Relax Comfort ►bankst en n fauteuil Betaal en relax voor twee DEALERADRESSEN: DEZE AKTIE GELDT TOT EN MET 31 OKTOBER 2009 w-V i ^fauteuils Meubelcentrum Zuidland Kerkweg 17 3214 VB Zuidland Tel. 0181 -452321 Meubelcentrum Ridderkerk Kievitsweg 124 2983 LG Ridderkerk Tel. 0180-480870 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 22 Accessoires Complete woonprogramma's 1 fauteuil Max SX 1 fauteuil Max LX 2 voetenbanken 5 jaar garantie In leder Batick/PVC 14 houtfcleuren jouw wensen, behoeften en mogelijkheden. Zo krijg je vooraf een helder inzicht in de woonlasten en kan je met een gerust hart jouw eerste huis kopen." Koraalzaad blijft eeuwen goed REGIO - Diergaarde Blij- dorp laat sperma van de bedreigde elandkoraal in vriezen om in de toekomst koraalriffen te kunnen her stellen. Marien biologen van de diergaarde hebben in Puerto Rico sperma monsters verzameld, die honderden jaren bewaard kunnen worden. Het gaat niet goed met de koraalriffen in de wereldo ceanen. De koralen heb ben naast de wereldwijde opwarming vooral last van verzuring van het zeewater door steeds toenemende emissie van C02. De kans bestaat zelfs dat over enige tientallen jaren alle koraal riffen in de natuur zullen uitsterven, omdat de kora len dan niet meer in staat zijn om hun kalkskelet op te bouwen. Marien biologen van de Diergaarde Blijdorp heb ben om die reden in Puer to Rico spermamonsters van het bedreigde eland1 geweikoraal verzameld om deze veilig te stellen voor de toekomst. Bij deze bijna mystieke gebeurtenis scheiden sommige koralen triljoenen pakketjes eicel len en zaadcellen uit. Het tijdstip luistert zeer nauw: in augustus, circa ander halve week na volle maan.Het ingevroren sperma wordt aangeboden aan het Centrum voor Ge netische Bronnen, Neder land (CGN) van Wagenin- gen UR, te Lelystad, voor opslag.in de CGN genen- bank. Hoewel voor ver schillende diersoorten een genenbank bestaat, is dat voor koralen nog niet het geval. 'Back-up voor falend C2000' REGIO - Korpsbeheerder Ahmed Aboutaleb laat de mogelijkheid onderzoeken dat hulpdiensten kunnen terugvallen op satelliet communicatie. Dat zou nodig zijn als an dere communicatiemid delen zoals het C2000-sys- teem uitvallen. Het com municatiesysteem voor hulpdiensten is niet onfeil baar, zei Aboutaleb. Zo is het heel wel mogelijk dat bij een overstroming ka bels in de grond kortslui ting veroorzaken en het systeem plat ligt. De PvdA-fractie stelde vra gen over de betrouwbaar heid van het systeem. "Je vertrouwt er op dat als elke seconde telt de politie, am bulancepersoneel en de brandweer kunnen ver trouwen op goed werken de communicatiemidde len", zei raadslid Marco Heijmen. In een uitzending van Zembla werd onlangs ge steld dat er in de regio Rot terdam-Rijnmond nogal wat schort aan de be trouwbaarheid. Zo zou het systeem in Pernis, waar vo lop petrochemische indus trie is met alle gevaren van dien, niet werken. Volgens Aboutaleb kan het systeem in Pernis beter; daartoe wordt binnen een jaar een mast operationeel. Normaal: 2198.00 Spirituele beurs SCHIEDAM - In wijkcen trum de Erker vindt op 11 oktober een paranormale - spirituele mini beurs plaats. Schiedammers kunnen voor een helder ziende waarnemingen via foto of voorwerp terecht, verschillende kaartleggin- gen.i-tjing, reiki en helder ziende waarnemingen door een handmassage. De beurs begint om 12.00 uur in De erker, Jan van Avennesstraat 32. Toegang is gratis. Snelle trein weer op de rails REGIO - Vandaag (woens dag) gaat de Hogesnel heidslijn tussen Rotterdam en Amsterdam weer rij den. Prorail heeft de seinen en wissels op het naastgele gen gewone spoor moeten aanpassen. Een week gele den- bleek dat de hoge spanning in de bovenlei ding van de HSL deze in stallaties elektromagne tisch kan beïnvloeden. Na verschillende testen op maandag en dinsdag denkt Prorail dat reizigers vanaf woensdag weer ge bruik kunnen maken van de snelle verbinding naar de hoofdstad. Meer kansen voor starters SCHIEDAM - Dat het roe rige tijden zijn op de wo ningmarkt zal niemand zijn ontgaan. De ontwikke lingen hebben echter voor starters op de woning markt een positieve in vloed op hun mogelijkhe den. De huizenprijzen da len en de hypotheekrente staat relatief laag. Hiermee neemt de betaalbaarheid van woningen toe. Daar naast is het aanbod van koopwoningen relatief groot en tegen de achter grond van de kredietcrisis is de grens van de Nationa le Hypotheek Garantie ver hoogd van €265.000 naar €350.000. Marcel Splinter, directeur particulieren bij Rabobank Schiedam-Vlaardingen: "Voor starters is dit een goede ontwikkeling. Deze hogere grens, maakt het voor een grote groep star tende huizenkopers moge lijk en aantrekkelijk om een woning te financieren op een veilige, verant woorde en voordelige ma nier. Wij zijn van mening dat er meer kansen voor starters moeten komen op de woningmarkt en zijn er van overtuigd dat starters de gestagneerde huizen markt weer in beweging kunnen krijgen. Voordat je een huis koopt is het be langrijk dat je je als starter goed laat voorlichten. Daar helpen wij natuurlijk graag een handje bij. Onze finan cieel adviseurs geven een totaal financieel advies dat volledig is afgestemd op

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 22