Watertip: terug van Spoel uw leidingen vakantie? door! ra'«« Nieuwe Stadsblad 3.99 10.49 11.99 9.99 8.49 9.99 De nieuwe van.... DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr Nolenslaan 514 Schiedam ProJïail Wijntip! Valdecaz 6 halen 5 betalen Verhoeven Jonge Graanjenever Clan MC Gregor Schotse Whisky Bols Vieux 11 00 Estaro Rum bruin en wit 0 00 Ouzo Tsjantali 10.00 Spoorwerk in uw regio 'ides Win het nieuwe album van Jannes: Telefoon 010 - 4739002 Aanbiedingen geldig van 05-08 t/m 11-08-2009 Donderdagavond koopavond tot 20.00 uur ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 5 augustus 2009 - Pagina 2 0 Spaanse stevige rode wijn HELE LITER qq HELE LITER 13 qq HELE LITER 0,7 LITER 0,7 LITER Ga nou toch fi ProRail iaat in de nacht van 16 op 17 augustus het spoor slijpen op het traject Schiedam - Rotterdam. Als u in Schiedam in de buurt van deze spoorlijn woont of werkt, kunt u hier mogelijk hinder van ondervinden. Voor vragen en klachten over deze werkzaamheden neemt u contact op met: ProRail B.V. Afdeling Publiekscontacten Postbus 2038 3500 GA Utrecht Tel.: 0900 - 77672 45 (20 ent pm) Fax:030 - 23590 56 E-mail: publiekscontacten@prorail.nl Website: www.prorail.nl De fietsroutes zijn uitgezet over de beste fietspaden, vaak zelfs autovrij, en in twee richtingen be- wegwijzerd. Het knooppuntensysteem voor fietsroutes is van oor sprong ontstaan in de mijn bouw. Daar hadden ze een ingenieus systeem bedacht om 'routes' te markeren, door nummers toe te wijzen aan keuzepunten in het gangenstelsel. De ingenieur Hugo Bollen, die dit be dacht heeft voor de mijnen, heeft dit ook uitgewerkt voor fietsroutes. De eerste fietsroutenetwerken ontstonden in LiiTiburg en de Antwerpse Kempen. Het fiets routenetwerk is enkele jaren ge leden vanuit Limburg en de Antwerpse Kempen overge waaid naar Brabant. Via ge nummerde (wit-groene) bor den fietst u van knooppunt naar knooppunt. De fietsroutes zijn uitgezet over de beste fietspa den, vaak zelfs autovrij, en in twee richtingen bewegwijzerd. Bij de knooppunten staan pa nelen met informatie over het netwerk in de regio. U bepaalt dus zelf de gewenste fietsroute en afstand. Vrijheid en flexibili teit staan voorop! Het fietsroutenetwerk is inmid dels in heel Brabant, heel Zee land en delen van Limburg uit gezet. Verder wordt op diverse plaatsen in Nederland het fiets routenetwerk ontwikkeld. Het Nederlandse fietsroutenetwerk is naadloos afgestemd op het Belgische. Dat is dus grenzeloos genieten van het fietsroutenet werk! Onthoud het nummer van de startplaats waar u uw fietstocht begint, zodat u op het begin punt ook weer kunt eindigen. De afstanden tussen de diverse knooppunten zijn op de platte grond aangegeven. Borden U volgt de genummerde borden in de richting van de pijl van knooppunt naar knooppunt. Wanneer u een stad of dorp na dert treft u borden aan die ver wijzen naar het centrum. Op de Hébt u langer dan een week geen water verbruikt, bijvoorbeeld na een vakantie, dan adviseert Evides om na thuiskomst de leidingen in uw woning even door te spoelen. Wanneer water langere tijd stilstaat in de leidingen kan de kwaliteit namelijk iets achteruitgaan. Vergeet ook de douchekop niet. Zorg hierbij dat het water niet vernevelt, door de douchekop tijdens het doorspoelen ondergedompeld te houden in een emmer. Kijk voor meer informatie ook op www.kraandoorspoelen.nl. Als u na thuiskomst de warm- en koudwater kranen één a twee minuten laat doorlopen, hebt u weer vers water in uw woning. Denk ook aan tappunten die u niet vaak gebruikt, zoals de wastafel op de logeerkamer of de tuinslang. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zeeland, het zuidwesten van Zuid-Holland en de Brabantse Wal. Hier kunt u - samen met zo'n 2,5 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwaliteit, vers uit de kraan. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. Betrouw baarheid en leveringszekerheid, dat is waar u op kunt rekenen als klant van Evides. www.evides.nl waterbedrijf ga snel naar "www.deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 2