tante Lachen met Op zoek naar dé girlband Javier Guzman is sterker dan ooit Tante In theater aan de Schie Familiemusical nu in Schiedam Dave on Stage dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 7 oktober 2009 - Pagina 40 len. Met talloze fantasierijke de corstukken, rekwisieten en pop pen betoveren de spelers van de Firma Rieks Swarte jong en oud. Zondag 11 oktober 2009, om 15.00 uur, is de voorstelling Tante Patent te zien in Theater aan de Schie als onderdeel van het KinderBoek&Bal 2009. Kaarten reserveren voor de voorstelling kan via de kassa, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur. Telefonisch is de kassa bereik baar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur op telefoonnummer (010) 2 467 467. Online reserveren kan 24 urn- per dag via www.theateraande- schie.nl. Toegang 10,00. tante Patent en de wilde Bata vier wel mogelijk?De Firma Rieks Swarte maakt sinds 1992 beeldende voorstellingen die worden gespeeld in de kleine en grote theaters of op locatie. De Firma is opgericht door vormgever, regisseur en (pop penspeler Rieks Swarte en Ina Veen, artistieke organisatie en eindregie. Kenmerkend voor het werk van De Firma is de beeldende kracht van de voor stellingen en het samenspel tus sen de spelers en de objecten waarmee en waartussen zij spe- SCHIEDAM - De musical Tante Patent is terug. De familiemusi cal gebaseerd op het verhaal van Annie M.G. Schmidt wordt vertolkt door de Firma Rieks Swarte. 'Het leven is zo gemakkelijk, als je maar gewoon doet', dat is het motto van tante Patent. Deze keurige dame graaft in haar achtertuintje een offervat op. Een woeste Batavier, de heer De Sof, komt het vat opeisen. Hij is te laat, tante Patent heeft het net weggegeven. De Sof piekt er niet over om weg te gaan en zet het leventje van tante Patent op zijn kop. Een complexe zoektocht door het stadje zorgt voor hilari sche verwikkelingen. Is een vriendschap tussen de nette SCHIEDAM - De theaterhit Tante Patent staat zondag 11 okto ber in het Theater aan de Schie. De voorstelling begint om 15:00 als onderdeel van het KinderBoek&Bal 2009. Tante Patent is ge baseerd op het boek van Annie M.G. Schmidt 'Tante Patent en de grote Sof over een stadje waarin het leven van de keurige Tante Patent behoorlijk wordt opgeschud. SCHIEDAM - Javier Guzman staat in oktober met zijn nieuw ste show 'Por Dios' in Theater aan de Schie. Na zijn alom beju belde en bekroonde voorstel ling Delirium, schuwt Javier ook in zijn nieuwe show geen enkel risico. Verborgen en kwetsbaar tegenover de buitenwereld, maar heerser en regeerder op het toneel. In zijn vierde theaterprogramma komt Javier sterker temg dan ooit tevoren. Na het winnen van het Leids Cabaret Festival kwam het le ven van de cabaretier terecht in een stroomversnelling. Hij was lid van de Comedy Explosion, maakte de tv-serie 100%AB, drie Sinterklaasconferences voor de VARA en twee avondvullende voorstellingen in altijd uitver kochte theaters. Dit overvolle schema in combinatie met een alcoholverslaving, eiste zijn tol van Javier. Een opname in een afkickkliniek was het resultaat. Maar Javier overwon en maakte een van de meest indrukwek kende voorstellingen van de het jaar. Schouwburgdirecties on derscheidden zijn show met de prestigieuze Neerlands Hoop! prijs. Por Dios is dinsdag 13 en woensdag 14 oktober 2009 om 20:15 uur te zien in Theater aan de Schie. De toegangsprijs is Na een aantal zware jaren overleefd te hebben, staat Javier Guz man 13 en 14 oktober met zijn vierde show in Theater aan de Schie. FOTO: PR 22,50 euro. Kaarten reserveren kan via de kassa. Deze is geo pend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur. Telefonisch is de kas sa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 - 16.00 uur op telefoonnummer (010) 2 467 467. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.theater- aandeschie.nl. Musical 'Chicago' in Theater a/d Schie SCHIEDAM - De musical Chicago heeft zijn eerste twee voorstellingen van de tour door Nederland in Theater aan de Schie. Chica go speelde twee jaar lang met groot succes in de Stads schouwburg in Utrecht. Chi cago de musical volgt het verhaal van twee vrouwen in een wereld achter de tralies: Roxie Hart (Mariska van Kolck) en Velma Kelly (Joke de Kruijf)- Roxie en Velma worden beiden verdacht van moord en ontmoeten elkaar in de gevangenis. Afzonder lijk strijden de twee voor hun vrijheid. Op de meest uiteen lopende manieren proberen ze de aandacht van de media te trekken. Daarnaast probe ren ze ook beiden dezelfde advocaat, de gehaaide Billy Flynn (Thorn Hoffman) te trekken. De strijd is meedo genloos en geen middel wordt onbenut gelaten. Chi cago de musical