RU-IMPRESSIE...KIA CEE'D Spaan riBBqg Alle griepinformatie bij elkaar op www.allesoverdegriep.nl Geldzucht in Hilversum dé Weekkrant Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Nieuwe StadsbladALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 16 september 2009 - Pagina 33 Koud drie jaar na de intro ductie van de Kia Cee'd vin den de Duitse Koreanen (Cee'd is ontwikkeld in Rus- selsheim) het de hoogste tijd voor een facelift. No dig? Het huidige model oogt nog steeds modern genoeg. Onderhuids zijn de nodige aanpassingen ver richt. Bovendien moet de nieuwe diesel voor meer za kelijke klandizie gaan zor gen. De Kia Cee'd is op en top Europees. De auto Is ook speciaal voor ons con tinent ontwikkeld en dat merk je aan alles. Alleen het logo en misschien hier en daar wat plastic interieurde tails doen nog aan Korea denken. Europese automobilisten zijn nogal gecharmeerd van een herkenbare familieneus en daar gaat Kia vrolijk in mee. De 'Tiger-nose grille' met ch romen bies zien we onder meer ook terug bij de nieuwe Sorento. Verder hebben de bumpers, lichtunits en motor kap een update gekregen. Speciale aandacht gaat uit naar de achterlichten, in Led- look design. Beetje goed koop. Doe het goed of niet. Het interieur is in positieve zin bijgeschaafd. Nieuwe mate rialen, een gewijzigde mid denconsole en instrumentari um tillen het kwaliteitgevoel naar een hoger niveau. De driedeurs Pro_cee'd profiteert ook van de innerlijke wijzigin gen, maar het uiterlijk komt pas volgend jaar aan de beurt. In het machinepark is het no dige werk verzet. Belangrijk ste wijziging vormt de komst van een nieuwe dieselmotor, een 1.6 CRDi. Met een A-la bel en 20 procent bijtelling lang niet gek. Overigens gaat die bijtellingvlieger niet op voor de Sporty Wagon. De oliestoker is niet de stilste in zijn soort maar dankzij een zesbak kun je het geluid op snelheid wat dempen. Op benzinegebied verdient de 1.6 liter onze voorkeur boven de 1.4. Met 126 pk staat er na 10,8 tellen 100 km/u op de klok en de topsnelheid be draagt 192 km/u. Vreemd dat voor de benzinemotoren geen zesbak beschikbaar is, terwijl dat wel wenselijk zou zijn. De 1.6 draait ruim 4.000 tpm bij 140 km/u. Een stop /startsys teem is standaard voor de 1.4 en beide 1.6-en. Noemens waardig is verder de afstem ming van vering en demping die wat comfortabeler is ge maakt. De vernieuwde vijf- deurs Cee'd is er vanaf 15.295 en de SW kost 16.295 euro. De Pro_cee'd tot slot moet minimaal 14.995 euro opbrengen. Zeven jaar of 150.000 kilometer garantie zijn bij de prijs inbegrepen. In de krant staat dat Marco Borsato drie miljoen heeft verloren aan investeringen in The Entertainment Group, een bedrijf geleid door Paul Brinks en mede-eigendom van Unico Glorie. Ook zou Borsato nog eens voor zes miljoen persoonlijk garant staan voor verliezen van de firma. Een paar herinnerin gen: Unico Glorie smeerde de broodjes bij radioprogramma's van Curry en Van In- kel toen het goeie ou we Veronica nog be stond. Dat deed hij zo nauwgezet, nooit een flintertje boter over de rand, dat Joop van der Reijden, God heeft zijn ziel niet, hem di recteur televisie maakte. Zo ging dat bij Veronica. Ze wa ren altijd happig op talent. Unico Glorie werd mijn baas. Een paar keer was ik gedwongen hem naar de rechtbank te roepen. Steevast liet de ma gistratuur hem alle hoeken van de zaal zien. Het deerde de rubberen platenjongen niet. Hij werd zakenpartner van de schim mige helikopterfiguur Curry en later zeijs opgenomen in de Raad van Bestuur van Endemol. Overal mislukte de hulpkok, wat hoogstens Joop van der Reijden zou hebben verbaasd. Dezelfde Joop maakte Paul Brinks "hoofd amusement' van Veronica. In die functie volgde hij Jan van Doorn op. "Steeds als ik hem een hand geef, kost het me geld", zei Joop tegen me. Toen kende hij Brinks nog niet. Die viel op door bij vergaderingen in yogahouding op de grond te gaan zitten. In de hoek van het kantoor stond een gitaar waarop hij niet kon spelen. Toen ik eens een format had be dacht dat op de tv- beurs in Cannes be langstelling wekte, liet hij zich pijlsnel op de aftiteling zet ten. Zijn vrouw dreef een artiesten bureautje dat Bor sato begeleidde. Bij de scheiding nam Brinks Borsato en a het artiesteribu- reautje mee. Toen FOTO: PETER ELENBAAS Veronica in 2002 bijna ontplofte, bleek Brinks opeens over een verplichting aan hem van zeventien miljoen euro te be schikken. Het woord kruimeldief is hier niet van toepassing. Ach ja, die Entertainment Group, het ooit bloeiende bedrijfje van mevrouw Brinks. Richard Krajicek, Daphne Dekkers, Guus Meeuwis en Cornald Maas zullen andere bemiddelaars moeten zoeken. En als Marco Borsato ooit nog een film maakt, zal hij over enge blanke mannen gaan. Op zoek naar informatie over de griep? Ga naar www.allesoverdegriep.nl. foto: ronald stam piek in de zoekopdrachten via Google, toen hier de eerste griepdode viel. In die dagen wa ren het de inwoners van En schede, Groningen, Tilburg en Zwolle die het meeste google den naar informatie over de griep. Ondertussen maakt de Nederlander zich met angst en beven op voor een mogelijke uitbraak in het najaar. Vanaf nu wordt het allemaal wat makke lijker voor mensen die informa tie zoeken over de Mexicaanse griep. De regionale dagbladen en de huis-aan-huiskranten van Wegener en gratis dagblad De Pers Hebben gezamenlijk de website www.allesoverde- griep.nl gelanceerd. Op die site is actueel nieuws over de griep te vinden, zowel nationaal als regionaal. Natuurlijk kunnen bezoekers er terecht voor ant woorden op de meeste pran gende vragen. Wat zijn de symptomen? Wat moet ik doen als het virus straks keihard toe slaat? Naast nieuws, opinie en achtergronden, is er op de site ruimte voor het leggen van con tacten. In een forum zoeken be zoekers elkaar op en delen zij er varingen, meningen en vragen. Zweet op het voorhoofd en een beetje hoofdpijn. Niks aan de hand, het gebeurt ie dereen wel eens. Dat is wat iedereen andere jaren ge dacht zou hebben. Dit jaar is dat anders. Sinds de eer ste tekenen wezen op een nieuwe griepvariant is ie dereen extra alert. Zeker nadat de eerste doden te betreuren waren, is de zoek tocht naar informatie spectacu- in Neder-

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 33