kan zoiets betalen? 's Middags zitten er in ons strandtentje acht Nederlanders te lunchen: een pro jectontwikkelaar en foto: peter elenbaas zijn vrouw met zes zojuist ingevlogen, mogelijke klanten. De man laat een luxueu ze folder zkn. Het project behelst de bouw in Puglia van villa's, bungalows en appartementen. Je ziet dit soort bouwsels ook wel in Almere of Fle voland in een woonkwartier meteen 'medi terraan karakter'. Het grote voordeel van het van alk gemakken voorziene complex: eenmaal gearriveerd hoeven de bewoners het terrein nooit meer af. Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan te om varkens onverdoofd te castreren, schudde Tonino Doke mét haar het hoofd over deze middeleeuwse barbarij. Later bkek dat Tonino Doke als dé plaatse lijke expert gold op het gebied van de var kenscastratie. Met zijn rónde hoofd, in hon derden lachrimpels geplooid en door de zon Gemeente Vlaardingen Elkaar het ja'-woord geven is één van de hoogtepunten in het leven. Daarom moet deze dag voor de bruidsparen natuurlijk een heel bijzondere worden. In de gemeente Vlaardingen zorgt een team van buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand (BABS) daarvoor. De buiten gewoon ambtenaar van de burgerlijke stand en de gastvrouw/gastheer maken van iedere huwelijksvoltrekking of partnerschapsregistratie iets bijzonders. Wij willen ons team op korte termijn versterken en zoeken daarom contact met kandidaten voor de functie van: buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand (m/v) Functie-inhoud Als buitengewoon ambténaar van de burgerlijke stand werkt u op afroepbasis en voltrekt u alle in het Burgerlijk Wetboek genoemde vormen van verbintenissen. De werkzaamheden kunnen wor den verricht op iedere willekeurige dag van de week (behalve op zondag). U geeft een toespraak waarin u aan de wensen van het paar tegemoet komt. Functie-eisen U bent representatief en u heeft gevoel voor stijl. U kunt communiceren met mensen van verschil lende achtergronden. U spreekt één of twee moderne talen, waaronder in elk geval Engels; U heeft ervarjng met het spreken in het openbaar en u bezit humor en improvisatievermogen; Gezien de piekperiode in juli en augustus is het wenselijk om veelvuldig beschikbaar te zijn in deze maanden. U voltrekt de verbintenissen op een vaste locatie. Daarnaast kunnen huwelijken op verzoek van een bruidspaar worden voltrokken op andere locatiés. Om te kunnen worden benoemd tot buitenge woon ambtenaar van de burgerlijke stand, bent u in verband met de wettelijke benoemingseisen ten minste 18 jaar oud en heeft u het Nederlands staatsburgerschap. Informatie Voor deze functie geldt dat u per voltrokken ver bintenis een passende beloiïing ontvangt. Als u nadere informatie over deze vacature wilt, kunt u tijdens kantooruren contact-opnemen met Ruud Geneste. Hij is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-248 47 62. Solliciteren Indien u aan bovengenoemde eisen kunt voldoen, wordt u verzocht onder vermelding van vacature nummer WPBL/2009/56 voor 30 juli 2009 een sol licitatiebrief, vergezeld van een Curriculum Vitae te sturen naar de gemeente Vlaardingen, afdeling Concernondersteuning, sectie P&O, t.a.v. mevrouw M.Mulders, Postbus 1002,3130 EB Vlaardingen of mail naar sollicitaties@vlaardingen.nl. Kandidaten die aan bovengenoemde eisen vol doen zullen gevraagd worden om aan de hand van een toegestuurde casus een toespraak op te stellen van maxi maal 500 woorden.Tevens zal een kennismakingsgesprek een onder deel van de procedure uitmaken evenals het houden van een toe spraak. Fides heeft een wereldwijde reputatie op het gebied van chrysanten en bloelende potplanten. Marktgerichtheid, kwaliteits bewustzijn, servicegerichtheid, ketendenken en betrokkenheid zijn eigenschappen die hoog aangeschreven staan bij Fides en bij de internationale groep van bedrijven waarvan Fides deel uitmaakt. Hdes staat voor marktgerichte ontwikkeling (veredeling) van sierteeltproducten, die op eigen vestigingen in het buitenland worden geproduceerd. Onze hoogwaardige producten vinden hun - weg over heel de wereld, met name in Europa, Amerika en Azië. Het is onze ambitie om vernieuwend en inspirerend te zijn. Onze producten kennen een hoge marktwaarde en bieden onze ketenpartners duurzaam rendement Wij vinden gezamenlijk ondernemerschap met onze relaties van belang voor een succesvolle marktpositie van onze producten. Voor onze teeltafdeling, nu bestaande uit drie enthousiaste en bekwame medewerkers, zijn wij op zoek naar een collega. Als teler ben je mede verantwoordelijk voor het plannen, coördineren en uitvoeren van alle benodigde werkzaamheden op de teeltafdeling. Het betreft hier zowel de beworteling van snijchrysantenstekken als pot- en perkplantenstekken. Gezamenlijk zorgt de teeltafdeling voor een perfecte kwaliteit van onze producten. Afwisselend zul je in het team of zelfstandig functioneren. Daarnaast denk je mee over verdere verbeteringen in de processen. Het bij toerbeurt draaien van weekenddiensten is onlosmakelijk verbonden met deze functie. Je bent: flexibel in staat en bereid tot het draaien van weekenddiensten zelfstandig teamspeler inventief en innovatief Je beschikt over: een MTuS diploma enige jaren relevante werkervaring een spuitlicentie affiniteit met onze producten verantwoordelijkheidsgevoel WIJ BIEDEN Ben jij de juiste kandidaat voor deze afwisselende functie? Dan kun je rekenen op een uitdagende en zelfstandige functie binnen een leuke werkomgeving tegen aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Ben jij de teler die wij zoeken? Reageer dan snel! Voor meer informatie over deze functie kun je telefonisch contact opnemen met bedrijfsleider Johann Zwinkels op 0174 53 01 00. Stuur je sollicitatie, het liefst per e-mail, naar Marlen Smal, manager P&O (m.smal@fides.nl). Fides B.V. Postbus 26,2678 zc De Lier t. 0174 53 01 00 F. OI74 53 01 IO m.smal@fides.nl www.fides.nl Our Roots, Your Success Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie is niet gewenst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 31