Week Op zoek naar buitenlandse droom Blues in Vlaardingse cafés Krant Getekende Nederlanders door Sigfried Woldek in Schieland Mondkapje aanbevolen tijdens grote griepexpo Kunst Boeken Supafly is sexy en uitdagend WeGeNeR Huis-aan-huisMedia Vijfde Schiedamse boekenmarkt op 19 september in centrum Griep? Als je naar de griepexpo gaat kom je er alles over te weten. foto: whm ROTTERDAM - 'Mondkapje aanbevolen', grapt het Natuurhis torisch Museum Rotterdam, dat in samenwerking met het Eras mus MC de tentoonstelling 'H5N1 - De evolutie van een griep virus' ontwikkelde. De expositie draait al een tijdje, maar is nu actueler dan ooit. De bezoeker van de tentoonstelling is na een .vakantie 'besmet' met een griepvirus, waarop een warmtede- tector op de luchthaven groot alarm slaat. Vervolgens kan de bezoeker erachter komen van welke griep sprake is en wat zijn of haar kansen zijn. De speler van de online game 'The Great Flu' staat in de schoenen van een internationale organisatie die de strijd moet aanbinden met een dreigende grieppandemie. De maatregelen die de speler kan nemen kosten geld en zijn budget is beperkt. Een race tegen de klok Nu met een wekelijk se update van het nieuws over de nieuwe pandemische Mexi caanse griep. Nog te zien tot en met 25 oktober. Zesde editie Mode Marché ROTTERDAM - Fashionista's opgelet! De zesde editie van de Mode Marché vindt op 28 au gustus plaats in het Nederlands Architectuurinstituut in Rotter dam. Dus alle modebewuste mensen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis... op naar Rotter dam. Begonnen als 'stock sample sale' van jonge en ge- VLAARDINGEN - De Akoesti- vestigde modeontwerpers en nu uitgegroeid tot dé sample sa- Ie van Nederland. De zesde editie van Mode Marché brengt een uniek aan bod van modeontwerpers sa men, zoals Martine Viergever, Jeroen van Tuyl, Madé, Eleono- re de Ruuk, Vlieger Vandam en Der Kommissar. Meer dan veertig Nederlandse ontwer pers zijn van de partij met een uniek aanbod en voor ieder wat wils: voor vrouwen, mannen en zelfs voor kinderen. Muziek, videopresentaties en andere verrassingen maken de avond tot een 'koopavond de- luxe'. Naar Wijder Horizon, de nieuwe productie van Productiehuis Rotterdam gaat op 11 september in première. ROTTERDAM - Na de succes volle productie Anoniem (met Maria Kraakman, vanaf sep tember op tournee door Neder land) zet het Productiehuis Rot terdam (Rotterdamse Schouw burg) haar samenwerking met de regisseur Nataliya Golofasto- va voort. Op 11 september gaat de voorstelling Naar Wijder Ho rizon in pfemière. Een tragiko mische muziektheater voorstel ling over emigratie op een bij zondere locatie op Katendrecht. Nederland, de jaren vijftig. De economische crisis, werkloos heid, woningnood. 'Nederland is vol en vol is vol'. De oplos sing? - 'Emigratie is een zegen voor het volk' (Willem Drees). De Nederlandse regering ontke tent een propagandacampagne die zijn weerga niet kent. Talloze ronselaars trekken het land in. Ondersteund door pro pagandafilms geven ze een idyl lisch beeld van kansen en ont plooiingsmogelijkheden. Cana da, Australië, de Verenigde Sta ten - daar is nog de ruimte. Daar is de toekomst. Vijftig jaar later klinken de bekende woor den opnieuw: Nederland is vol. Net als een half miljoen andere Nederlanders zoeken een ouder en een jonger stel in Naar wijder horizon het geluk in den vreem de. Op basis van verhalen van emigranten scheef Don Duyns de tekst. We volgen een var- kensboer met zijn vrouw (Si mon Versnel en Debbie Körper) en een jonge avonturier met zijn liefje (Kevin Schoonder- beek en Rosa Reuten). Verleid door mooie beloftes van een ronselaar (John Buijsman) gaan ze op zoek naar een droom. Naar wijder horizon speelt in de Steinwegkantine op Katend recht met een prachtig uitzicht op de havens die vijftig jaar eer der het decor waren voor smar telijke afscheidstaferelen. Te zien tijdens de Internationa le Keuze van de Rotterdamse Schouwburg9 t/m 13 septem ber, 16 t/m 20 september, 23 t/m 27 september, 30 septem ber t/m 4 oktober sche Bluesroute is er weer op zaterdag 5 en zondag 6 septem ber' in de Vlaardingse cafés met optredens van Ockhuysen Bus, Rikke Korswagen, Remmes Acoustic Blues, Bluesman Trio, Anton Swaneveld Cornelis Pons, Big Bo, Big Will the bluesmen, Corvin Howard, Duo Eddy Desmui, Kaz Lux Jan de Bruin. De deelnemende cafés zijn: Café de oude Bier bron, D Oude Stoep, Terras sen/Tuinen, Stadhuis Gemeen te Vlaardingen, The Pittstop, Lijnbaanhal, Eetcafé Stam, Cafe de Waal, Muziekcafé de Hom mel. De optredens zijn puur akoestisch of ér wordt licht ver sterkt gespeeld. Meer info via de website www.blueskantoor.nl Ockhuysen Bus treden op tijdens de Akoestische Bluesroute ROTTERDAM - Supafly lan ceert op zaterdag 5 sep tember in Club Tropicana in Rotterdam de eerste editie van SupaSexy; het nieuwe event vol spannende on- moetingen. SupaSexy is de plaats om je te laten zien. Verwacht een ultieme mu- ziekmix van urban eclectic, sexy house en carribean fla vours. Naast de resident dj's Rockwilder. Superior. Menace, Funky Fresh en JB zijn ook Danny Delgado, Vaiks L, Miss Sharity Jayde en Lennox uitgenodigd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 37