eek Indianen en prinsessen Krant Liesbeth List laatste keer als Edith Piaf Villa Zebra verandert in Monsterfabriek MOltRT TOVER FLUlTjl rdé Theater Sexy event Mozart's Toverfluitje in LOC de Hoekstee weGeNeR Huis-aan-huisMedia merkt door poppen die ge maakt zijn van gerecyclede ma terialen. Jördis Cordua Regina Magnus willen door het herge bruik van alledaagse materialen als boodschappentassen en flessen voor hun poppen, kin deren te inspireren om zelf te creëren. Het sprookjesachtige karakter van de voorstelling maakt maakt het een perfect uitstapje voor,kinderen vanaf 4 jaar. De voorstelling isin het Lokale Cultuur Centrurij|de Hoekstee op woensdag 23 séptember om 14:00 uur. De entree is 3 euro. Wie de wereldberoemde percussionist uit India, Trilok Gurtu wilt zien, moet zondag zeker komen. SuperBimbo is tegen zinloos geweld, vrijdag in de Salon in Vlaardingen. HOEK VAN HOLLAND - Cor dua Magnus speelt op woens dag 23 september de theater voorstelling Mozart's Tover fluitje in LCC de Hoekstee. Mo zart's Toverfluitje is een sprook jesachtige mix van dans en pop pen- en schimmenspel, speci aal gericht op kinderen. De voorstelling is gebaseerd op de opera 'Die Zauberflöte' van Mo zart. De voorstelling wordt geken- Griezelen in Villa zebra tijdens de monsterfabriek. foto: pr ROTTERDAM - Soms is het griezelen geblazen of door je vingers kijken maar monsters hebben ook aandoenlijke en aaibare kan ten. De Monsterfabriek is niet alleen voor kinderen maar ook voor volwassen kunstliefhebbers een belevenis. De tentoonstel ling met workshops is vanaf 19 september te bezoeken in Villa Zebra. Bezoekers wanen zich in een oude en vergeten fabrieks- ruimte, Hal 9. In het begin lijkt alles normaal, maar al in de ont- werpstudio weetje dat deze fabriek anders is dan alle andere. Zo wordt je overladen met ideeën en plannen voor bijzondere en bekende monsters. Onder creaties bevinden zich een paar mis vormde knuffeldieren en een zwerm rare insecten. En wat vind je van de Quasivaraan en het keukenblok met allemaal huis- tuin- en keukenmonsters? In de fabriek zijn ook nog enkele pro ductieruimtes, waar kinderen zelf aan de slag kunnen met een watermonster en schaduwkabinet. ROTTERDAM - De term 'punkyrockyelectroachtig- jazzydingen staat van 22 tot en met 27 september cen traal. Tijdens het Festival Jazz International Rotter dam wordt het 'bandgevoel' op een veelzijdige manier naar voren gebracht. Mu ziek moet "knetteren en broeien," aldus Anton Goudsmit. Anton is vooral bekend van New Cool Collective en wordt betiteld als de leukste gitarist van Nederland. En deze editie ook gastprogrammeur. Dat be looft wat! De vermaarde en wereldbe roemde Indiase percussionist Trilok Gurtu komt met zijn band naar Rotterdam en speelt complexe en spirituele ritmes op zondag in de Doelen. Voor zweterige moderne jazzfunk- rock met Afrikaanse invloeden van Ploctones, losgeslagen funk van Flat Earth Society, lo fi stumblin groove alarm van Knalpot en een spirituele elek tronische groove van Uri Caine Bedrock trio hoef je niet te ver huizen. Ok deze toppers zijn te zien en te horen in de Doelen. OOk is er het beste van Neder- landser bodem, met de open fantasie van Eric Vloeimans' Fugimundi. De heerlijke Medi terrane soundscapes van Carlos Bica's Azul met Frank M en Jim Black en hdt fenomenale Joris Roelofs Quartet featuring Greg Hutchinson, Reginald Veal err Aaron Goldberg. Verder zorgen Dooyeweerd, Blom en Van Hemmen voor melodieuze vrije improvisaties en de Noorse gi tarist Nils-Olav Johansen (Far mers Market) voor een pastiche op country western en de jazzstandard. In de pauzes in de foyer draait Jules Deelder en speelt Ger Sax. Wat wil je nog meer? Places to be: Dizzy, De Unie, WMDC, Watt en in de Doelen. Voor meer info en het hele programma kijk op www.jazzinternational.nl. SCHIEDAM - In het Filmhuis in Schiedam draaien komende week de films Birdwatchers en The Young Victoria. Bird watchers gaat over de Guarini- indianen, die hun toeristische reservaat verlaten om terug te keren naar hun geboortegrond. Deze is echter veranderd in een soja-akker. Een film die aan toont dat traditie en de 20e eeuw moeilijk zij aan zij kunnen leven. In het Engeland van 1837 heeft de jonge prinses Victoria moei te zich aan te passen aan de strenge etiquette van het Britse hof. In het romantische drama The Young Victoria wordt de jonge koningin gevolgd tijdens de gebeurtenissen na haar kro ning, met nadruk op haar lief devolle relatie met prins Albert. Toeristische toneelstukjes en zelfmoord binnen de stam; Indianen en de moderne tijd blijken slecht samen te gaan. REGIO - Futureland organi seert in het najaar drie the ma-avonden over aspecten van Maasvlakte 2. Op de avonden komen experts van onder andere het ha venbedrijf vertellen over on derwerpen als archeologie en natuur. De presentaties beginnen om 20:00. De kosten voor deelname aan een avond zijn 5 euro per persoon. Het is mogelijk je voor elke thema-avond af zonderlijk aan te melden. Dit kar. via info@future- land.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 29