is een we reldwijd succes. Sinds 1996 is de musical onafgebroken op Broadway en West End te zien. Hiernaast is de show winnaar van vele awards, waaronder zes Tony Awards. De film uit 2002 won zes Os cars. In een spel waarin macht, showbizz en passie de inzet is, wordt geen mid del geschuwd. Chicago is een eigenzinnige, tijdloze musical in de dansstijl van Fosse met een sexy uitstra ling en klasse. De musical is op vrijdag 6 en zaterdag 7 november te zien in Theater aan de Schie. Aanvang is 20:15 en kaarten kosten 43 euro. Voor meer informatie, zie www.theateraande- schie.nl SCHIEDAM - Tv-opnames voor het wekelijkse amuse mentsprogramma Dave on Stage staan in Theater aan de Schie. Dave ontvangt ar tiesten en publiek in een speciale nachtclub. Het pu bliek zit op het podium, krijgt een klein hapje en een drankje en kan genie ten van veel live muziek, in terviews en de gezellige nachtclubsfeer. Opnames vinden plaats op 12 en 25 oktober en 9 en 23 novem ber. Kaarten reserveren kan via de theaterkassa. Toegang is 5 euro. Kijk voor meer informatie op www.theateraandeschie.nl. opnames videoclip, overstaan van de juryleden De- wi Pechler (bekend van Idols en Hair), Demi Saulic (radio dj en presentatrice) en Sandra Rake zelf. Bij de finales zullen zij wor den versterkt door Theo Olie rook, voormalig vice-president van de Free Record Shop en Be stuurslid Stichting Nederlandse Top40. En voor wie er snel bij is, ligt snel een mogelijk optreden in het verschiet. "De drie win naressen van de eerste auditie dag op 18 oktober komen direct in het voorprogramma van Jan Smit bij zijn optreden op 23 ok tober in Central Studios in Utrecht." Na de negen auditie- dagen worden twintig meiden uitgenodigd voor de halve fina le. Daarbij spelen ook de lezers van dé Weekkrant en bezoekers van deweekkrant.nl een rol. Zij kunnen stemmen op hun favo riete meisje en kunnen alvast meedenken over de naam van de band. Uit de halve finale ko men tien finalekandidaten naar DOOR DICK SNIJDERS Talentenbeurs en dé Week krant gaan samen op zoek naar de nieuwe 'girlband' van Nederland. Enthousias te bruisende meiden tussen de 18 en de 28 jaar maken kans om straks deel uit te gaan maken van dé Neder landse girlband. Niet voor niets kiezen dé Week krant en Talentenbeurs er voor om juist op zoek te gaan naar le den voor een Nederlandstalige girlband. "Uit alle contacten die ik heb met zo'n zestig entertain mentbedrijven blijkt dat er vooral behoefte is aan een frisse Nederlandstalige girlband." Aan het woord is Sandra Rake, algemeen directeur van Talen tenbeurs. Na een succesvolle carrière in het kappersvak, be gon zij in 2000 de website Voorl dagmodel.nl, een make-over- formule, waarbij iedereen zich voor een dag model kon voelen. Maar al snel bleek dat een klein aantal van de klanten ook wel wat zag in een echte carrière als model. Daarbij kwamen vragen over portretrecht, auteursrecht en juridische en fiscale zaken naar voren. Vanuit die vragen werd talentenbeurs.nl geboren: een platform, waarop talenten zich kunnen presenteren aan een groot publiek, maar waarop ook allerlei informatie over praktische vragen rond de en tertainmentindustrie te vinden is. Met al haar kennis in de en tertainmentindustrie is voor Rake duidelijk waar behoefte aan is. "We zoeken frisse, en thousiaste en bruisende mei den tussen de 18 en de 28 jaar. Hun afkomst maakt niet uit, maar ze moeten er wel leuk uit zien, ze moeten kunnen dansen en natuurlijk moeten ze goed kunnen zingen. Waar we aan denken? Mooie melodieuze muziek, misschien een beetje vergelijkbaar met het repertoire van Nick en Simon maar wel lekker dansbaar." Auditie De weg naar succes begint voor de meiden tijdens een van de auditiedagen. Er komen negen grootschalige auditiedagen. In formatie daarover is te vinden op www.talentenbeurs.nl/girl- band. Wie straks onderdeel wil zijn van die populaire girlband kan op die site een profiel aan maken en aangeven op welke auditiedag zij haar kunsten bij voorkeur wil laten horen. Dit ter voren, die tijdens een week in een bungalowpark moeten laten zien dat zij het waard zijn lid te worden van de band. "Een week worden ze dan uit gedaagd door verschillende bekende artie sten om het beste van zichzelf te laten zien," legt Rake uit. "Aan van een een en heel veel optre dens! Straks een landelijke bekendheid? Ga dan snel naar www. talenten- beurs.nl/girlband. het eind van de week blijft een qua per soonlijkheid goed bij elkaar passende girl band over, be staande uit drie tot vijf mei den." En dan gaat het echt begin nen. Trai ningen, kennisma king met mu ziek- en tekst schrijvers, studio opnamen, fotos hoots,

Het Nieuwe Stadsblad | 2009 | | pagina 40