bestraft Slaan Jif Gezocht: 2 werkvoorbereiders 36 Welke Schiedamse horecaonderneming is het markantst! Karin Anema vertelt alles over de Sami Vacatures Open dag Werken bij Waterweg Wonen uur m/v Van alles te doen op Manege de Prinsenstad WATERWEG WONEN dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N L Woensdag 16 september 2009 - Pagina 41 Kerkdiensten Waterweg Wonen is een Vlaardingse woningcorporatie. Wij verhuren 13.000 woningen. In de aandacht voor ons vastgoed staat één ding voorop: wonen is meer dan alleen stenen stapelen. Ben jij die techneut met een brede administratieve basis? Weet je van aanpakken, beschik je over mensenkennis en ben je cijfermatig sterk? Dan pas jij perfect in ons team! Kijk voor meer informatie op www.waterwegwonen.nl en klik op vacatures. Thuis in Vlaardingen Waterweg Wonen wil dat mensen in Vlaardingen beter kunnen wonen en leven. Wij investeren in de stad door de kwaliteit in onze bestaande huurwoningen te verhogen, door nieuwe woningen te bouwen en (huur)woningen te verkopen. Ook dragen we bij aan een betere woon omgeving. Fijn wonen is méér dan een goed onderhouden huis! REGIO - Op 20 september organiseert de Familie Duijndam van de 5-sterren Manege de Prinsen- stad haar jaarlijkse Open Dag. Tijdens die dag wordt u de mogelijkheid geboden kennis te maken met het bedrijf en de paardensport. Manege de Prinsenstad is een familiebedrijf waar persoonlij ke aandacht, begeleiding en kwaliteit centraal staan. Tijdens de open dag is van alles te zien en te doen zoals demonstraties, rondleidingen en gratis paard en pony rijden. foto: pr SCHIEDAM - Een leerkracht van de Openbare Scholenge meenschap Schiedam, die een 15-jarige leerlinge in bescher ming nam tegen haar agressie ve broer, is hard geraakt door het open portier van zijn auto toen hij wegreed. Ze zag dat het meisje van haar 19-jarige broer een aantal klappen kreeg, nadat ze was gedwongen om in te stappen. „Als ze niet wil, gaat ze niet mee," had de lerares ge zegd. Bij de politie later zei de broer het normaal te vinden dat hij z'n opstandige puberzus sloeg. Zijn vader deed dat ook regelmatig meldde broerlief op het bureau. De dochter deed daar aangifte van mishandeling door de twee. Vader zou haar een j aar eerder in elkaar hebben geslagen en geschopt en met een slipper op de arm hebben geramd. Vader en zoon moes ten zich voor het huiselijk ge weld en aanrijden van de on derwijzeres onlangs verant woorden bij de politierechter in Rotterdam. Maar de Schiedam mers kwamen pas opdagen, toen de rechtszaak al bij verstek was afgehandeld. De officier van justitie verwijt Pa (39) dat hij het meisje regelmatig slaat en stompt. Op haar arm had een politieman een vage slipperaf- druk waargenomen, maar de rechter achtte het slaan met het schoeisel niet bewezen. Wel de andere mishandelingen, die de broer bevestigde. „Ze moet lui steren naar mij, anders krijgt ze klappen," verduidelijkte Pa z'n mores. Voor de poging de lera res ernstig letsel toe te brengen en het slaan van z'n zus eiste de aanklager tegen de broer 60 uur werken en een voorwaardelijke celstraf van een week in een po ging herhaling te voorkomen. Voor het meermaals slaan door Pa 40 uur werken en dezelfde celstraf voorwaardelijk. De rechter vond niet bewezen dat de broer met opzet de lerares raakte en veroordeelde hem al leen voor de mishandeling tot een taakstraf van 30 uur. Pa is voor de mishandeling van het meisje bij verstek 20 uur werken en een voorwaardelijke celstraf van 2 weken opgelegd. SCHIEDAM - Schiedam kent vele gezellige horecagelegenhe den, van bruine kröeg tot luxe restaurants. Maar welke is nu het meest bijzonder, biedt de beste prijs-kwaliteit verhou ding, is zeer actief in de stad en verdient daarom de Horecaprijs 2009 voor meest markante ho recaonderneming. Het publiek en een onafhankelijke jury be slissen de komende maanden wie deze felbegeerde prijs in ontvangst mag nemen. Vorig jaar won Café Sjiek de Proosje wisselbokaal voor meest mar kante horecaonderneming. Op 7 december wordt de winnaar bekendgemaakt. Het publiek kan zijn stem uitbrengen via www.ontdekschiedam.nu én www.horecaschiedam.nl. Een jury onder leiding van burge meester Verver-Aartsen zal zich buigen over de horecagelegen heden en uiteindelijk een keuze maken wie de Horecaprijs 2009 in ontvangst mag nemen. De Burgemeester is blij dat Schie dam met de prijs bijzondere on dernemers extra in het zonnetje kan zetten: "De horeca is van groot belang voor een stad. On dernemers die meer doen dan alleen een zaak runnen, maar ook bijdragen met activiteiten en ideeën voor de stad. Schie dam kan daar trots op zijn." SCHIEDAM - De Skandinavi- sche landen worden steeds meer bezocht door Neder landse toeristen, maar of zij ooit het noordelijke herders volk de Sami hebben ontmoet valt te betwijfelen. Schrijfster Karin Anema vertelt er alles over in boekhandel Post Scriptum. De herders worden wel het laatste oervolk van Eu ropa genoemd. Karin Anema reisde naar het noorden en schreef hierover een verslag dat onlangs in boekvorm ver scheen onder de titel De laat ste grens. Een aantal weken lang sloot zij zich aan bij een Sami-familiö die een kilome terslange tocht maken om hun rendieren op een afgele gen eiland een graasgebied te bezorgen. De reis is koud. Niet alleen vanwege het klimaat; het menselijk gezelschap van de familie verwarmt haar ook niet. Op 25 september om 20.15 uur vertelt Anema aan de hand van beeldmateriaal haar verhaal bij Post Scriptum in het Hof van Spaland 31 in Noord. Toegang is gratis. •Protestantse Kerk Schie dam Magnalia Deikerk: 10.00 uur Startzondag van wijken Stad - mmv 'Vocalis St.Jan'. De Ark: 10.00 uur: Oecumenische Kerkenzon- dag Noord, (overige PKN- kerken gesloten). •Zondag zijn er leesdiensten om 10.00 en 17.00 uur in de Hersteld Hervormde Kerk (Plantagekerk) Lange Nieuwstraat 61 - 63. •Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap, West- vest 30-92, voorganger is mevr. M. Punt. •In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. •In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. •Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, geen opgave. VLAARDINGEN •Korps Waterweg Centraal, Magnoliastraat 41,10.00 uur: Samenkomst o.l.v. lt-kolonel mevrouw J.E. Hulsman Swingende heupen SCHIEDAM - Heeft u zin in een avondje dansen op ver schillende muziekstijlen? Kom dan op zaterdag 19 sep tember van 20.00 tot mid dernacht vrijdansen in SWS Wijkcentrum Zuid. Kosten €1,50. Voor meer informatie kijk op de website: www. swswelzijn.nl. Wij willen geen acquisitie naar aanleiding van deze vacatures.

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 41